Nazwy zastępów

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
stokrotka87
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: stokrotka87 » 27 mar 2006, 14:41

Co do dzikich węzy to mi sie ta nazwa podoba, paple mniej, ale nie takie nazwy mozna spotkac w innych druzynach wiec skoro sie podoba...

p.s. sorki, ze wysłałam tamten post dwa razy.
przyboczna 13 GDDH "Bractwo Zielonego Liścia"
1 Środowiskowy Szczep Harcerzy w Golubiu-Dobrzyniu im. Fryderyka Chopina

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 27 mar 2006, 16:20

Ja. liczy się inwencja i wyobraźnia, a system zastepowy juz nie.

To dopiero rozwija wyobraźnię, zrobić co rok inny totem do tej samej nazwy zastepu!
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Helenka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Helenka » 27 mar 2006, 16:34

pcheła99 pisze:no na biwakach i obozach mozna się trochę pobawić bo po to są biwaki nie ?? u nas jeżeli nie pracujemy w druzynie to dziewczyny wymyślają nazwy patroli zastępów obozowych i wtedy to ma klimat bo co to zaproblem zrobic totem zastępu jeżeli sie ma taką samą nazwę przez cały rok?? a tu się liczy inwencja twórcza, wyobraźnia.... :)
A ja myślałam, że po to, żeby realizować cele - wychowawcze, metodyczne, organizacyjne i takie tam. Jakiś system zastępowy i rozwój harcerzy wspierać. A tu zabawa i zabawa. Chyba się zestarzałam, a że Dominik też taki staro mówi, to powinniśmy się w domu starców spotkać i tam o jakichś niepotrzebnych rzeczach gadać...
phm. Helena Anna Jędrzejczak HR
Komendantka Szczepu 23 WDH "Pomarańczarnia"
Hufiec Warszawa Mokotów

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 27 mar 2006, 16:52

Tak, Helenko, miejsce dla nas jest już chyba tylko w domu starców. Chociaż... moja młódź ma za sobą wyprawe po zioła, pierwsża w tym roku. Nie tylko chcą się bawić. Dziwni jacyś... zwłaszcza, że nie bardzo chcą jechać na biwak z innymi harcerzami...

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 28 mar 2006, 11:13

pcheła99 pisze:pepasiam ale zhp ma uczyć poprzez zabawę tak??
Kończyłaś kurs zuchowy, prawda? Zuchy uczy się, i owszem, przez zabawę.
i wyprawę po zioła tez można zrobić w formie zabawy :) i wtedy dziecko więcej zapamięta
Tak, jasne... Opracujesz mi cos takiego? Bo ja tego nie widzę. I nie zaryzykowałbym. Gdzieniegdzie, jak tu, potrzebna jest WIEDZA, bo konsekwencja nie jest zawalenie sie namiotu na głowy śpiących osób...

Chyba, ze to, co ty nazywasz "zabawą", u mnie nazywa się "harcem". Wtedy i owszem. Wszystko robię w postaci harców, o ile tylko dam radę.
coś ze pracujemy w swoich zastepach ale od czasu do czasu trzeba zrobić patrole (żeby dziewczyny w zastępach się za bardzo nie zintegrowały i żeby potrafiły też działać z innymi ludźmi niż ich zastęp) na obóz jest też między innymi po to żeby odpocząć dobrze się bawic
Kwiiiiiik
( (może tak gadam bo mam harcerską drużynę dziewczynki po 9-11 lat) ale gdyby wszystko było by bez zabawy to by dzieci odeszły taka jest prawda bo zhp to nie szkoła
To Ty masz ZUCHY, Pcheło, ZUCHY.

Nigdy szkoły nie robię. Ale pracuję ze starszymi, daliby mi popalić za "zabawy".

Hufiec ZHP Toruń

stokrotka87
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: stokrotka87 » 28 mar 2006, 13:49

Podobno, zuchy i wędrownicy bawią sie najlepiej (bo taka grupa metodyczna sie zajmujesz Dominiku?) I w ogóle jak można nie chciec jechac na biwak z innymi harcerzami?
przyboczna 13 GDDH "Bractwo Zielonego Liścia"
1 Środowiskowy Szczep Harcerzy w Golubiu-Dobrzyniu im. Fryderyka Chopina

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 28 mar 2006, 15:18

Nie wiem, czemu nie chcą. Ich się zapytaj. Maja sąsiada harcerza, syna harcmistrza. I kolegów sporo harcerzy.

Zuchy i wędrownicy bawia się najlepiej? Byc może. Ale nie każdy wędrownik lubi bawic się w zucha i z zuchami. A bawić się potrafią. Ostatnia sobota: wielka bitwa na rzepy i lodołamacze na Wiśle :)

Hufiec ZHP Toruń

agnik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agnik » 09 kwie 2006, 13:34

my mamy 4 zastępy ale nazwy zatwierdzone mają chyba tylko 2 czyli:
żeński starszoharcerski: Wadery ( samica wilka)
męski harcerski: watahy ( stado wilków )
"...Być wytrwałym silnym być oto co przyświeca mi to jest cel, którego chcę Boże tylko daj mi sił..."

hajder

Post autor: hajder » 09 kwie 2006, 15:46

Wiem, że to nie miejsce, ale podejmę się społecznie słusznej funkcji moderatora tego forum. Gdy widzę postępujący analfabetyzm pośród harcerzy to mi się...

...i nie jestem 30, 40 czy 70 letnim dziadkiem... mam 19 lat i prowadzę drużynę harcerską.

Proszę! Ludzie!
Nauczcie się pisać po polsku albo się stąd wynoście, bo nie mogę patrzeć jak mój Związek schodzi z psów... niżej :(

ps. poprawiałem błędy w tym poscie TRZY razy... wy też możecie czytać to co napisaliście i poprawiać błędy!
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2006, 15:49 przez hajder, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”