Ciężarne harcerki

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Zablokowany
Asiula
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Asiula » 05 cze 2007, 15:57

sikor pisze:Dziesiąty punkt prawa...
"10. Harcerz jest czysty w myśli mowie i uczynkach, nie pali tytoniu, nie pije napojów alkoholowych". Tak brzmi 10 punkt PH. Osobiście nie dostrzegam w nim jakiegokolwiek zakazu stosunków płciowych. a "czysty" mozna odnosić do wielu dziedzin życia, niekoniecznie do seksu.

Także drogi Druhu, nie ma Druh w tym wypadku racji, a Twoja interpretacja jest niewątpliwie na tyle wyszukana i małodosłowna że można ja nazwać nadinterpretacją. :)
Ostatnio zmieniony 05 cze 2007, 15:58 przez Asiula, łącznie zmieniany 1 raz.
"Czuwaj- kiedy światło na górach daje znak- wstań i idź"

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 05 cze 2007, 16:26

No więc odpowiem, choć dziwi mnie taka "niedointerpretacja" naszych własnych przepisów.

(Harcerz) Sprawy płci traktuje poważnie i odpowiedzialnie.
- fragment komentarza do 10 pkt. PH hm. Stefana Mirowskiego

PEŁNIć SŁUŻBę BOGU, który stanowi uosobienie najwyższych ideałów, takich jak miłość, prawda, dobro, sprawiedliwość, wolność, piękno, przyjaźń i braterstwo, wiara, nadzieja. Ideały te łączą wszystkich ludzi dobrej woli, niezależnie od pochodzenia, narodowości, wyznania, wywodzą się z norm moralnych opartych na uniwersalnych, etycznych i kulturowych tradycjach chrześcijaństwa.
- fragment komentarz do Przyrzeczenia hm. Stefana Mirowskiego

Wychowanie w ZHP opiera się na normach moralnych wywodzących się z uniwersalnych, kulturowych i etycznych wartości chrześcijaństwa
- Statut ZHP.

A gdyby człowiek pogrzebał, to pewnie znalazłby tego więcej.
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

Asiula
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Asiula » 05 cze 2007, 16:45

nie zmienia
dudzin pisze:No więc odpowiem, choć dziwi mnie taka "niedointerpretacja" naszych własnych przepisów.

PEŁNIć SŁUŻBę BOGU, który stanowi uosobienie najwyższych ideałów, takich jak miłość, prawda, dobro, sprawiedliwość, wolność, piękno, przyjaźń i braterstwo, wiara, nadzieja. Ideały te łączą wszystkich ludzi dobrej woli, niezależnie od pochodzenia, narodowości, wyznania, wywodzą się z norm moralnych opartych na uniwersalnych, etycznych i kulturowych tradycjach chrześcijaństwa.

Wychowanie w ZHP opiera się na normach moralnych wywodzących się z uniwersalnych, kulturowych i etycznych wartości chrześcijaństwa
- Statut ZHP.

Nie zmienia to jednak faktu ze NIGDZIE nie ma zapisanego bezpośrednio i jasno zakazu uprawiania seksu pozamałżeńskiego. Jest jasno sformułowany zakaz picia alkoholu i palenia tytoniu, jednak zakazu stosunków pozamałżeńskich nie ma. A że wynika to z ogólnoprzyjętych norm etycznych, to już inna sprawa, wydaje mi sie ze indywidualna dla każdego harcerza.

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 05 cze 2007, 16:47

dudzin pisze:No więc odpowiem, choć dziwi mnie taka "niedointerpretacja" naszych własnych przepisów.

- Statut ZHP.

Wybacz bo nie znam się na interpretacji słowa pisanego ale gdzie jest odpowiedź na pytanie?

Myślę, że każdy z wypowiadających się osób traktuje seks: "poważnie i odpowiedzialnie" włącznie ze wszystkimi jego konsekwencjami.

Pozostałe dwa punkty, wg mnie, nie wnoszą nic w tą dyskusje i nie odnajduje w nich odniesienia do seksu.
"Nie kłaniać się nikomu i nigdy bez potrzeby" - J.Piłsudski

www.82odh.fora.pl

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 05 cze 2007, 16:54

"Mają oczy, lecz nie widzą. Mają uszy, lecz nie słyszą."

Dziękuję za dotychczasową dyskusję, aczkolwiek wątpię by dalsza miała jakiś większy sens.
Jak ktoś nie chce czegoś widzieć, to na pewno tego nie zobaczy.
phm. Tomasz Dudziński
www.grajewo.zhp.pl

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 05 cze 2007, 16:56

Niestety nie umiem czytać w myślach innych ludzi.

popularne hasło na tym forum to:
"Trzeba pisać tak by wszyscy wiedzieli, co autor miał na myśli"

Ja nie rozumiem twojego posta.

www.82odh.fora.pl

Asiula
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Asiula » 05 cze 2007, 16:59

Druhu Tomku tu nie chodzi o to, że nie chcemy czegoś zobaczyć, tylko o to, ze nigdzie nie ma zapisanego tego, co rzekomo mamy dostrzec. :)
Ostatnio zmieniony 05 cze 2007, 17:00 przez Asiula, łącznie zmieniany 1 raz.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 05 cze 2007, 20:29

To przerażające...
Nie ma zapisane, że harcerz nie zabija, nie ma zapisane, że harcerz nie bije słabszych, nie ma zapisane, że harcerz nie wybija szyb i nie "pożycza" sobie samochodu żeby sobie chwilę pojeździc. Nie jest zapisane wprost I CO Z TEGO ???? Weźcie zastanówcie się nad naszymi wartosciami. Totalna katastrofa....
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 05 cze 2007, 20:48

Khem...
Jeśli harcerz/harcerka w stanie wolnym uprawia seks "bo tak", nie uznam tego za czyste.
Jeśli harcerz/harcerka w stanie wolnym uprawia seks, ponieważ chce się dograć z ukochaną osobą także na płaszczyźnie życia płciowego, celem upewnienia się czy to jest ta osoba, z którą chce spędzić resztę życia, nie śmiem uznać tego za nieczyste. Szczególnie jeśli ma to zapobiec rozwodowi.
Mnie nie interesuje czy dwoje ludzi podpisało papierek. Jeśli w ich związku jest Miłość, jest i Bóg.

(Ale to moja prywatna opinia, za którą pewnie zaraz zostane spalony na stosie)
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 05 cze 2007, 20:54

Jeżeli ktoś uprawia seks celem upewnienia się czy to jest ta osoba, z którą chce spędzić resztę życia, to raczej ja w tym związku nie widzę miłości.
phm. Tomasz Dudziński
www.grajewo.zhp.pl

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 05 cze 2007, 21:29

sikor pisze:To przerażające...
Nie ma zapisane, że harcerz nie zabija, nie ma zapisane, że harcerz nie bije słabszych, nie ma zapisane, że harcerz nie wybija szyb i nie "pożycza" sobie samochodu żeby sobie chwilę pojeździc. Nie jest zapisane wprost I CO Z TEGO ???? Weźcie zastanówcie się nad naszymi wartosciami. Totalna katastrofa....
Druhu Januszu to co opisujesz jest zakazane przez polskie prawo.

Seks przedmałżeński przez prawo zakazany nie jest.

Pamiętam reklamę prezerwatyw:
"Wszyscy to robicie! I dobrze byle z głową"

Myślę, że zakazanie seksu młodym ludziom(poczekajcie do ślubu) to często można nazwać zahamowaniem rozwoju.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2007, 21:31 przez Mysiek, łącznie zmieniany 1 raz.

www.82odh.fora.pl

maciupa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: maciupa » 05 cze 2007, 21:53

Mysiek pisze:Myślę, że zakazanie seksu młodym ludziom(poczekajcie do ślubu) to często można nazwać zahamowaniem rozwoju.
Podobno seks nie rozwija człowieka ;) (wg posłanki Sobieckiej:p)

warte podkreślenia te słowa bo rzeczywiście sam seks bez miłości dwojga ludzi jest destrukcyjny

przypomniał mi się tutaj artykuł http://natropie.zhp.pl/content/view/410/45/ jak i http://natropie.zhp.pl/content/view/412/45/

Jeszcze dodam swoje co do konsekwencji dla tych młodych dziewczyn. Konsekwencją tego co zrobiły jest to że zostaną (mam nadzieję) matkami. Czy to jest kara? Nie. Za to będzie to naprawdę pouczające dla nich.
Zwrócę jeszcze jedną ważną rzecz. Pojawił się nowy człowiek. Mimo wszystkich okoliczności cieszmy się tym :)
pwd. Jakub Maćkowski HO
Krakowski Harcerski Krąg Akademicki "Diablak"

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 05 cze 2007, 22:30

Mysiek pisze:...
Myślę, że zakazanie seksu młodym ludziom(poczekajcie do ślubu) to często można nazwać zahamowaniem rozwoju.
Ojjj Mysiek... a wiesz co to wstrzemięźliwość i praca nad sobą ? Rola tychże w harcerskim życiu człowieka ?

Nie chodzi o żadne zakazywanie, a o określone wartości według których idziemy harcerską drogą.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 05 cze 2007, 23:25

sikor pisze:
Mysiek pisze:...
Ojjj Mysiek... a wiesz co to wstrzemięźliwość i praca nad sobą ? Rola tychże w harcerskim życiu człowieka ?

Nie chodzi o żadne zakazywanie, a o określone wartości według których idziemy harcerską drogą.
Idziemy a nawet kroczymy...

Ale to nie jest ten sam świat co 20 lat temu, to co kiedyś było dziwne dzisiaj jest normalne.

Odnosi się to także do seksu, dziś świat jest nim przesycony, stąd wcale się nie dziwie, że stało sie to co się stało.

maciupa ma racje powinniśmy się cieszyć, że na świecie będzie dwóje więcej ludzi.:)

www.82odh.fora.pl

d@rek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: d@rek » 05 cze 2007, 23:38

sikor pisze:a wiesz co to wstrzemięźliwość i praca nad sobą ? Rola tychże w harcerskim życiu człowieka ?
to znaczy od którego momentu moge uprawiać seks? a jak ktoś jest niewierzący i ślubu nie weźmie, to ma być "wstrzemięźliwy" do końca życia, czy od razu trzeba go wyrzucić?

czy seks z narzeczoną / narzeczonym można zakwalifikować jako przedmałżeński i łamiący 10 pkt prawa? :D
Darek
już były drużynowy

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”