Drogie mundury

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Zablokowany
19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 13 cze 2007, 20:52

StaryWilk pisze:Olga Małkowska na zdjęciu jest w bluzie z trójkatnymi klapami na kieszeni.
Oczywiście. Tylko ze przy tej oczywistosci umyka pytanie - dlaczego. Bo wtedy oczywiste już nie jest takie oczywiste.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 13 cze 2007, 21:26

19kldh pisze:Oczywiście. Tylko ze przy tej oczywistosci umyka pytanie - dlaczego. Bo wtedy oczywiste już nie jest takie oczywiste.
ja teeej! A DLACZEGO NIE?
Olga miała trójkątne, my mamy trójkątne i jest fajna zbieżność.
Olga miała trójkątne, my byśmy nie mieli trójkątnych i by nie było przypadkowej zbieżności.

Kurde, g00rek chyba nie przerysowywał tych trójkątnych patek ze zdjęcia Olgi, które wisi w biurze gk, tylko patrzył na to, co jest TERAZ up2date. aaaaaaaaa.
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 13 cze 2007, 21:34

kiubik pisze:Kurde, g00rek chyba nie przerysowywał tych trójkątnych patek ze zdjęcia Olgi, które wisi w biurze gk, tylko patrzył na to, co jest TERAZ up2date. aaaaaaaaa.
post z datą: 2006-10-25 09:28:04
http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?pid=47602
g00rek pisze:Był w dużej mierze wzorowany na bundesie - nigdy tego nie ukrywałem.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 13 cze 2007, 21:43

i myślisz, Czesław, że w kroju patek?
phm. Jakub Król

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 13 cze 2007, 22:12

Czytam.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 13 cze 2007, 22:22

Rany no nie mogę. Czesław!

Po prostu już nie mogę. Z uporem maniaka od początku reformu mundurowej dzielnie pełnisz funkcje Głównego Hamulcowego. Na początku było że sie nie uda, potem, że nie zatwierdzą, potem że znowu cos nie tak będzie. I tak cały czas. Potem znowu zadajesz pytania, jątrzysz, szukasz dziury w całym i wklejasz zdjęcia Prawdziwych Mundurów.

Ja sie dziwię, że my na ten temat jeszcze dyskustujemy... Ech.

Dziękuję ci Grzegorz za podsumowanie mojej pracy z którym sie zgadzam. Takie opinie każą mi myśleć, że moja praca nie poszła na marne.

Czesław - pisze po raz ostatni - nie wiem skąd mam jeszcze na to siłę. Wzorowałem się na bundesie w wielu sprawach. Ma fajny krój rekawów, karczk, podkrój pach. Dobrze leży. Ale kompletnie grzało mnie jaki ma krój patek BO WIęKSZOść LUDZI KOMPLETNIE TO NIE OBCHODZI!

Na prawde trzeba kompletnie wyfreakować, żeby dyskutowac tyle na temat tego czy jakas klapka od kieszeni schodzi w szpic, czy ma ten szpic ścięty. A może jeszcze mieć w dziubek, w dwa dziubki lub w kółeczko. RAANY! Przecież to jakaś paranoja.

Czesław wiercisz tą dziurę, wiercisz i rzucasz niesprawdzonymi teoriami. Cytujesz, wklejasz, przeklejasz. Nic się od tego nie zmieni - zaufaj mi.

Ja osiągnąłem swój cel - ZHP zaczyna wyglądac jednolicie. Pewnie gdybym się mógł zofnąć w czasie zrobiłbym wiele spraw inaczej. Ale nawet z ta wiedzą nadal nie rozdawałbym produkcji w ręce pojedyńczych prodeucentów, bo uwierzcie mie - pilnowanie jednolitości - nawet u jednego dostawcy - wymaga BARDZO DUŻYCH NAKŁADÓW. Może to wyjaśnić komuś, gdzieś przy ognisku, na wędrówce, albo w schornisku przy herbacie :) Ale nie będę już tu więcej stukał.

Przez te kilka lat które dzieli dzień dzisiejszy od szalonej wizji phm. Michała Góreckiego - drużynowego, wiele moich ambitnych planów i teoretycznych marzeń rozbiło się o rafy rzeczywistości. Wiele planów okazało się fikcją.

Może dlatego jestem wyrozumiały dla osób jak Tomek, które w sumie są przekonane o tym, że da się tak jakoś to rozwiązać. Ja wiem, że bardzo z tym ciężko.

Ale do ciebie Czesław - w tej materii - nie mam już siły. Wiesz co, gdybym miał taką moc, przyznałbym wszystkim Dziewiętnastakom mozliwość dożywotniego chodzenia w starym mundurze. Dziedziczną! Ba, nawet wszystkim Krowodrzakom!

Tylko błagam, nie pisz po raz milionowy o tym samym i nie zadawaj miliona kolejnych pytań od których na prawde nic się nie wydarzy. I które niestety nie sa wogóle konstruktywne.

HOUGH!
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 13 cze 2007, 22:42

g00rek pisze:Ale nawet z ta wiedzą nadal nie rozdawałbym produkcji w ręce pojedyńczych prodeucentów, bo uwierzcie mie - pilnowanie jednolitości - nawet u jednego dostawcy - wymaga BARDZO DUŻYCH NAKŁADÓW. Może to wyjaśnić komuś, gdzieś przy ognisku, na wędrówce, albo w schornisku przy herbacie :) Ale nie będę już tu więcej stukał.
Michale litości ! Cyklicznie sprowadzam towary z Niemiec, Grecji, Finlandii, Włoch, Korei i Chin. O dziesiątkach polskich firm nie wspomnę. Więc jak czytam coś takiego to słabnę. To w kwestii tych "...BARDZO DUŻYCH NAKŁADÓW..."

A reszty nie będę komentował bo to Ty pewnie będziesz robił i mówił swoje, bez względu na fakty, a ja ... cóż... ja jestem cierpliwy, bardzo cierpliwy.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2007, 22:46 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

michał288
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michał288 » 14 cze 2007, 00:18

Ech, nie zdzierżyłem...
Czesławie, jeżeli znalazłeś w Polsce:
Tanią, Odpowiednio Dużą (zapweniającą ciągłość produkcji) i Solidną Szwalnię to podziel się ż G00rkiem tą informacją - może wtedy mundury będą tańsze, jakość będzie na jednakowo wysokim poziomie i dotrą one w każdy zakątek kraju. (całkiem serio to piszę)

Ostatnio rozmawiałem z człowiekiem od Demobilu, który szyje kopie odzieży - w naszym kraju niestety, co szwalnia to ok. 50 % zwrotów bo jakość , bo rozmiarówkia, bo terminy, bo.......
Ja swoją sugestię puściłem Michałowi prywatnie - co z tego będzie ? zobaczymy.

A co do dyskusji o cenie ... to nikt nie napisał
ILE MA KOSZTOWAć W/G WAS MUNDUR ?

POzdrawiam - michałk

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 14 cze 2007, 00:24

michał288 pisze:Czesławie, jeżeli znalazłeś w Polsce:
Tanią, Odpowiednio Dużą (zapweniającą ciągłość produkcji) i Solidną Szwalnię to podziel się ż G00rkiem tą informacją
po co? przecież Czesław już napisał, że:
19kldh pisze:Np. mundury szyły im matki, z tańszych materiałów.
Co stoi na przeszkodzie by i teraz była taka mozliwość ?
MSPANC :]
phm. Jakub Król

michał288
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michał288 » 14 cze 2007, 00:49

Wiesz... trochę szkoda mi Ich matek ;) szyjących po dwieście (minimum) mundurów tygodniowo... ;)
Skoro juz mówimy o rozwiązaniu dla CAŁEGO związku....
Ostatnio zmieniony 14 cze 2007, 00:50 przez michał288, łącznie zmieniany 1 raz.

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 14 cze 2007, 04:52

michał288 pisze:Ech, nie zdzierżyłem...
Czesławie, jeżeli znalazłeś w Polsce:
Tanią, Odpowiednio Dużą (zapweniającą ciągłość produkcji) i Solidną Szwalnię to podziel się ż G00rkiem tą informacją - może wtedy mundury będą tańsze, jakość będzie na jednakowo wysokim poziomie i dotrą one w każdy zakątek kraju. (całkiem serio to piszę)
Dlaczego jedną ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 14 cze 2007, 04:55

michał288 pisze:Wiesz... trochę szkoda mi Ich matek ;) szyjących po dwieście (minimum) mundurów tygodniowo... ;)
Skoro juz mówimy o rozwiązaniu dla CAŁEGO związku....
Skoro "mówimy" to najpierw czytajmy, ze zrozumieniem ... Ale to dla niektórych za trudne ...
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

michał288
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michał288 » 14 cze 2007, 08:44

G00, coraz większy podziw, że Ci jeszcze komputer nie wybuchł od dyskusji....

Dlaczego jedna szwalnia - bood czegoś trzeba zacząć, jak na razie znaleźli (4Ż) kilka ale drogich, rozumiem że Ty, Czesławie znasz takich kilka - to jeszcze raz mówię/piszę/proponuję : podziel się wiedzą dla dorbr ogólnego.

W ramach czytania ze zrozumieniem... do szkół uczęszczałem w czasach kiedy zrozumienie "tego co autor miał na myśli" wałkowane było od najmłodszych klas i każdy przyswajał "czytanie i kojarzenie tekstu ze zrozumieniem" . I dlatego boję się definiować wrażenia z Twoich wypowiedzi, bo mógłbym nabrać uprzedzeń. ;).

Piszę całkiem serio - jeżeli znasz sposób na obniżenie kosztów nie obniżając jakości to zadziałaj dla zakończenia jałowych dyskusji i narzekań.

...A co do patek, klap, kieszeni..... to cóż, jedni idą do przodu, inni "umierają za pierwiastek" , a nowe mundury są kompromisemobu postaw.
Z tym, że zdarzają siękonserwatyści nie do rozbicia- i dlatego będzie jeszcze duuuuuużo jałowych dyskusji...

pozdrawiam

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 14 cze 2007, 09:02

michał288 pisze:Dlaczego jedna szwalnia - bood czegoś trzeba zacząć, jak na razie znaleźli (4Ż) kilka ale drogich, rozumiem że Ty, Czesławie znasz takich kilka - to jeszcze raz mówię/piszę/proponuję : podziel się wiedzą dla dorbr ogólnego.
Michale, litości. Problem tkwi w tym (m.in) że g00rek (chyba że ktoś inny ?) się upiera że musi to być tylko jedna duża szwalnia. że nie może być kilka mniejszych. Jedna i już.
Teraz wreszcie rozumiesz ? Czy mam to przeliterować ? ;) ;) ;)
Ostatnio zmieniony 14 cze 2007, 09:08 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

michał288
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michał288 » 14 cze 2007, 09:25

Teoretycznie jedna duża to najlepsze rozwiązanie - duża moc przerobowa, własne zaopatrzenie w materiały, ciągłość zamówień, łatwa kontrola jakości.... tylko nie w naszym kraju.
Na początku była jedna, w chwili obecnej szyją już trzy lub cztery ....
I tak naprawdę problem tkwi w cenie robocizny w Polsce - koszt materiału da się obniżyć moooże o 1 ; 2 pln.
Koszt uszycia - wyżyłowany max. z tego co im się udało. A dalej to utrzymanie kontroli nad jakością wykonania - żeby zakłady czuły bat nad sobą MUSI być jeden odbiorca, bo znowu zacznie się : cieńsza gramatura materiału, tego zabrakło wię daliśmy PRAWIE taki sam itp.
Opcją jest szycie na zachodzie - tylko że to znowu jest kwestia ustalania wszystkiego od początku, a zysk może byłby rzędu 3-4 pln.

Poza tym... "misję mundurową" maja chyba tylko 4Ż - reszta składnic chce po prostu zarobić.

Pozdrawiam.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”