Drogie mundury

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
PAula:)
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: PAula:) » 30 maja 2007, 20:32

ja oliczylam ze na umundurowanie pelne nowe (spodnica, bluza, getry, beret, pas) trzeba wydac okolo 140 zl moim zdaniem nie jest to tanio bo mieszkam w malym miasteczku a harcerek ode mnie z druzyny raczej nei stacna nowy mundury wiec narazie zostajemy przy starych i zrobimy koszulki druzyny
Mozna krzyczec.... Mozna ranic.......... Mozna kogos słowem zabic......

Pion. Paulina Walczak
przyboczna 3 WDH Watra

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 30 maja 2007, 20:54

A mnie zastanawia ile dotychczas sprzedano tych nowych mundurów? Pewnie się nie dowiem, bo to zapewne tajemnica handlowa, choć jeśli tak to nie wiem z jakiego powodu skoro jest tylko jedna firma, która trzyma w garści ich produkcję i dystrybucję.

I tu pojawia się podstawowe pytanie, czy gra była i jest warta świeczki?
1. Bo być może większość środowiska nie widzi potrzeby zmiany umundurowania, albo widzi, ale większości na to po prostu nie stać;
2. Co z członkami ZHP, którzy po dopuszczalnym określonym terminie "donaszania" starego umundurowania (coś około połowy 2008 r.) nadal nie będą posiadać nowego umundurowania z takich czy innych powodów?
- zabronimy im uczestniczyć w imprezach związkowych?
- a może podejmiemy uchwałę, ze nie są oni już członkami ZHP?
...
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

maciupa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: maciupa » 30 maja 2007, 23:11

Z tą zmianą regulaminu to świetny pomysł na wyrobienie umiejętności planowania i gospodarności :p :)

regulamin wszedł w życie jeśli się nie mylę 15 października 2005, zaś okres przejściowy ma zakończyć się 1 września 2008 czyli jeśli się nie mylę jest to ok 1019 dni.
Załóżmy że na zmianę umundurowania potrzeba nam 150 zl. Liczymy 150 zł w ciągu 1019 dni to jest .. hm.. niech no policzę - w zaokrągleniu 15 groszy na dzień.
Niestety licząc od dziś tj. 150 zł w ciągu 457 dni wychodzi ... 33 grosze hehe :)

Druhny i Druhowie prosta sprawa ! Wystarczy od dziś odkładać 33 grosze codziennie i będzie nas stać na ten mundur!!!

Chyba że będzie zwołany w między czasie jakiś zjazd nadzwyczajny w sprawie mundurów co uchwali demokratycznie że zostają te stare.. hehe;) :p

Śmichy chichy :)
pwd. Jakub Maćkowski HO
Krakowski Harcerski Krąg Akademicki "Diablak"

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 31 maja 2007, 05:57

maciupa pisze:Chyba że będzie zwołany w między czasie jakiś zjazd nadzwyczajny w sprawie mundurów co uchwali demokratycznie że zostają te stare..
Kto wg Ciebie uchwala regulamin mundurowy ZHP ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 31 maja 2007, 06:59

maciupa pisze:regulamin wszedł w życie jeśli się nie mylę 15 października 2005, zaś okres przejściowy ma zakończyć się 1 września 2008 czyli jeśli się nie mylę jest to ok 1019 dni.
Dokładnie Uchwałą 209/2005 GK z dnia 15 listopada, z tym że zaczął obowiązywać od 1 grudnia 2005 r., a faktycznie pierwsze mundury pojawiły się w sprzedaży pod koniec lutego 2006 r. i to jak wiemy nie skończyło problemów z ich szyciem.

Ponawiam swoje pytanie, co GK zamierza zrobić z członkami ZHP, którzy po dniu 1 września nie będą posiadać umundurowania zgodnego z regulaminem?
phm. Tomasz Dudziński
www.grajewo.zhp.pl

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 31 maja 2007, 09:10

No właśnie. W dodatku jak sobie zamierzaja poradzić z sytuacja w której ktoś się nie mieści w stosowanej rozmiarówce (planowana był znacznie szersza) Ja w dalszym ciągu nie mam nowego mundury bo nie ma takich. I co mam zrobic ???
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

maciupa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: maciupa » 31 maja 2007, 09:34

19kldh pisze:
maciupa pisze:Chyba że będzie zwołany w między czasie jakiś zjazd nadzwyczajny w sprawie mundurów co uchwali demokratycznie że zostają te stare..
Kto wg Ciebie uchwala regulamin mundurowy ZHP ?
No wiadomo kto , proszę potraktować tą wypowiedz czysto ironicznie. :)
dudzin pisze:Ponawiam swoje pytanie, co GK zamierza zrobić z członkami ZHP, którzy po dniu 1 września nie będą posiadać umundurowania zgodnego z regulaminem?
Ja myślę ze nic nie zrobi, czego te osoby by nie chciały. Myślę że rozsądna argumentacja za jednolitym umundurowaniem nas przekona - bo w przeciwnym razie reforma mundurowa straci sens... jeśli nie do 1 września 2008 to do kiedy ?

:) Ponawiam apel zacznijmy odkładać po 33 grosze ;)
Ostatnio zmieniony 31 maja 2007, 09:42 przez maciupa, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Jakub Maćkowski HO

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 31 maja 2007, 12:24

sikor pisze:No właśnie. W dodatku jak sobie zamierzaja poradzić z sytuacja w której ktoś się nie mieści w stosowanej rozmiarówce (planowana był znacznie szersza) Ja w dalszym ciągu nie mam nowego mundury bo nie ma takich. I co mam zrobic ???
Sikor, kurde ponawiam apel o pokazanie mi ubrania które ma więcej rozmiarów niż to obecne. Jest DWADZIEŚCIA rozmiarów koszuli!!! DWADZIEŚCIA!

Czy widziałeś gdzieś koszule występujące w 20 rozmiarach???

Ja wiem, że nie wszyscy maja budowę zgodną z Polską Normą, ale kurcze to nie jest krawiec! Poza tym zawsze można zamówić rozmiar na zamówienie. Jest droższy, ale kto ma do tego dokładać??

Ludzie, jesteście dorosli, lub prawie dorośli. Ręce mi opadają na mrzonki w stylu "ja bym chciał taniej". I już. Zero realiów. Ja bym chciał, żeby było bliżej nad morze. I ja bym chciał, żeby weekend miał 10 dni. I ja bym chciał żeby Harley kosztował 50 złotych. BO TAK!!!!!

A mundur ma byc za 10 pln i być dobry jak kurtka z GORETEXU. BO TAK!!!
I mieć rozmiar DOKŁADNIE NA MNIE.

Wake up.

Co będzie po okresie przejściowym? Ktoś będzie nosił nieregulaminowy mundur. Co dalej to już kwestia jego, jego drużynowego, komendanta hufca, czy komisji rewizyjnej. Równie dobrze może założyć każda inna koszulę.

Jeśli ktoś nie dorósł do identyfikowania się z całym ZHP, to żaden przepis tego nie zmieni.

hough.
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 31 maja 2007, 12:57

g00rek pisze:Co będzie po okresie przejściowym? Ktoś będzie nosił nieregulaminowy mundur. Co dalej to już kwestia jego, jego drużynowego, komendanta hufca, czy komisji rewizyjnej. Równie dobrze może założyć każda inna koszulę.

Jeśli ktoś nie dorósł do identyfikowania się z całym ZHP, to żaden przepis tego nie zmieni.

hough.
Kilka luźnych uwag:
- jaki procent członków ZHP nie posiadała i nie posiada w ogóle umundurowania lub jest ono niekompletne, bez względu na to jaki był czy jest Regulamin?
- po IX.2008 r. znów będziemy podział na "lepszych" i "gorszych",
- czy kwestia umundurowania jest naprawdę najbardziej istotnym problemem ZHP?
- cena munduru jest odpowiednia, co do jakości itp. i tego nie neguję tylko nie jest odpowiednia na kieszeń większości dzieciaków, czy ich rodziców,
- problem nie jest w identyfikacji z ZHP, czy w tym, że mi się nie podoba wykrój kołnierzyka, tylko w tym że bardzo dużej części członków naszej organizacji (szczególnie z małych środowisk) po prostu fizycznie na te mundury nie stać, podobnie jak nie było ich również stać na stare umundurowanie!
Maciupa pisze:Ponawiam apel zacznijmy odkładać po 33 grosze
Maciupa jeżeli to niby takie małe pieniądze, to dlaczego mamy problem ze ściągnięciem 2 zł. składki/miesięcznie, przy Twoim wyliczeniu spokojnie mogłaby ona wynosić 9,90 miesięcznie, bo przecież to tylko 33 grosze dzienne.
phm. Tomasz Dudziński
www.grajewo.zhp.pl

maciupa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: maciupa » 31 maja 2007, 13:45

dudzin pisze:
Maciupa pisze:Ponawiam apel zacznijmy odkładać po 33 grosze
Maciupa jeżeli to niby takie małe pieniądze, to dlaczego mamy problem ze ściągnięciem 2 zł. składki/miesięcznie, przy Twoim wyliczeniu spokojnie mogłaby ona wynosić 9,90 miesięcznie, bo przecież to tylko 33 grosze dzienne.
No jeszcze mamy problem ... ale gdy rzeczywiście zaczniemy odkładać 33 grosze to on zniknie. Dziś harcerz nauczy się odkładać 33 grosze po to żeby w dorosłym życiu odkładać więcej.
pwd. Jakub Maćkowski HO

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 31 maja 2007, 13:52

maciupa pisze:Dziś harcerz nauczy się odkładać 33 grosze po to żeby w dorosłym życiu odkładać więcej.
Slogan jak z kroniki filmowej PRL. Ciężko odkładać jak nie starcza od pierwszego do pierwszego i to bynajmniej nie dlatego, ze ten harcerz ma rozdmuchane potrzeby, tylko środków do podziału jest za mało.
phm. Tomasz Dudziński
www.grajewo.zhp.pl

Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: PAula:) » 31 maja 2007, 15:31

w wielu srodowiskach tak jest u mnie w hufcu niektore druzyny dostaly od szkol kase na mundury ale to wystaczylo zaledwie na zakupienie 25 osobom gory munuru rogatywki i pasa a co z reszta hufca? przeciez nie kazda druzyna dziala przy szkole i nie kazdy dostaje kase. moja druzyna dziala od 3 lta i sa w niej stale osoby ktore nie maja mundurow starych albo maja czesciowe bo ich nie stac!!! probuja kompletowac i czasem sie udaje. a teraz wyskoczyla reforma ze trzeba kupic nowe!!! dla mnie to troche dziwne. ZHp nie jest zwiazkiem liuczacym kilkaset osob ale kilanascie tydsiec a moze nawet wiecej (tego nei wiem). bez obrazy ale to nie jest zzbyt madre

Pion. Paulina Walczak
przyboczna 3 WDH Watra

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 31 maja 2007, 15:38

No i jak widać zamiast jednoczyć nowe mundury zaczynają dzielić, czyli cel ich wprowadzenia raczej nie został osiągnięty.
phm. Tomasz Dudziński
www.grajewo.zhp.pl

ju87
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ju87 » 31 maja 2007, 15:45

kowlak pisze:Moim zdaniem powoli nadchodzi czas na zdjęcie dziewiętnastaków...
Złośliwiec z Ciebie Kowlak a fe... :)

A tak poważnie.
Nowe mundury są, w mojej ocenie, naprawde niezłe i nic już, ani cena, ani jakość (obie moim zdaniem są jak najbardziej do przyjęcia), ani narzekanie niektórych z Szanownego Druhowieństwa nie zatrzyma "procesu przemundorowywania".
Moim zdaniem zrobiono kawał dobrej roboty w kierunku walki o zewnętrzny wizerunek ZHP. Wstyd mi było, przed "reformą mundurową" widząc naprawde dobrze umundurowane drużyny ZHR-u czy zastępy Zawiszaków w porównaniu z przeciętną drużyną naszej organizacji.
Naprawdę uważam, że obecne umundurowanie daje szanse naszym drużynom na przyzwoite zaprezentowanie się ot choćby na jakiejś patriotycznej uroczystośći.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2007, 15:45 przez ju87, łącznie zmieniany 1 raz.
Czuwajcie!
hm. Jarosław Urbański
Hufiec ZHP Łowicz

Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: PAula:) » 31 maja 2007, 20:38

no tak ale na dobre umundurowanei calej druzyny trzeba miec kase!!! ja nei mowie ze sa zle bo mi sie podobaja ale chodzi o coene ich!!! wkoncu to temat tego watka

Pion. Paulina Walczak
przyboczna 3 WDH Watra

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”