barwy

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
pepe

Post autor: pepe » 03 mar 2003, 18:13

Mam śmieszny dylemat ale zapewne mi raz na zawsze pomozecie w wyniku chyba jakis bledow historycznych nikt juz nie jest pewien czy barwy w druzynie sa zielono-czerwone czy czerwono-zielone. Wiem na tomiast z cała stanowczosia ze zielona polowka husty nosozna jest od serca po lewej, a czerwona po prawej.

JAKIE MAM BARWY W DRUZYNIE ??

jogurt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jogurt » 03 mar 2003, 20:01

cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha... :) :) :) :)

>i pewnie tą wypowiedź jakiś administrator też usunie...
pwd. Maciej "Jogurt" Trojanowski
ZHP Hufiec Łódź- Bałuty "Promienistych"
Szczep "GNIAZDO"

anies

Post autor: anies » 03 mar 2003, 20:06

nie wiem czy ci to pomoze, ale w moim srodowisku nosimy chusty blekitno-zlote (blekitny jest po stronie prawej, a zloty po stronie lewej, od serca) szczerze mowiac nigdy sie nie zastanawialam nad ta kolejnoscia... czy to przypadkiem nie wszystko jedno?...

mozna by sie pokusic o takie wytlumaczenie, ze jest to zgodne z tym, ze czytamy od lewej do prawej, czyli jak patrzysz na hacerza z mojego srodowiska to najpierw widzisz kolor blekitny a potem zloty...

nie twierdze ze jest to jedyne wyjscie, ale moze wam sie spodoba :)

pozdrawiam
anies

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 12 mar 2003, 17:20

Ten z prawej(czerwony) jest pierwszy, wiec macie czerwono-zielone
phm. Michał "misiek" Markucki H.R.
szczepowy Szczepu "Gniazdo" im. Kedywu
drużynowy 101.ŁDW "Sad" im. hm.kpt.A.Romockiego "Morro"
"carpe diem quam minimum credula pastero"

Nestorka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Nestorka » 13 mar 2003, 15:31

W moim byłym szczepie mielismy barwy czarno-czerwone. Czarny był po lewej-czyli od serca-czyli od strony Krzyża Harcerskiego. Jak wiesza się flagę narodową na zawodach i wisi ona w pionie to również biały jest z lewej, a czerwony z prawej. Poza tym w Polsce czyta się również od lewej do prawej, co jest dla mnie koronnym dowodem na to, że masz w środowisku barwy ZIELONO-CZERWONE :-)
A i kilka innych rzeczy robimy w harcerstwie od lewej: zwrot w tył przez lewe ramie, czy rozpoczecie marszu od lewej nogi... ;-)

[Edytowany przez Nestorka dnia 13.03.2003 o 11:34 GMT]
phm. Joanna Nestorowicz
Pełnomocnik ds. zagranicznych
Chorągiew Stołeczna

Szefowa promocji "Na Tropie"
www.natropie.zhp.pl

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 15 mar 2003, 02:23

Zgadza sie ale jest to lustrzane odbicie. Jesli flaga jest przed Toba to jest faktycznie z lewej ale jesli miałabyś ją za sobą to układ się zmieni i biały kolor bedziesz miała po prawej stronie. I tak samo w przypadku chusty zieleń patrząc na nią jest po prawej,więc czerwony jest pierwszy i jest czerwono-zielona.
phm. Michał "misiek" Markucki H.R.
szczepowy Szczepu "Gniazdo" im. Kedywu
drużynowy 101.ŁDW "Sad" im. hm.kpt.A.Romockiego "Morro"
"carpe diem quam minimum credula pastero"

sylwia

Post autor: sylwia » 15 mar 2003, 16:59

Mam małe pytanko. W poprzednim spisie było pytanie, jaie materiały chcielibyśmy dostawać drogą elektroniczną(na jakie tematy). Czy to pytanie było tylko po to aby wydziął mógł wiedzieć, czego drużynowi i kadra oczekuje - czy miało to się łączyć z rzeczywistym przekazem danych? Czy podobne pytanie powtórzy się w tym roku?

--
phm. Sylwia Lenkiewicz
Namiestni Zuchowy Hufca
komendantka 7 SzDHiZ "Aurelius"
drużynowa 79 BDH "ODWET" www.79.glt.pl
Hufiec Białystok

Robal

Post autor: Robal » 15 mar 2003, 18:36

A ja mam toporek. Kto mi powie, czy jest drewniano-stalowy, czy stalowo-drewniany??

:) :) :)

koparaa

Post autor: koparaa » 24 mar 2003, 19:22

u nas kazda druzyna nosi takie barwy jaki u mu(druzynie) sie podobaja.druzyna do ktorej naleze nosi chusty koloru zielono-granatowe,wiec sadze ze wybor nalezy do was
pozdrawiam
kopara

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 14 kwie 2003, 17:38

Problem jest super!! ...ale zabieram głos zeby si pochwalic ze w mojej druzynie nosimy chusty moro (jesteśmy drużyna survivalowa) i brdzo fajnie to wygląda opinia jst strasznie subiektywna ale miom zdanie najlepiej w calym hufcu!! Jeśteśmy z siebie dumni!!

Kinka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kinka » 22 kwie 2003, 16:04

A ja musze się pochwalić, że mam takie same barwy jak sylwia. Dokładniej opisując jest to czarna chusta obszyta żółtą tasiemką półtora centymetra od brzegu :) Fajnie się mierzyło przy przyszywaniu :) Co do Twojej chusty wydaje mi się, że jest czerwono - zielona, ale to tylko moje widzimisię :)
"Poinformowany jest ten, który wie, gdzie znaleźć to, czego nie wie" :)

tgod

Post autor: tgod » 27 kwie 2003, 19:26

Heh, nie doczytałem... Pytaliście gdzie, a ja opowiedzialem na pytanie "jak?". Ale może coś pomogłem.

--
-Tomek Górski-

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 28 kwie 2003, 08:36

Ile stron ma chusta !?
Jedną, drugą i.....?
A poważnie, co to jest chusta harcerska !? Jaką zasadniczo powinna być?/technicznie/ I jak się do tego mają frędzle , wielokolorowość, lamówki i dowolne wymiary ?

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 15 cze 2003, 21:22

Co do chusty to chyba powinnas zapytac druzynowa, lub kogos innego kto jest "nad toba". Roznica moim zdaniem jest wielka bo jezeli jest to chusta zielono-czerwona to np. koszulki sa zielone i inne rzeczy tez. a jezeli jest czerwono-zielona to na odwrot. Ja osobiscie nie ma tego problemu bo mam chuste granatowa z zolta obwodka.:) ale moim zdaniem masz chuste ZIELONO-CZERWONA... bo zielony jest po lewej stronie... tak gdzie Krzyż i serce.

Lissek Bartłomiej

Post autor: Lissek Bartłomiej » 16 cze 2003, 09:59

Hmm... - ja też szukam - ale niestety - jak na razie - w naszej chorągwi się nie zapowiada...
A byłoby miło.
Pozdrawiam :)

P.S. Jak będę coś wiedział, na pewno dam znać.

[Edytowany przez Lissek Bartłomiej dnia 02.12.2003 o 17:28 ]

--
Lepiej nie mówić nic, niż mówić o niczym.

Tadeusz Kotarbiński

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”