Barwy środowiska

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 29 mar 2006, 16:57

pcheła99 pisze:
PCHEŁA, BŁAGAM, ORTOGRAFIA I INTERPUNKCJA!!
pcheła99 pisze:tak munduru się używa ale w specjalnych sytuacjach np na komiku przyrzeczeniu barwach jakimś ważnym biegu czy coś. Wiem że powinno się chodzić na wszystkie zbiórki w mundurach lecz to nie jest praktyczne (przynajmniej dla nas bo jesteśmy drużyną puszczańską w spodnicy w lesie na zbiórce naprawdę nie jest wygodnie) wiem ze nie które drużyny chodzą na wszystkie zbiórki w mundurach ale... nie wszystko można zrobić w mundurze dlatego mundur jest wany w zyciu harcerza dlatego że nie zawsze go ubiera :) i jesli jest w mundurze czuje się bardziej uroczyście prawie jak na galowo (ale inaczej)
no, na szczęście nowy regulamin wprowadził i wskazał użyteczność "zastępczego umundurowania", czyt. koszulek, bluz, polarów itd.
drużyna puszczańska w mundurach działająca - no tak, ciężko czasem, z tym się zgodzę.
a czy Wy, jako drużyna puszczańska nie realizujecie normalnie programu, biwaków itd. w jakiś specyficznych strojach drużyny?
tak tylko z ciekawości pytam :)
z błękitnym niebem
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 29 mar 2006, 17:03

Dla ciekawych odpowiadam, choc ja nie pcheła i nie podpisuje sie wszędy puszczaństwem: Owszem, szyjemy sobie specyficzne stroje druzyny. Zaczynamy od koszuli wzór sredniowieczny :) a potem.... zobaczymy.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 29 mar 2006, 17:25

no patrz, my zaczynamy akurat od spodni :)
z jakiego materiału je robicie?
farbowane naturalnie czy sztucznie? :)
phm. Jakub Król

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 29 mar 2006, 17:34

Na razie chyba sztucznie... chociaż... kto wie... Materiał - płótno naturalne (kupowane, sami nie tkamy).

Jakie spodnie robicie? Wg jakiego wykroju? Mam taki fajny wykrój, starosłowiański, składający się z 2 prostokątów i 2 trójkątów, przetestowałem, działa.

Jaka macie obrzędowość? Indiańska, slowiańska, inna?

Ale przed koszulami czeka nas produkcja strzał do łuku, to chyba mniej więcej koło 7 kwietnia bedzie.

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 30 mar 2006, 01:34

dominik jan domin pisze:Jakie spodnie robicie? Wg jakiego wykroju? Mam taki fajny wykrój, starosłowiański, składający się z 2 prostokątów i 2 trójkątów, przetestowałem, działa
spodnie na razie jedne znalezione, nie rozprute do wykroju, 3/4 z luźnymi nogawkami, bez kieszeni. jeśli mógłbyś udostępnić ten wykrój, to byłbym bardzo bardzo wdzięczny - a nóż się okaże, że się sprawdzi :)
Jaka macie obrzędowość? Indiańska, slowiańska, inna?
ciężko powiedzieć - własną ;)
otóż to jest taka puszczańsko-skautowa hybryda. z jednej strony laska skautowa, z drugiej strony na tej lasce pióra za czyny. z jednej strony rozpoczęcie dnia na obozie bez apelu, z drugiej strony musztra.
pewnie to jakaś niekonsekwencja, ale mam nadzieję, że jeśli dalej będzie to szło tak, jak teraz, to da pozytywne efekty :] trzymaj kciuki ;)
Ale przed koszulami czeka nas produkcja strzał do łuku, to chyba mniej więcej koło 7 kwietnia bedzie.
proszę ;) łuki i strzały zaplanowane na okolice późnego czerwca, krótko przed obozem. a na obozie, ojoj będziemy celować ;)
phm. Jakub Król

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 30 mar 2006, 09:37

Łuki na razie mamy 3, ale planuje więcej, tylko kupie odpowiednie drewno - zależy mi na sprzecie profesjonalnie zrobionym (choć wlasnoręcznie), aby miec szanse w turnieju.

Wykrój podrzuce, jak go opracuje w wersji elektronicznej. Koszuli też. Ale jaki materiał bierzecie? Sami farbujecie? Jak?

My bierzemy obrzedowość słowiańsko-piastowską. Bez elementów pogańskich (czasy mniej więcej Chrobrego). A laski skautowe też bedą (wszak w owych czasach kiji uzywali).

Hufiec ZHP Toruń

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 30 mar 2006, 10:52

jako, że obrzędowość, jak i puszczaństwo w ogóle jest w miarę nowością w naszej drużynie, jest to kwestia otwarta wpewnym stopniu.
mamy obrzędy przyjmowania nowych członków - nawiązując do barw drużyny, czyli topicu :) nawiązując do sił przyrody.
bardzo mi blisko do wigierczyków.
phm. Jakub Król

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 31 mar 2006, 02:07

pcheła99 pisze:(...) (znaczy tak wiecie)
znaczy nie wiem, jak djd, ale ja np. nie wiem :P
phm. Jakub Król

agace
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: agace » 01 kwie 2006, 12:03

mam prośbę. Jako że moja drużyna ma swą obrzędowością nawiązywać do Indian, bardzo jestem łasa na wszelkie elementy nawiązujące do Inidan. Czy mogłabym dostać jakiś "przepis" na produkcję strzał i łuków? bardzo mi na tym zależy, gdyż nadchodzące wakacje to pierwszy obóz dla moich dzieciaków. Fajnie by było zrobić coś tak niezwykłego...

Znalazłam już wykrój na sukienkę i kapotę indiańską, a także sposób wykonywania łapaczy snów, rozetek, mokasynów... I szukam dalej :)
"zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną" (k.wierzyński)

pwd. Agnieszka Ciesiołkiewicz
48 LDH "Araukanie"

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 01 kwie 2006, 12:57

Polecam zabawy z koralikami... są super.

A w jakim wieku masz dzieci?? Bo ten łuk i strzały.... mam przepis na produkcję DOBRYCH wyrobów, co prawda wzorowanych na średniowiecznych, ale "wykrój" łuku indiańskiego tez jest. Ale łatwe (czytaj: wyciąć galąz z drzewa i przywiązać sznurek) to nie jest. Raczej nie dla 10-latków. No, a masz małe dzieci, SP, jak sie nie mylę.

Sukienke i kapotę... masz dziewczynki same? Nie. A skoro nie , to dla chłopców znajdziesz w sieci jeszcze przepis na koszulę, opaskę biodrową i legginsy.

PS. Gratulacje z okazji zamkniecia okresu próbnego!
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2006, 14:31 przez dominik jan domin, łącznie zmieniany 1 raz.

Hufiec ZHP Toruń

agace
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: agace » 04 kwie 2006, 08:00

A dziękuję w imieniu drużyny :)

Dla dziewczynek koraliki świetna sprawa, znalazłam też łapacze snów.

Kapota nie jest tylko dla dziewczynek, a wykrój na legginsy i koszulę też znalazłam. Tylko właśnie chciałabym uniknąć robienia czegoś tylko dla ściemy, bo łuku gałąź + sznurek się nie poużywa zgodnie z jego zastosowaniem, więc po co go robić?Tylko dla zabawy? No i strzały. Może to jakoś wypośrodkuję :) Bo chciałabym, żeby widzieli efekty swojej pracy, a nie produkowali coś dla samego robienia (zabijania czasu).
"zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną" (k.wierzyński)

pwd. Agnieszka Ciesiołkiewicz
48 LDH "Araukanie"

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 04 kwie 2006, 10:39

Łuku jeszcze w zyciu nie robiłem, za strzały (profesjonalne, choć tradycyjne) zabieramy się w połowie kwietnia. Akurat łucznictwo tradycyjne nas interesuje mocno, choć my nie indianie, a piastowicze.

Bardzo mnie cieszy, że nie chcecie robic tylko dla sciemy. Jestem dokładnie tego samego zdania.

Nie zapomnij tylko o opasce biodrowej dla chłopców... inaczej dość dziwnie by wyglądali :P
Acha, co mi jeszcze przychodzi do łba: w przyszłości - lub teraz już kadrą - mozna pomysleć o tipi - na początek jedno jako świetlica na obóz, a potem... kto wie - może zamiast "tradycyjnych" wojskowych namiotow?

Hufiec ZHP Toruń

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 24 kwie 2006, 22:03

"Barwy środowiska" - jak mówi ten temat,choć niektórzy wydaje mi się,odbiegli nieco... Czy są one ważne? Zapewne! Ale,czy najważniejsze? Nie sądzę... Środowisko - to jest najważniejszym w tym wszystkim,tak mi się wydaje. I choć kolor chusty nie byłby w moim guście to,jeśli znajdę się w ekstra drużynie,to i ten kolorek polubię. Bieg po chustę /w barwach drużyny/,po beret,po coś tam jeszcze,kończąc na biegu po getry i wywijki. "Zasłużenie" na Krzyż po ...dziesięciu latach pobytu w drużynie?... To tylko,moim skromnym zdaniem dorabianie pewnej ideologii tam,gdzie nie zawsze taka potrzeba jest. Trudność w zdobyciu tego,czy też innego elementu munduru,zastępuje niejednokrotnie brak pomysłu na dobre działanie drużyny. Środowisko - to jest w tym wszystkim istotne. Drużyna - grupa ludzi,którzy chcą z sobą być i wiedzą,co z sobą zrobić. Miałem to szczęście dorastać i dorosnąć w drużynie,gdzie było mi dobrze. Barwy? Stalowo-szare i Maciejewicz jako jej bohater. Ale,cóż znaczyłoby to,gdyby nie ci ludzie,którzy w tej drużynie i tony ciekawych rzeczy,które dane było mi przeżyć? Barwa "stalowo-szara". Ktoś spyta tutaj - "a cóż to za "BARWA"?". No właśnie. Nawet gdyby bardzo piękny i atrakcyjny kolor to był,a jedynym celem byłoby jego zdobycie,aby umieścić go na mundurze,to zapewne już dawno zapomniałbym te... "barwy"...
Kończąc. Jeśli jest ci gdzieś dobrze,to dziurawe trampki też ci się podobają. Jeśli nie,to i na najnowsze adidaski nikt cię nie zmusi,abyś spojrzał.

Pozdrawiam ciepło - czuwaj!

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 25 kwie 2006, 09:48

grzesiek pisze:Barwa "stalowo-szara". Ktoś spyta tutaj - "a cóż to za "BARWA"?"
zgadzam się.
pozdrawiam z szarą chustą na karku :) (dosłownie ;P)
phm. Jakub Król

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 25 kwie 2006, 14:15

Cieszy mnie to,druhu Jakubie,że się zgadzasz ze mną. Tylko nie do końca rozumiem w czym? Czy w tym,że kolor szary jest szarym? I jest również ciepłym i barwnym kolorkiem?

Pozdrawiam ciepło - czuwaj!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”