Gdzie są nasze sprawności ???

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
kojot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kojot » 23 sie 2003, 14:30

Mroofczyk napisał:
A to za sprawą instruktorów z GK i niżej postawionych instruktorów, którzy nic nie robią żeby to zmienić.
Uważaj co mówisz. I wypowiadaj się zgodnie ze swoim doświadczeniem, a nie tak, jak chcesz żeby Cię postrzegano.
I to że druh jest instruktorem to nie znaczy, że musi druh bronić ich na "ślepo" bo sam wiesz druhu o tym, że w harcerstwie różowo nie jest a to przez ludzi, którzy mają podkładki.
Oj Mroofczyk... Może przeprowadziłeś już dokładną analizę tej organizacji i ze swojej głowy możesz podzielić się z nami tym czemu jeszcze winni są instruktorzy?

Są i to bardzo winni... M.in. tego, że ZHP istnieje.
hm. Krzysztof Kujawski

Mroofczyk

Post autor: Mroofczyk » 23 sie 2003, 16:49

Dzięki za wszystko! :D

Pozdrawiam i czuwaj!

--
ćwik Mateusz Grzyb,11 KDH Kajman hufiec Kłodzko chorągiew Dolnośląska

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 24 sie 2003, 00:51

Mroofczyk napisał:
ale co z tego że istnieje jak ma duże braki? to tak jak człowiek bez mózgu: żyje bo żyje ale co to za życie??? tego życiem nazwać nie można...mówiąc o tych postawionych niżej nie miałem na myśli wszystkich, ale władze chorągwi i większośći hufców.
Z całym szacunkiem Mroofczyk, ale nie mam zamiaru dyskutować z Tobą na żaden już chyba temat.

Mam dla Ciebie natomiast dwie rady:

- słuchaj starszych (mówie nie o sobie, bo ja jeszcze mało wiem, ale mówie m.in. o Starym Wilku, DJD, kojocie i.in.), którzy już kilkakrotnie na forum zwracali Ci uwagę na wartość merytoryczną Twoich wypowiedzi jak i na ich wydźwięk - przemyśl może ich słowa i zastanów się, czy przypadkiem nie mają troszkę racji?

- dorośnij... nie mówie tego jakoś cynicznie, ale mówie szczerze - dorośnij, zdobywaj stopnie, złóż Zobowiązanie, wyściub nosa poza drużynę, poza hufiec może i popatrz co i jak się dzieje w Związku - popatrz na instruktorów pełniących różne funckje jak na ludzi - naucz się doceniać ich wkład pracy - pozbądź się stereotypów i naucz się dostrzegać pozytywy... a w końcu weź sprawy w swoje ręce i ponoś za nie pełną odpowiedzialność...

Malkontentów Ci u nas w ZHP dostatek. Co i rusz ktoś krzyczy na dole, że jest źle, że nic się nie dzieje, że Władze (począwszy od poziomu Hufca) nic nie robią, a jeśli robią to tylko źle.

Jednak w większości przypadków, jeśli powie im się - weźcie sprawy w swoje ręce, usłyszy się, że nie, bo... (jesteśmy za młodzi, za starzy, za mało doświadczeni, za mało mamy czasu, nie chcemy itp.)

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

Mroofczyk

Post autor: Mroofczyk » 24 sie 2003, 09:04

Pozdrawiam i czuwaj!

--

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 25 sie 2003, 11:01

Mroofczyku, siedzimy sobie przy ognisku w Kręgu Ognia na obozie. Przy płonącej Watrze leżą sznury /bo wszyscy wobec Ognia są równi !/ toczy się rozmowa o naszch obozowych, żywotnych sprawach. Jedni słyszą pochwały, drudzy przygany, ale nikt SIę NIE OBRAŻA. W harcerskim kręgu przyjmujemy szczere słowa harcerskiej braci i WYCIĄGAMY WNIOSKI. A ty się na Cadfaela obraziłeś.........:-(

[Edytowany przez StaryWilk dnia 25.08.2003 o 12:03 ]

Mroofczyk

Post autor: Mroofczyk » 25 sie 2003, 13:02

Pozdrawiam i czuwaj!

--

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 25 sie 2003, 17:03

Po prostu polemik nie prowadzi się w taki sposób w harcerskim kręgu. DALEJ NIE WYCIĄGASZ WNIOSKÓW. Przepraszam.

[Edytowany przez StaryWilk dnia 25.08.2003 o 18:04 ]

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 26 sie 2003, 06:23

Mroofczyk napisał:
a kto tak powiedział? ja się nie obraziłem, tylko skoro on nie ma zamiaru ze mną dyskutować i pisze to na samym początku to po co poniżej daje swoje anty (jak zwykle) komentarze?
Mroofczyk ja ci dowale z innej beczki - weź no druhu przemyśl, to że jesteś na forum od niedawna i popraw swoje postępowanie od przedstawienia się nam a potem zacznij nawalać na każdego kto krzywo na ciebei spojrzy. Kultura wymaga by się przedstawić a robi się to w linku mój profil; zedytuj go i dodaj podpis... zupełnie inna będzie wtedy z Tobą rozmowa a podejście większkości na pewno się zmieni.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Mroofczyk

Post autor: Mroofczyk » 26 sie 2003, 10:32

Pozdrawiam i czuwaj!

--

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 26 sie 2003, 16:56

starywilk napisał:
Po prostu polemik nie prowadzi się w taki sposób w harcerskim kręgu.
A SW jak zawsze ma rację :)

Przepraszam Mroofczyk, jeśli za nadto się uniosłem w stosunku do Ciebie. Jednak nie zgadzam się z wieloma prezentowanymi przez Ciebie poglądami jak i Twoim sposobem prowadzenia dyskusji (jeśli nie wiesz o co chodzi polecam wątek o "Trzech piórach").

Generalnie jednak SW ma rację, że nie w taki sposób powinno się prowadzić polemikę w harcerskim, BRATNIM kręgu.

Tym samym przepraszam za moją porywczość.

A odnośnie Twojego pytania co zmieni podanie danych - myślę, że jednak zmienia. Dobrze jest wiedzieć z kim sie dyskutuje i znać go nie tylko z nicka (często przynależność do konkretnego środowiska/hufca może dać jakieś wyobrażenie o doświadczeniach danej osoby, o tym jakim systemem pracuje etc.)

Pozdrawiam niezmiennie serdecznie!

Wygłaszający anty (jak zwykle) komentarze!
S.
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

Mroofczyk

Post autor: Mroofczyk » 27 sie 2003, 18:54

Pozdrawiam i czuwaj!

--

jaczylija

Post autor: jaczylija » 29 sie 2003, 08:03

drogi druhu ja mam kilka sprawności! tyle że na drużynę harcerską.
niektóre z nich są dość mądre,a niektóre bardzo głupie. jednak jeśli ma druh ochotę to proszę do mnie napisać a prześlę ich wykaz

pozdrawiam

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 29 sie 2003, 11:43

Mroofczyk napisał:
no tak SW...ktoś musi nas pilnować (a przynajmniej mnie :D) wszyscy na mnie najeżdżają...ale to nic jak mawia mój eee...rozwydrzony harcerz minie trochę czasu to może dorosnę do waszego poziomu na razie sobie pójdę...ale kiedyś wrócę jeśli to forum będzie istnieć - żegniajcie harcerze i harcerki, instruktorzy i instruktorki niech moc będzie z wami a światłość wiekuista niech...a tak na serio idźcie dalej naszym szlakiem, naszą harcerską drogą, niech was niesie ku górze siła wielkiej namiętności, którą czujecie - gdy tędy idziecie...
Nigdzie nie chodź, siedź na Forum i polemiki
traktuj jako część próby na stopień ćwika./ Wszak wiedza to potęgi klucz, a tu na Forum dużo może się nauczyć nawet taki stary wilk Akela jak ja./
Ja Ci zaliczę mailem stosowne wymagania.
Trzymaj się ciepło i kłóć się dalej po harcersku z nami. Czuwaj!

[Edytowany przez StaryWilk dnia 29.08.2003 o 12:45 ]

Mroofczyk

Post autor: Mroofczyk » 29 sie 2003, 13:33

Pozdrawiam i czuwaj!

--

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 29 sie 2003, 19:29

Witam(y) spowrotem ;)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”