Drogie mundury

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Zablokowany
Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 12 lip 2007, 00:09

A propos Krzyża.... Na pierwszym obozie integracyjnym< wraz z niemieckimi i węgierskimi scoutami> scouci niemieccy widząc na bazarze Krzyże harcerskie wykupili je wszystkie i przekazali je nam w "darze" mówiąc, że wiedzą ile one dla nas znaczą.... to był piękny gest, ale tak się zasytanawiam czy rzeczywiście znaczą dla nas tak wiele....
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

Caleb
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Caleb » 14 lip 2007, 12:40

właśnie sobie kupiłem nowy mundur i inne rzeczy w Pentagonie... w sumie zapłaciłem około 150 zł...
HO Marcin Walkowicz
33HDT Włóczykije im. Jerzego Kukuczki, ZPiI
Hufiec Ziemi Mikołowskiej

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 17 lip 2007, 08:19

Magheru pisze:A propos Krzyża.... Na pierwszym obozie integracyjnym< wraz z niemieckimi i węgierskimi scoutami> scouci niemieccy widząc na bazarze Krzyże harcerskie wykupili je wszystkie i przekazali je nam w "darze" mówiąc, że wiedzą ile one dla nas znaczą.... to był piękny gest, ale tak się zasytanawiam czy rzeczywiście znaczą dla nas tak wiele....
Krzyż to kawałek metalu. Tak samo jak święty obrazek to papier z nadrukiem. A mundur to materiał uszyty w koszulę. Są symbolami, ważne jest to co mamy w sercu. Gorzej jeśli rzeczywiście czczimy same przedmioty, to nazywa się fetyszyzmem. I niestety w harcerstwie czesto występuje...
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 22 lip 2007, 12:18

skoro krzyż to tylko metalowy symbol, coś jak święty obrazek jest kawałkiem papieru z nadrukiem to po co staramy się o ochronę prawną tego symbolu?
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 22 lip 2007, 12:47

Bo to jest symbol, który jest nierozerwalnie związany z ruchem harcerskim w Polsce. Jest to oczywiste skojarzenie, dodatkowo nacechowane pozytywnie.

Takie symbole, znaki, skojarzenia to świetny nośnik promocyjny. Jeżeli wzór krzyża harcerskiego nie będzie zastrzeżony, każdy będzie mógł wykorzystać skojarzenie "krzyż-harcerstwo", na które my pracujemy od 100lat, do swoich własnych komercyjnych celów. Ba, może nawet do takich celów, które będą długofalowo godziły w wizerunek ruchu, mimo krótkofalowego przynoszenia zysków takiemu przedsiębiorcy.

Clear?
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

peshoo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: peshoo » 22 lip 2007, 15:29

Jest kawałkiem metalu, który coś znaczy. Posiada wartość niematerialną. Nie przesadzajmy z boską czcią, ale i nie dewaluujmy.
pwd. Michał Pesz HO
Żeglarski Krąg Akademicki
Harcerski Ośrodek Wodny STANICA

"Życie jest o wiele bardziej skomplikowane niż belka swobodnie podparta" dr hab. inż. R. K.

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 22 lip 2007, 18:27

uff.. już myślałem że to ze mną jest coś nie tak, bo nie trafiają do mnie słowa g00rka ;)
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 23 lip 2007, 21:35

Tak, dh g00rku, jest symbolem i jeśli nie szanujemy symbolu to nie szanujemy idei, która sie za nim kryje. Jakoś genitalia na krzyżu zrobiły wrażenie w sensie negatywnym i nikt mi tu nie wmówi, że krzyż to tylko kawałek drewna będący nośnikiem promocyjnym chrześcijaństwa...

We wszystkim ważny jest umiar, temu zaprzeczyć nie mogę, ale pisałam tylko o ważności a nie o hołubieniu...

Czuwaj!
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 13 sie 2007, 13:05

Chciałem sprostować mojego posta dotyczącego Dziupli i apteczek Janysportu. Była to stara sprawa, zresztą po naszych wyjaśnieniach nie do końća tak wyglądająca. Kajam się i przepraszam - poniosły mnie trochę emocje. To wszystko przez to, że mam czasami dość kolejnych osób które chciałyby żeby mundur kosztował 5 zł, był dostępny wszędzie i jeszcze był z suplexu. I wzór który podobałby się wszystkim.

Mam nadzieję, że nastąpi taki dzień, kiedy dystrybucja mundurów ruszy normalnie, z uwzględnieniem wszystkich firm (prywatnych w sumie) tak, żeby to harcerz miał najlepiej - mógł kupić mundur bez problemów.
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”