Jeśli ktoś może

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Zablokowany
maki
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: maki » 07 gru 2005, 15:27

Mam do was prośbe mam zamiar otworzyć stopień Harcerza Orlego, tylko jest jeden problem musze wymyśleć zadania. Mógłby mi ktoś wysłac swoją próbe na ten stopień. Chcem się tylko wzorować. Nie mam pomysłu. O to mój e-mail: maki16@o2.pl. Z góry dziękuje
pwd. Krzysztof Makowski H.R.
drużynowy 2 ŚDW ARKADIA
Hufiec Bystrzyca Kłodzka
http://bystrzycaklodzkazhp.pxd.pl/
http://bystrzycaklodzka.zhp.pl

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 07 gru 2005, 15:58

to może spróbuj jeszcze zrobić odkrywcę i ćwika?
może odpowiedni czas jeszcze nie przyszedł, skoro nie wiesz, w którą stronę chciałbyś się rozwijać, nad czym pracować...???
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 08 gru 2005, 21:50

Myślę, że jeśli nie jesteś w stanie ułożyć sobie próby, to może nie czas na jej otwarcie.
A może warto pogadać z jej opiekunem?
phm. Adam Piwek
Zespół promocji i informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Bądź bliżej harcerskiego Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl

marzenka
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: marzenka » 09 gru 2005, 18:52

http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?TopicID=2772
Znajdż dobrego opiekuna. Nie szukaj gotowych wzorców i rozwiązań, bo mogą,choć wcale nie muszą, CI tylko zaszkodzić.Postaraj się dobrze zrozumieć to,co jest spisane w wymaganiach i jakoś poukładać to w sensowną całość (to się da nieżle poukładać). Jak już dojdziesz do sedna i zrozumiesz co autor miał na myśli i co ta próba ma CI osobiście dać to zadania same się znajdą:) (tak już w czasie dochodzenia do tego zadana same się jakoś nawijają). Układanie próby to chyba najtrudniejszai rzecz, ale gdy jest dobrze ułożona to się w mig realizuje.Pozdrawiam
pwd. Marzena Chyba HO
www.sumasil.harc.pl
Hufiec Ziemi Koszalińskiej

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 17 gru 2005, 20:44

hm... widzę Krzysiu że chyba spałeś na zajęciach o stopniach instruktorskich na kursie;) znajdź najpierw opiekuna, ale dobrego, weź wymagania na stopnie i przygotuj sobie po kilka zadań do każdego wymagania. następnie porozmawiaj ze swoim opiekunem i wybierzcie po jednym, max po dwa zadania do każdego wymagania i na KSI. rzadna filozofia;) jak masz jakiś problem to pisz do mnie na maila.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

pawel 62 dsh
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: pawel 62 dsh » 18 gru 2005, 23:36

swoją drogą drużynowy, który nie potrafi ułożyć zadań na stopień to ciekawe...... A co zrobisz jak o pomoc poprosi któryś z twoich harcerzy. Radzę się jak najszybciej zapoznać z wymaganiami, skonsultować się z kimś z komisji programowej, może macie w hufcu instruktorów po kursie opiekunów grup? Kożystaj z dowiadczenia innych..:)
pwd. Paweł Litorowicz HO

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 19 gru 2005, 03:23

pawel 62 dsh napisał:
...skonsultować się z kimś z komisji programowej, może macie w hufcu instruktorów po kursie opiekunów grup? Kożystaj z dowiadczenia innych..:)
jako, że lubię się czepiać> co to jest komisja programowa i kurs opiekunów grup? ???
aha, a korzystaj wygląda lepiej przez RZ :D

a bardziej konstruktywnie - może faktycznie nieumiejętność dobrania sobie zadań jest uciążliwa, ale nie wierzę, że nie do przeskoczenia. Marzena napisała (mądrze, po raz kolejny, normalnie widać z kim była na OZD ;) ), że dobrze napisana próba realizuje się w mig. Poszedłbym w trochę inną stronę - dobrze napisana próba realizuje się tyle, na ile jest rozpisana, za to samo wykonywanie zadań jest naturalne i sprawia satysfakcję.
Okres próby to... okres próby - może się okazać, że osoba ją realizująca nie jest jeszcze na odpowiednim etapie, może też (jak często się dzieje) dorosnąć podczas. Ten czas to czas dorastania, uświadamiania sobie istnienia nowych rozwiązań, ale też znajdywanie nowych problemów. Na tym etapie problemem makiego jest napisanie próby - wierzę, że to z lenistwa - wystarczy usiąść i najlepiej zrobić burzę mózgów - z opiekunem, przełożonym, przyjacielem.
Harcerstwo to ludzie, korzystajmy z ich pomocy i dobrej woli.. :)

świąteczne Czuwaj!
phm. Jakub Król

marzenka
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: marzenka » 19 gru 2005, 14:02

JA tutaj widzę ostatnio jakieś masowe podchodzenie do HO,bo wątek się powtarza już w kilku miejscach:) Kuba Ty też mądrze piszesz. Mnie denerwują ludzie, którzy traktują zdobywanie wszelkich stopni jak swego rodzaju wyścig. Okres próby skracają możliwie jak tylko się da - i wychodzi nam ktoś z gwiazdkami, czy podkładkami,ale tylko z nimi, bo do stopnia nie dorósł:(. To też jest rola opiekuna próby by tak dobierać zadania próbantowi, by nie były zbyt łatwe, bo próba oprócz tej formy materialnej, jest też czasem dorastania. Wszystko zaczyna się jednka właśnie od układania próby i w jednym niuansie się nie zgodzę z Tobą. Jedna "burza mózgów" przy HO, HR, czy stopniach instruktorskich to za mało...A teraz po prywacie...kto z kim był na OZD to nie wiem czy tu widać, ale zapomniałam Ci podziękować:) A po Gnieźnie stworzyliśmy nową wirtualną chorągiew Wielkopomorską, więc to już swój - tylko Norek się uparł ,że Niemców nie bierze,ale mamy mu oddać port:lol. A co do Krzyśka to jeszcze za mną chodzi to wasze..."Bo jaka to chorągiew? Oczywiście D-O-L-N-O-śląska". No kończę ten off-topic. Pozdrowienia dla wszystkich:)
pwd. Marzena Chyba HO
www.sumasil.harc.pl

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 19 gru 2005, 16:01

no no, żadna Wielkopomorska ;) możecie być prowincją ;) a Norek ma rację - oddajcie port, to ew. pogadamy :P

co do HO - tak sobie myślę, że jest to "najwidoczniejszy" stopień, bo:
HR - już wie, co i jak, nie potrzebuje wsparcia od szerszego audytorium
niższe stopnie - raczej realizowane są w drużynach, często ludzie zdobywający te stopnie nie działają jeszcze "szerzej", w tym np. na forum.
phm. Jakub Król

marzenka
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: marzenka » 21 gru 2005, 14:16

Nazwałabym go pierwszym stopniem w pełni dojrzałym i świadomym...bo tu już próbę, tak jak w i w instruktorskich bardzo mocno się indywidualizuje,a w tych niższych to jest jednak pewna część zadań, które trzeba wszystkim wpisać:) - no ale to już wiek i inny i myślenie też. Najgorzej jest jak trzeba do wszystkiego samemu dochodzić...
CO do tej prowincji...to musielibyście pyrladzkie państwo stworzyć, by z nas prowincję robić:lol, bo tak to nie wiem czego to niby prowincją co?? I jaki port?? Najważniejsze sa mewy - te jedyne prawdziwe znad morza,a nie jakieś takie co nigdy słonej wody nie widziały:D Port może tak,ale mew nie! TEJ!
Widze ,że ostatnio to druh mocno to forum nakręca...
pwd. Marzena Chyba HO
www.sumasil.harc.pl

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 22 gru 2005, 21:19

hm.. a ja mysle ze i tak DOLNOŚLĄSKA ;) jest najlepsza.

a tak do tematu to mysle ze chyba dobrze ze duzo osob zdobywa stopnie, choc moim zdaniem i tak za malo;)

pozdrawam
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 23 gru 2005, 21:15

Popieram zdanie przedmówcy co do wyjątkowości DOLNOŚLĄSKIEJ.
Jeżeli chodzi o zdobywanie próby w rok to nie widzę przeszkód. Liczy się przecież jakość, a nie czas jej trwania. Ja swojego pwd. i HO zrobiłem w rok i jakoś nie czuję się z tego powodu gorszym instruktorem, czy harcerzem orlim. Zbyt długi okres trwania próby mimo wszystko demotywuje, a w krótszym czasie łatwiej jest się mimo wszystko skoncentrować na działaniu. W końcu mamy stawiać kolejne kroki na naszym harcerskim szlaku.

Pozdrawiam!
_________
pwd. Adam Piwek
Hufiec Oława
Chor. Dolnośląska
phm. Adam Piwek
Zespół promocji i informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Bądź bliżej harcerskiego Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 24 gru 2005, 01:14

Adaś napisał:
(...)Jeżeli chodzi o zdobywanie próby w rok to nie widzę przeszkód. Liczy się przecież jakość, a nie czas jej trwania. (...)
a kto twierdzi inaczej? :P
wesołych i do zobaczenia w nowym roku ;)
phm. Jakub Król

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”