Wiek drużynowego!!!

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
ODPOWIEDZ
milka77
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: milka77 » 10 sie 2007, 09:21

Również uważam że 16 lat to jeszcze trochę mało.
Nasza drużynowa przejęła drużynę kiedy miała 15 lat i szło jej jak szło...
Pamiętajmy że pełnoletni drużynowy zawsze może więcej niż ten który nie ukończył jeszcze 18 lat.
HO Sandra Dyks
Zastępca komendantki II Tyskiego Szczepu Harcerskiego "Horyzonty"
Drużynowa GZ "Mieszkańcy czarodziejskiej planety"

marta.paskuda
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: marta.paskuda » 30 sie 2007, 15:30

Pare dni temu skonczylam 17 lat, a drużyne prowadze od paru miesiecy i musze przyznac, ze 16 lat to odpowiedni iwek do bycia druzynowym:
1. głowa pełna pomyślów, bo 'jeszcze sie chce
2. mało obowiązkow poza ZHP [szkoła]
3. dobry kontak z dziecmi
4. ma 3 lata aby wyszkolic swojego następce, chociaż na okres studiowania

K.D
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: K.D » 30 sie 2007, 23:34

Z mojego punktu doświadczenia było to tak.....

W swojej ścieżce byłem dwa lata zastepowym w drużynie harcerskiej, 1 rok przybocznym w gromadzie Zuchowej i 1 rok w drużynie starszoharcerskiej wszystko się działo w prawie jednym czasie a teraz obecnie byłem przez dwa lata drużynowym drużyny harcerskiej i starszoharcerskiej. Te lata w tych pionach dały mi duże doświadczenie.....

Taki powinien być każdy instruktor....

Mam dopiero 19 lat
phm. Kamil Domański HR
Komendant 5 WrSzH "Szaniec"
im. Powstańców Warszawy

justyneczka_zuchowiec
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: justyneczka_zuchowiec » 04 wrz 2007, 10:25

ja niestety nie mam jeszcze skończonych 16 lat, i nie mam zrobionego kursu drużynowych dlatego nią zostać nie mogę, ale mam układ z moją koleżanka a jednocześnie teraźniejszą drużynową,że to ja będę w roli drużynowej, tylko od strony prawnej będzie ona. Ja jestem zuchowcem i pracuje już w gromadzie 3 rok i wydaje mi się,ze jestem dosyć dobrze przygotowana do roli drużynowej.

Wojtish
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Wojtish » 02 paź 2007, 17:04

Ja mam 14 lat, w październiku kończę 15, nie mam kursu (w najbliższym czasie się wybieram) i nie mam przewodnika, od miesiąca jestem drużynowym. Drużynę założyłem od zera, ale się udało. Komenda hufca uznała, że jestem na tyle odpowiedzialny że można mi powierzyć drużynę. Zobaczymy co z tego wyjdzie, na razie idzie dobrze. Więc wydaje mi się że wiek nie ma znaczenia!

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 02 paź 2007, 18:23

Wojtish pisze:Ja mam 14 lat, w październiku kończę 15, nie mam kursu (w najbliższym czasie się wybieram) i nie mam przewodnika, od miesiąca jestem drużynowym. Drużynę założyłem od zera, ale się udało. Komenda hufca uznała, że jestem na tyle odpowiedzialny że można mi powierzyć drużynę. Zobaczymy co z tego wyjdzie, na razie idzie dobrze. Więc wydaje mi się że wiek nie ma znaczenia!
Jeśli jest tak jak mówisz to mam nadzieje że jesteście jeszcze przed zjazdem hufca ....
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Wojtish
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Wojtish » 02 paź 2007, 20:43

Tak:)

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 02 paź 2007, 20:55

... bo warto przypilnować by tej komendy ponownie nie wybrano
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 03 paź 2007, 09:18

Druhu Czesławie widze ze druh nie daje szansy mlodszym pokoleniom...
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
Kontakt:

Post autor: sikor » 03 paź 2007, 10:09

Ależ daje. Właśnie daje szanse. Widzisz 14 lat to w sam raz by byc zastępowym. Dobrym zastępowym. Na drużynowego to troche za mało. Abstrachuję już tu od obowiązujących przepisów w których granica 16 lat jest wyraźnie zaznaczona. Komenda hufca która tak jawnie dopuszcza się łamania prawa nie powinna byc komendą hufca harcerskiego. Powinniśmy raczej wychowywać w atmosferze szacunku do przepisów a nie olewactwa.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 03 paź 2007, 13:58

Oczywiscie druh ma racje ale to zalezy jak wyglada sytuacja w ym hufcu moze nie ma ludzi do pelnienia funkcji druzynowych?? To tez trzeba wziasc pod uwage wszytsko zalezy od tego jak maly jest to hufiec i czy sa w nim ludzie i jacy ludzie....
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

KubaM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: KubaM » 03 paź 2007, 14:19

sikor pisze:Komenda hufca która tak jawnie dopuszcza się łamania prawa nie powinna byc komendą hufca harcerskiego. Powinniśmy raczej wychowywać w atmosferze szacunku do przepisów a nie olewactwa.
Przepraszam Cię ale muszę to napisać - kolejna paranoja! Przepisy mają nam wskazywać drogę, a nie ograniczać rozwój organizacji. Jeśli okaże się, że osoba która ma 15 lat, chce, ma do tego predyspozycje, a do tego nie ma nikogo innego do prowadzenia drużyny, to niech zostanie drużynową. Dla mnie przepis nie jest ważniejszy od idei czy od człowieka. I nawet jeśli Komendant Hufca zezwoli na takie "łamanie prawa", to ja jako członek KRH, powiem, że nie ma w tym za dużego problemu.

Efektem "klapek na oczach" u niektórych instruktorów w kwestii instrukcji wewnętrznych, nie patrzących na całokształt sytuacji, jest to, że wiele osób odchodzi mając dość tego, że przepis jest ważniejszy od człowieka.
Ostatnio zmieniony 03 paź 2007, 14:24 przez KubaM, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ruch rodzi organizację, organizacja się rozrasta, kostnieje, tłamsi Ruch... Ruch porzuca organizację!"

Wojtish
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Wojtish » 03 paź 2007, 14:29

Stary Wedrowiec pisze:Oczywiscie druh ma racje ale to zalezy jak wyglada sytuacja w ym hufcu moze nie ma ludzi do pelnienia funkcji druzynowych?? To tez trzeba wziasc pod uwage wszytsko zalezy od tego jak maly jest to hufiec i czy sa w nim ludzie i jacy ludzie....
U nas właśnie tak to wygląda... hufiec jest mały i my próbujemy go ratować!

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 03 paź 2007, 14:54

KubaM pisze:
sikor pisze:Komenda hufca która tak jawnie dopuszcza się łamania prawa nie powinna byc komendą hufca harcerskiego. Powinniśmy raczej wychowywać w atmosferze szacunku do przepisów a nie olewactwa.
Przepraszam Cię ale muszę to napisać - kolejna paranoja! Przepisy mają nam wskazywać drogę, a nie ograniczać rozwój organizacji. Jeśli okaże się, że osoba która ma 15 lat, chce, ma do tego predyspozycje, a do tego nie ma nikogo innego do prowadzenia drużyny, to niech zostanie drużynową. Dla mnie przepis nie jest ważniejszy od idei czy od człowieka. I nawet jeśli Komendant Hufca zezwoli na takie "łamanie prawa", to ja jako członek KRH, powiem, że nie ma w tym za dużego problemu.

Efektem "klapek na oczach" u niektórych instruktorów w kwestii instrukcji wewnętrznych, nie patrzących na całokształt sytuacji, jest to, że wiele osób odchodzi mając dość tego, że przepis jest ważniejszy od człowieka.
Czyli, jako członek KRH pochwalasz takie łamanie Statutu ZHP ?
Statut do kosza ?
Ostatnio zmieniony 03 paź 2007, 14:55 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 03 paź 2007, 15:05

19kldh pisze:
KubaM pisze:

Czyli, jako członek KRH pochwalasz takie łamanie Statutu ZHP ?
Statut do kosza ?
No przecież zawadza w rozwoju. :/ Taaa, Kuba, niestety, prezentuje myślenie rodem z dzieł Nietzego i jego spadkobierców (takich dość znanych dyktatorów z Niemiec i Rosji).
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”