Drogie mundury

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
maciupa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: maciupa » 31 maja 2007, 23:14

hmm...

Można pisać że mundury są drogie - wiem, że tańsze nie będą. Przestańcie myśleć co to będzie jak przyjdzie 1 września 2008 a skupcie się na tym jak tu wymyślić jak te mundury pozyskać. Tak to skończy się na narzekaniu, ono nic nam nie przyniesie.

Trzeba dobrych chęci, nie wierzę, że nie potrafimy podołać temu wyzwaniu jakim jest jednolite umundurowanie

Pozdrawiam serdecznie!
pwd. Jakub Maćkowski HO
Krakowski Harcerski Krąg Akademicki "Diablak"

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 02 cze 2007, 12:17

Jak juz pisalam w innym watku u mnie problem pelnego umundurowania istnial i istniec bedzie. Tak jak tu juz wspomnial pozostawalo i nadal nam pozistanie identyfikacja przez inne "sposoby" -do tej pory nosilismy do wszystkiego chucty druzyny, jednakowe koszulki...Choc tyl;e moglismy. Tylko na apelach... Jak zawsze chodzi o "kase". Powinnismy dazyc do tego by mundury jednak wchodzily- to chyba nie ulega dyskusji. Ani ich ceny, ani kroju juz nie zmienimy< obym miala racje co do kroju- bo tu sie czai kolejna pulapka: teraz taki kroj za dwa lata inny a i tak realnie tylko srodowiska zamozne "nadaza" za tymi nowinkami> Z przykroscia rowniez stwierdzam, iz pelnego umundurowania nie kupie < gdzies w szafie walaja sie szare spodnie na kant> i z punktu widzenia pracujacej na swoje utrzymanie studentki dziennej sama bluza to spory wydatek. I obawiam sie ze reforma bedzie znowu reformowana< tak jak nowa matura-sic!> dlatego z zakupem wstrzymam sie do czerwca 2008.No i ten rozmiar na zamowienie:x Nie rozumiem tylko celowosci tej dyskusji- czas na nia minal, teraz czas dzialac:)

Zatem Druhny i Druhowie nie matrudzmy tylko zakasajmy rekawy!;)
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

Caleb
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Caleb » 02 cze 2007, 18:03

ja też nie kupie nowego munduru...no bo ciekawe za co...teraz sobie zbieram na gitare i mysle ze dozbieram...juz bym dano mial nazbierane ale caly czas siostra mi kradnie pieniądze...
HO Marcin Walkowicz
33HDT Włóczykije im. Jerzego Kukuczki, ZPiI
Hufiec Ziemi Mikołowskiej

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 02 cze 2007, 18:13

Caleb pisze:ja też nie kupie nowego munduru...no bo ciekawe za co...teraz sobie zbieram na gitare i mysle ze dozbieram...juz bym dano mial nazbierane ale caly czas siostra mi kradnie pieniądze...
Siostra jest harcerką?

A tak poważnie to nawet z mundurami można sobie poradzić. W moim Hufcu drużyny same finansują sobie zmianę mundurów. Fakt, że mamy dobre akcje zarobkowe i dzięki temu nam się udaje.

Druhny i druhowie wystarczy trochę pokombinować.

Dajcie coś społeczeństwu i przy okazji zbierajcie na mundury. Rok - Dwa i będziecie je mieli.:)
"Nie kłaniać się nikomu i nigdy bez potrzeby" - J.Piłsudski

www.82odh.fora.pl

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 02 cze 2007, 20:02

Mysiek pisze:A tak poważnie to nawet z mundurami można sobie poradzić. W moim Hufcu drużyny same finansują sobie zmianę mundurów. Fakt, że mamy dobre akcje zarobkowe i dzięki temu nam się udaje.
Druhny i druhowie wystarczy trochę pokombinować.
Czekam druhu na konkretną propozycję akcji zarobkowej dla 20-osobowej drużyny wiejskiej w miejscowości, która liczy 300 mieszkańców, jest jedna szkołą podstawowa, punkt pocztowy i świetlica dla dzieci, a no i jeden sklep spożywczy. Moich harcerzy nie stać na to by za 20 zł pojechać na rajd.
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

Caleb
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Caleb » 02 cze 2007, 20:29

Siostra jest harcerką?
Nie, nie jest harcerką... taa harcerka i ona jak ona łamie wszystkie Prawa Harcerskie :P
HO Marcin Walkowicz
33HDT Włóczykije im. Jerzego Kukuczki, ZPiI
Hufiec Ziemi Mikołowskiej

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 04 cze 2007, 08:53

dudzin pisze:Czekam druhu na konkretną propozycję akcji zarobkowej dla 20-osobowej drużyny wiejskiej w miejscowości, która liczy 300 mieszkańców, jest jedna szkołą podstawowa, punkt pocztowy i świetlica dla dzieci, a no i jeden sklep spożywczy. Moich harcerzy nie stać na to by za 20 zł pojechać na rajd.
A ja czekam druhu na konkretna propozycję (także od Pauli) żeby mundury były tańsze.
To ja bede mógł wtedy ja skopiowac i kupie taniej Harleya :)
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 04 cze 2007, 09:48

PAula:) pisze:w wielu srodowiskach tak jest u mnie w hufcu niektore druzyny dostaly od szkol kase na mundury ale to wystaczylo zaledwie na zakupienie 25 osobom gory munuru rogatywki i pasa a co z reszta hufca? przeciez nie kazda druzyna dziala przy szkole i nie kazdy dostaje kase. moja druzyna dziala od 3 lta i sa w niej stale osoby ktore nie maja mundurow starych albo maja czesciowe bo ich nie stac!!! probuja kompletowac i czasem sie udaje. a teraz wyskoczyla reforma ze trzeba kupic nowe!!! dla mnie to troche dziwne. ZHp nie jest zwiazkiem liuczacym kilkaset osob ale kilanascie tydsiec a moze nawet wiecej (tego nei wiem). bez obrazy ale to nie jest zzbyt madre
Nie wiem po raz który wyjaśniam kwestie cenowa;)
Druzyna którą prowadziłem przez kilka lat była i jest drużyną wiejska. Pieniądze na mundury zdobywalismy SAMI organizując różnego typu akcje zarobkowe . Poprzednie mundury, szyliśmy SAMI kupując dobry mundurowy materiał aż z Łodzi. Argument typu nie stać, albo dajcie nam akcje zarobkową są stawiane z pozycji nam sie należy. Może wreszcie czas to zmienić? Czy harcerstwo jest organizacją wychowującą osoby nastawione tylko na wyciągnięcie ręki? Czy może organizacją, która daje Polsce przedsiębiorcze, pełne pomysłów i kreatywne osoby?
Moje ZHP to ten drugi przykład. Za pozycję MI SIę NALEŻY lub DAJCIE dziękuję serdecznie.
phm. Adam Zawadzki - rzecznik prasowy ZHP
&#8222;stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem&#8221;

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 04 cze 2007, 10:40

dudzin pisze:Czekam druhu na konkretną propozycję akcji zarobkowej dla 20-osobowej drużyny wiejskiej w miejscowości, która liczy 300 mieszkańców, jest jedna szkołą podstawowa, punkt pocztowy i świetlica dla dzieci, a no i jeden sklep spożywczy. Moich harcerzy nie stać na to by za 20 zł pojechać na rajd.
1 weekend. Wynajmujecie (lub jedziecie PKS-em) do najbliższego miasta wojewódzkiego. (pieniądze pożyczacie z Hufca lub od rodziców). Drużyna pakuje w hipermarkecie. Śpicie w zaprzyjażnionej szkole. (hufcu/harcówce).
Zarobione pieniądze pokryją Wam koszt zakupu munuduru/dojazdu/noclegu a i na program coś zapewnie skapnie.

Jeśli chodzi o Warszawę, jestem wstanie załatwić Wam formalności z hipermarketem.
phm Rafał 's00hy'Suchocki HO
www.natropie.zhp.pl
Szczep 206 WDHiGZ "WołodyjowscY"
-=[ www.citygames.pl ]=- I love this Game

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 04 cze 2007, 17:10

s00hy pisze:1 weekend. Wynajmujecie (lub jedziecie PKS-em) do najbliższego miasta wojewódzkiego. (pieniądze pożyczacie z Hufca lub od rodziców). Drużyna pakuje w hipermarkecie. Śpicie w zaprzyjażnionej szkole. (hufcu/harcówce).
Zarobione pieniądze pokryją Wam koszt zakupu munuduru/dojazdu/noclegu a i na program coś zapewnie skapnie.

Jeśli chodzi o Warszawę, jestem wstanie załatwić Wam formalności z hipermarketem.
Sorry Winnetoo, ale jakoś nie widzę celu wychowawczego, który mógłbym osiągnąć poprzez pakowanie zakupów w supermarkecie, a jak nie widzę celu, to się za to nie biorę.
phm. Tomasz Dudziński
www.grajewo.zhp.pl

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 04 cze 2007, 17:13

g00rek pisze:A ja czekam druhu na konkretna propozycję (także od Pauli) żeby mundury były tańsze.
To ja bede mógł wtedy ja skopiowac i kupie taniej Harleya :)
gOOrek nawet Cię polubiłem, więc odpiszę: w poście z 31.05.2007 r. napisałem:
- cena munduru jest odpowiednia, co do jakości itp. i tego nie neguję tylko nie jest odpowiednia na kieszeń większości dzieciaków, czy ich rodziców,
tak więc dla mnie nie cena munduru jest problemem, tylko jak na nie zarobić.
phm. Tomasz Dudziński
www.grajewo.zhp.pl

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 04 cze 2007, 17:51

To po co te larum?
Jak propozycje Soohego są złe to po co krzyczysz:
Nie mamy pieniędzy a mundury są za drogie!
Przypomina mi to takie PRL-owskie zachowanie "Czy się stoi czy się leży 2 tys. się należy"
phm. Adam Zawadzki - rzecznik prasowy ZHP
&#8222;stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem&#8221;

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 04 cze 2007, 20:09

To fajnie że wszędzie chcesz widziec cel wychowawczy, ale są działania praktyczne, które nie musza miec celu wychowawczego. To jedno z nich. Ważne, żeby nie miały celu NIEWYCHOWAWCZEGO.

Dzięki temu dzieciaki wyjada na obóz gdzie masz full celów wychowawczych. Trzeba patrzec troche szerzej.

Mundury z nieba nie spadną. Pieniądze też. Jeśliby były tańsze ktoś by musiał do nich dokładać.

KTO?
I love BP

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 04 cze 2007, 21:13

Wilk pisze:Poprzednie mundury, szyliśmy SAMI kupując dobry mundurowy materiał aż z Łodzi.
A teraz już nie uszyjesz bo Ci g00rek samodzielnego i tańszego szycia zabronił ;) ;)
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 04 cze 2007, 22:50

Bo g00rek dojrzał Czesiu do tego, że fajnie gdyby całe ZHP wyglądało porządnie i jednolicie. Życzę ci tego Czesiu z całego serca żebyś i ty kiedyś spojrzał tak na całą organizację :)
I love BP

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”