"Propozycje"

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Kamusia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kamusia » 13 lut 2007, 20:01

Tak właśnie sobie przeglądam stare numery "Propozycji" i zastanawiam się czy jest jakaś szansa na powrót tego pisma, chociażby w formie elektronicznej dostępnej w Internecie, tak jak to się stało z "Zuchowymi Wieściami" czy "Na Tropie". Wydaje mi się, że było to bardzo wartościowe czasopismo, które dostarczało sporo pomysłów drużynowym. Często słyszę od nich narzekania, że tacy drużynowi zuchowi to mają fajnie, gdyż mają "Zuchowe Wieści", a w nim masę pomysłów, a oni? Rozumiem, że w ramach oszczędności pozostało tylko "Czuwaj", ale on raczej porusza ogólne problemy związku, a oni pragną pomocy metodycznej. Może warto się nad tym zastanowić?
phm. Kamila Wybraniec
Namiestniczka harcerska
Hufiec Sosnowiec

wojek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wojek » 13 lut 2007, 20:04

Jeśli dobrze wiem, to przez GK już są opracowywane gazetki metodyczne dla druzynowych. :) Więc niedługo pomoc przybędzie (chyba) :)
pwd. Wojomir Gierańczyk
Drużynowy 23 Bełchatowskiej Drużyny Harcerskiej "Brzask"
Hufiec Piotrków Trybunalski

maciupa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: maciupa » 14 lut 2007, 00:56

A wiecie gdzie mozna zlaleźć archiwum bo takie kiedys istniało ale nie działało ;/
pwd. Jakub Maćkowski HO
Krakowski Harcerski Krąg Akademicki "Diablak"

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 14 lut 2007, 22:39

wiele artykułów z "Propozycji" zostało przedrukowanych w "Czuwaju", archiwum starych nr było jeszcze na starej stronie ZHP, ale po zmianach zniknęło. ktoś napewno posiada archiwalne nr i dobrze by było jakby je zawiesić gdzieś w necie, bo metodycznie była ta gazeta na wysokim poziomie.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

kowalska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowalska » 22 lut 2007, 13:34

Zgadzam się z Sigmą... Gazetka była bardzo przydatna :) Mam niektóre numery nawet i przydaja się bardzo :) O tym, że Zespół Harcerski planuje powstanie podobnej gazetki słyszy się od dawna, bardzo dawna i te informacje chyba sa już mało wiarygodne.. Przynajmniej w moich oczach...
phm. Gracja Bober HR
Hufiec Łagiewniki, Chorągiew Dolnośląska
Kierowniczka Wydziału Starszoharcerskiego GK
Zapraszamy na kursy http://4zywioly.zhp.net.pl/

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 24 lut 2007, 21:48

tia Zespół Harcerski GK jakieś półtora roku temu podjął działania w tym kierunku nawet nie jestem pewien czy było to działanie zespołu czy też tylko jednej osoby z tego zespołu. jednak temat jak widać przysechł bardzo mocno...
hm. Krzysiek Wojtas HR

zuzka_tarnów
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: zuzka_tarnów » 15 kwie 2007, 20:15

Owszem, kiedyś było archwiwum "Propozycji". Niestety, nie pamiętam na jakiej stronie i nie wiem, czy jeszcze istnieje... Nie ukrywam, że reaktywacja "Propozycji" sprawiłaby mi niemałą radość, ale czy tak się stanie - nie wiem. Nie ode mnie to zależy. Zobaczymy, może ta gazetka zapowiadana przez GK się ukaże...
pwd. Zuzanna Karwat
drużynowa 10 TDH "Młody Las"
im. Partyzantów AK oddziału Regina II
pełnomocnik Komendanta Hufca ds. kształcenia
członkini Referatu Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej

Korak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Korak » 16 kwie 2007, 19:19

bardzo przydałoby się jakieś pismo dla zastępowych i przybocznych. Takie mniej skomplikowane i z różnymi pomysłami ;)
,,...bo kochać znaczy tworzyć rzeźbę ptaka i gwiazdy w łun czerwonych marmurze..."

kowalska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowalska » 09 maja 2007, 18:31

Tak wogóle co się dzieje z od dawna zapowiadanym "Drużynowym" ?? Tak było głośno o tym, że powstanie w końcu pismo na miarę "Propozycji" a tu ciiszaa... Jeszcze w lutym mówiono, że ukaże się na wiosnę.. Niedługo czerwiec a po gazetce ani widu ani słychu.. Szkoda..
phm. Gracja Bober HR
Hufiec Łagiewniki, Chorągiew Dolnośląska
Kierowniczka Wydziału Starszoharcerskiego GK
Zapraszamy na kursy http://4zywioly.zhp.net.pl/

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 09 maja 2007, 19:15

A może zamiast oglądać się na "górę" wystarczy stworzyć odpowiednie kategorie na tym forum i każdy, kto ma coś ciekawego i chce podzielić się z tym innymi będzie to tam wrzucał. Przedruki z "Propozycji" mile widziane.
phm. Tomasz Dudziński
Komendant Hufca "Biebrzańskiego" im. 9 PSK w Grajewie
www.grajewo.zhp.pl

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 09 maja 2007, 20:59

tylko że poprzez forum nie dotrzemy do tak szerokiego grona jak poprzez formę drukowaną. poza tym jeśli wybieramy góre to ona nie jest sama dla siebie tylko też dla nas i powinna nasze działania wspierać. i jeśli coś obiecuje a przez długi czas nic się nie dzieje to chyba jest najwyższa pora aby stwierdzić fakt że ktoś się czegoś zobowiązał a tego nie dotrzymał.
hm. Krzysiek Wojtas HR

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 10 maja 2007, 06:21

sigma pisze:tylko że poprzez forum nie dotrzemy do tak szerokiego grona jak poprzez formę drukowaną.
Nie byłbym taki pewien, bo na formę drukowaną trzeba wydać pieniądze, a tak jak coś nas interesuje można sobie druknąć i korzystać, a to co mniej nas interesuje czytamy i zostawiamy w spokoju.
sigma pisze:poza tym jeśli wybieramy góre to ona nie jest sama dla siebie tylko też dla nas i powinna nasze działania wspierać. i jeśli coś obiecuje a przez długi czas nic się nie dzieje to chyba jest najwyższa pora aby stwierdzić fakt że ktoś się czegoś zobowiązał a tego nie dotrzymał.
Tu się z Tobą zgadzam "góra" jest dla nas, tylko nie wiem, czy ona o tym wie, analogicznie wygląda to na poziomie chorągiew - hufiec.
Co do gazetki programowej podobnie jest z propozycją "Mam szczerą wolę..." - no chyba, że coś przeoczyłem. Osobiście wolę tych, co mniej gadają i deklarują a dużo robią od tych, co dużo gadają i deklarują ale robią mało.

Aczkolwiek nie zmienia to faktu, że możemy sami wspólnie, coś dla siebie zrobić.
phm. Tomasz Dudziński
www.grajewo.zhp.pl

mariuszm
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mariuszm » 10 maja 2007, 11:37

A ja mam taki trochę związany z tematem pomysł...

Gazeta "Propozycje" była przygotowywana przez osoby, które coś umiały, chciały się czymś podzielić i się dzieliły. Choć dawno temu się skończyła, to myślę, że dalej mamy sporo takich osób w ZHP.

Może więc zamiast czekać na stare propozycje zastanówmy się jak zadziałać, aby na jakiejś stronie pojawiły się nowe?
phm. Mariusz Milka
Harcerski Klub Krótkofalowców Podróżników "ZORZA"
http://www.zorza.eu
od stycznia 2007 do września 2008 - Szef Inspektoratu Łączności GK ZHP
http://lacznosc.harcerz.com (dawniej http://lacznosc.zhp.pl)

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 10 maja 2007, 12:26

Dobry pomysł...choć w zamierzeniu juz kilka takich projektów...quasiinteraktywnych stron. Z chęcią zamieszczę chocby skan z posiadabych przeze mnie numerów Propozycji...Mogę również przesłać parę innych materiałów tylko powiedzcie mi gdzie i kto zajmie się stroną techniczną, bo o php zielonego pojęcia nie mam...a forum chyba nie "łyknie" tych wszystkich danych:-/
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

dudzin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudzin » 10 maja 2007, 14:45

I myślę, że tu jest właśnie pole do popisu dla "góry". Niech Zespól Nowych Technologii (czy jak on się tam zwie) stworzy nam odpowiednią platformę, a my już ją zapełnimy nowymi propozycjami i archiwalnymi też.
W końcu myślę, że GK chyba na to stać, nawet pod względem finansowym.
phm. Tomasz Dudziński
www.grajewo.zhp.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”