Co zrobić, by w drużynei było więcej osób?

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 20 lis 2007, 18:18

marco pisze:Jestem zbyt pozytywnym człowiekiem zby stać się zgorzkniałym harcerskim starcem :) Życie nie jest łatwe :) Pamietaj co powiedział niegdyś papież "Nie czyńcie harcerstwa zbyt łatwym, stawiajcie wyzwania"... Nie mogę się równiez z tobą zgodzić ze media czekają na to czy Britney zaszła czy nie ... pamietaj ze to ludzie którzy to chcą i bedą czytaćoglądać tworza pewien poziom, a nie wydaje mi się zeby polacy byli na takim poziomie intelektualnym. Chyba nie mówiłeś o polskich mediach :) bo z tego co wiem to ostatnimi czasy media krążą wokół Wiejskiej :)
Marku. Możesz się ze mną nie zgadzać, ale takie są fakty. Pracowałem w mediach (różnych) ponad 10 lat. Zgadnij, ile razy udało mi się przebić z tematyką harcerską? Około trzech-czterech. Moja drużyna opisywana była kilka razy. Raz jak moja harcerka sama obezwładniła złodzieja na ulicy, raz przy okazji BS, raz jak moja harcerka uratowała ofiarę wypadku drogowego i raz w związku z przeciwdziałaniem przestępczości.
Na cztery przypadki masz trzy negatywne: złodziej, wypadek, przestępczość.

Takie są media.

Jaki jest poziom intelektualny Polaków? Sprawdź ilu ma maturę, ilu skończyło studia. Zobacz w jakim nakładzie rozchodzą się książki, ile książek ROCZNIE czyta statystyczny Polak (biorąc pod uwagę, że moja żona pochłania cztery tygodniowo, wychodzi na to, że niektórzy nie przeczytali w życiu ŻADNEJ), ilu chodzi do kina i na jakie filmy, ilu jest w stanie zrozumieć instrukcję obsługi odkurzacza, ilu jest funkcjonalnych analfabetów.
Halo! Tu Ziemia!

Pozytywne nastawienie do życia, to nie jest naiwność, a pesymista, to wczorajszy optymista, który pojął realia. :)

Z Owsiakiem masz racje :) ale on dysponuje teraz potężną machiną marketingową jaką stał się WOŚP i Przystanek Woodstock :) On tez mógł by wziąć udział w organizacji tego dnia :) W funacji jest multum harcerzy którzy pracują tam na etatach - chociaż by mój poprzednik i jego harcerscy kumple :)
Fundacja Owsiaka będzie raczej promowała siebie samą. Więc istnieje groźba, żę znowu zostaniemy przytłumieni. Ludzie zapamiętają Owsiaka, a nie harcerzy.

Świetnie Maćku ze na to wkońcu wpadłeś smile Właśnie w ten sposób rodzą sie takie ogólnopolskie akcje. Nie mówiłem nic innego niż ty teraz aby na miejscowym szczeblu, jednego dnia w roku zrobić taką akcję smile jesli tak będzie to akcja automatycznie nabierze ogólnopolskiego wymiaru smile i nie trzeba w to mieszać GK
podejrzewam ze z czasem jesli akcja by wypaliła to GK tylko by przyklaskiwała i chciała by objąć nad tym patronat smile mi na rozgłosie nie zależy. Jeśli ludzie z Głównej Kwatery są na tyle puści i na tyle zatracili harcerskie ideały to będzie zależało im na rozgłosie.
Ale z twoich wcześniejszych postów to nie wynikało. Nawet wplątałeś w to prezydenta. Więc zdecyduj się, czy chcesz robić sieć jednoczesnych akcji lokalnych o zasięgu ogólnopolskim, czy akcję ogólnopolską. Bo to zupełnie różne sprawy zupełnie inaczej realizowane.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2007, 18:55 przez Maciek P, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Bonawentura
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Bonawentura » 20 lis 2007, 21:20

Procent ludzi zdających "giertychówkę" i "handkówkę" przy progu 30% zawiera w sobie całkiem sporo funkcjonalnych analfabetów.

Emot
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Emot » 20 lis 2007, 21:34

Marco, jak sobie wyobrażasz organizacje ogólnopolskiej akcji bez GKi, to co najmniej dziwne. Ja rozumiem że można władz nie lubić ale nie masz szans pokonać tychże władz, one muszą wiedzieć bo sam niczego nie zrobisz, regionalne imprezy odbywać się będą na poziomach chorągwi, a jak to będzie duża akcja to i tak pomoc władz będzie niezbędna. Z resztą-nie porywajmy się z motyką na słońce, niech sobie każdy zorganizuje rajd dla ludności swojego miasta i zastanowi potem ile musi włożyć pracy w koordynacje jeszcze większej imprezy.
Emot :]

40 pWDHy

marco
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: marco » 20 lis 2007, 23:17

Prosze o odwołanie się do poprzednich wniosku do jakich w tej dyskusju dochodziliśmy a nie 100x zadawac to samo pytanie.
Dh.Marek Zajkowski
Drużynowy 5 Harcerskiej Drużyny Turystyczno-Ekologicznej "Zawieja"
im.prof Alberta Schwitzera
p.o. szefa Harcerskiego Klubu Ratowniczego "EZRA"

-------------------------- WWW.ZAWIEJA.ZA.PL -----------------------------

aanka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: aanka » 25 lis 2007, 21:07

rozdawajcie ciasteczka i cukierki namawiając do wstąpienia do harcerstwa bądźcie oczywiśćie w mundurach namawiajcie wszystkich znajomychróbcie wszystko żeby tylko znaleźć osoby chętne rozwieszajcie po szkole plakaty z informacjami o zbiórkach opowiadajcie różne śmieszne historie które wam się zdarzyły na obozach życzę powodzenia aanka

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”