Barwy środowiska

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 06 mar 2003, 19:14

A jakie macie?

Nie powiem bo się zaroi od tych kolorów
:P

Chociaż trudno o materiał takiego koloru.
phm. Michał "misiek" Markucki H.R.
szczepowy Szczepu "Gniazdo" im. Kedywu
drużynowy 101.ŁDW "Sad" im. hm.kpt.A.Romockiego "Morro"
"carpe diem quam minimum credula pastero"

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 06 mar 2003, 19:16

A i to że na początku,tj. w pierwszym poście Łódź jest z małej to tylko literówka. Przepraszam moje kochane miasto.

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 07 mar 2003, 01:26

Djdomin. w pierszym poście są podane nasze barwy,ale dla Ciebie napisze jeszcze raz:)
khaki z czarnym obszyciem

sylwia

Post autor: sylwia » 09 mar 2003, 21:00

Mam małe pytanko. W poprzednim spisie było pytanie, jaie materiały chcielibyśmy dostawać drogą elektroniczną(na jakie tematy). Czy to pytanie było tylko po to aby wydziął mógł wiedzieć, czego drużynowi i kadra oczekuje - czy miało to się łączyć z rzeczywistym przekazem danych? Czy podobne pytanie powtórzy się w tym roku?

--
phm. Sylwia Lenkiewicz
Namiestni Zuchowy Hufca
komendantka 7 SzDHiZ "Aurelius"
drużynowa 79 BDH "ODWET" www.79.glt.pl
Hufiec Białystok

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 10 mar 2003, 00:48

U nas jest podobnie,tzn. są takie które wyróżniają się jak my. Są także przynajmniej 3 drużyny które noszą zielone chusty ale nie są z jednego środowiska. Częstym problemem jest dostępność materiału i chęć wykonania chust. Materiał na nasze chusty obecnie mogę dostać w jednym sklepie w Łodzi(a przynajmniej tak było do nie dawna może już coś się zmieniło) pozatym musimy wykonoywać chusty sami. Drużynowi często wolą kupić gotową zieloną chustę w sklepie.

Djdomin wypatruj bo khaki,ale bez obszycia widziałem, a jak zauważysz to daj znać jeśli możesz:)

jogurt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jogurt » 10 mar 2003, 23:02

> U nas w hufcu jest jeszcze jeden zwyczaj... Oficjalnie barwy hufca są granatowe. I teoretycznie komenda powinna takie nosić. W praktyce każdy nosi swoje dawne chusty. Jednak na koloni zuchowej w Świętouściu wszystkie zuchy i kadra, niezależnie od tego z jakiego środowiska się wywodzą naszą chusty granatowe.

> Ale fakt. Przyznaje rację Mortowi drugich takich barw jak nasze jeszcze nie widziałem.
pwd. Maciej "Jogurt" Trojanowski
ZHP Hufiec Łódź- Bałuty "Promienistych"
Szczep "GNIAZDO"

jogurt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jogurt » 12 mar 2003, 16:37

> Zgadzam się z Tobą w 100%. Szczególnie jeśli chodzi o tych instruktorów, którzy się nie utożsamiają z środowiskiem. Mamy w hufcu jeden przykład dh namiestnik zuchowej, po której z resztą mam gromadę , która ze szczepem się raczej nie utożsamia a środowisko też nie żywi do niej sympatii.
Szczep "GNIAZDO"

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 12 mar 2003, 16:42

Chciałem zauważyć,że ona chciałaby się utożsamić,ale koło 1999 roku ówczesna kadra szczepu "jakby o niej zapomniała". I nie prawdą jest,że środowisko nie żywi do niej sympatii,chyba tylko ty nie czujesz... :(

jogurt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jogurt » 12 mar 2003, 16:48

> Misiu... Mówiąc sympatia nie miałem na myśli pociągu fizycznego!!! Nie tylko ja tak czuje. Hogata z nią nie przepada, Pietruch też nie za bałdzo, że nie wspomne o Radarze. Po pewnej odprawie na której hucznie ogłosiła w obecniści mojej i Pietrucha "to nie jest moje środowisko" nagrabiła sobie!!!
Szczep "GNIAZDO"

Goferek

Post autor: Goferek » 25 mar 2003, 20:07

Proszę o przesłanie dokładniejszych informacji na temat kursów na mój adres mailowy: h_chrzanow@zhp.org.pl - z góry dziekuję - CZUWAJ

--
phm Wojciech Godoń HO
..::5 ChSDH "Łowcy Przygód 2" im. Olgi i Andrzeja Małkowskich::..
www.lowcyprzygod2.harc.pl
..::Komendant Kręgu Instruktorskiego "PLON"::..
Hufiec Chrzanów

"Kto chce to szuka sposobów - kto nie chce to szuka powodów"

Madzia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Madzia » 25 mar 2003, 21:05

W drużynie w której byłam przez 3 latka -85 ŻSDH "ZORZA" (pozdrawiam dziewczyny :) ) bardzo dużą wagę przywiązywałyśmy do barw drużyny- stalowych z czarno-bordowymi obszywkami. Byłam w tej drużynie od początku jej powstania. Jako jedna z pierwszych (wcale sie nie chwalę ;) ) dostałam chustę i przez cały czas byłam z tego powodu bardzo dumna. Właściwie to nadal jestem. Stopniowo coraz trudniej było pozostałym dziewczynom zdobywać barwy, ale wtedy rosło ich znaczenie. Chusta, tak samo jak beret, w naszej drużynie zawsze była bardzo ważna. Nigdy nie używałyśmy jej np. do zawiązywania oczu przy jakiejś zabawie i.t.p. Nikt nie mógł jej dotykać (jak zresztą całego munduru) oprócz drużynowej i ew. kadry.
Mimo, że od września nie naleze do tej drużyny (trafiłam do innej, gdzie poznałam wspaniałych ludzi i gdzie praca wyglądała zupełnie inaczej)i noszę teraz barwy swojej gromady oraz drużyny starszoharcerskiej (tam nie ma zdobywania barw drużyny, tam je sie poprostu ma),chusta "Zorzy" wciąż dużo dla mnie znaczy i razem z szarym beretam leży głeboko schowana w szafie. A zawsze gdy na nią patrzę przypomina mi sie ten okres, gdy tak na nią czekałam... kominek, na którym ją dostałam a potem zazdrość innych dziewczyn z drużyny...
pwd. Magdalena Grochala

jogurt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jogurt » 26 mar 2003, 16:12

> Barwy środowiska i wszelkie tradycje to piękna rzecz. Jednak według mnie należy uważać żeby nie przesadzić. Należy pamiętać że metodę harcerską cechuje naturalność. Jeżeli przesadzi się z obrzędami i tradycjami, skomplikuje się je dla harcerzy staną się one nie ciekawe, lecz nudne i skomplikowane. Tak samo jest z przyznawaniem barw. Długie czekanie na upragnioną chustę, beret czy pagon może zniechęcić...
Szczep "GNIAZDO"

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 26 mar 2003, 21:08

Czyżbyś długo czekał na chuste?? Zniechęcić także może... ale to w nowym wątku!

jogurt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jogurt » 27 mar 2003, 21:22

> Nie rozumiem! Jak to w nowym wątku. A na chustę nie czekałem długo. Jakiś rok... :)
Szczep "GNIAZDO"

dżaro

Post autor: dżaro » 23 kwie 2003, 14:48

nie bardzo wiem gdzie poruszyc ten wątek ale mam pytanie. gdy drużyna zakańza działalność czy jej majątek jest przejmoany przez hufiec? przez majątek rozumiem w tym wypadku sprzęt sportowy itp
jesli tak to czy istnieje mozliwosc odsprzedania lub przekazania sprzetu szczepowi?
wazne!!!

--

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”