Po jakim czasie wstąpienia do Zhp ma się Krzyż???

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
mala
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mala » 22 lip 2006, 20:43

Ja dostałam Krzyż dopiero po 3 latach, bo moja drużynowa powiedziała nie zgadzała się aby ktokolwiek miał wcześniej przyrzeczenie... To zdeczka dziewne... Teraz gdy prowadzę swoją drużynę, to po 3-6 miesiącach składają przyrzeczenie (muszą sobie na nie zasłużyć);)
"Harcerska miłość, to jakby nic nie było,
to jakby się nam śniło, to jakby powiał wiatr.
Harcerska miłość, na warcie fajnie było,
i gwiazdy się liczyło, od zmierzchu aż po brzask."

grzesiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: grzesiek » 24 lip 2006, 19:59

A...,czy ktoś zechciałby odpowiedzieć na moje pytanie,które zadałem w #7 i ponowiłem w #13? Masz już go,no ten Krzyż ale,jak długo będziesz go nosić?
Chyba trzeba założyć na ten temat osobny rozdział...

Pozdrawiam ciepło - czuwaj!

Karolk99
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Karolk99 » 26 lip 2006, 13:29

W pewnej drużynie działa już dobre 8 miesięcy pewna harcerka. Zdobywa sprawności, niedługo będzie kończyć swoją próbę na ochotniczkę. Jeździ na wszystkie wyjazdy drużyny, prowadziła już nawet dwie zbiórki. Niedługo pojedzie na swój pierwszy obóz harcerski. Swoją postawą odzwierciedla wartości zawarte w prawie harcerskim. Aktywnie uczestniczy w życiu drużyny. Ma cele, chce się rozwijać. Jednym słowem idealna "kandydatka" na zlożenie przyżeczenia. Jednak rada drużyny w której działa nie dopuści jej do złożenia przyzeczenia na obozie argumentując to między sobą tekstem "jest za krótko. Jeszcze 2 lata, może wtedy o ile jeszcze będzie w drużynie". (Sytuacja jest wymyślona jako przykład, jednak znaleźć można takich wiele).

Czy według was słusznym jest zwlekanie z momentem złożenia przyżeczenia? Czy każdy kto wstąpi do związku musi przejść arcy-próbę stażu? Może to niegodne złożyć przyżeczenie prędzej, niż zrobiła to kiedyś drużynowa czy przyboczny? Może niech złoży przyżeczenie dopiero wtedy jak będzie się wypalać, coby nie odeszła z drużyny - taka druhna co zrobi wszystko?

Takie pytania nasuwają mi się gdy czytam niektóre posty i wypowiedzi :(
Co do reszty moich poglądów na ten temat pisałem zdaje się w innym dziale forum w podobnym temacie. Pozdrawiam serdecznie :)

Karolk_99
99 DW "Nomada" im. Andrzeja Zawady
Hfiec Szczecin
Karolk_99
99 DW "Nomada" im. Andrzeja Zawady
Hufiec Szczecin

PoLo23
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PoLo23 » 26 lip 2006, 16:57

Troche prawdy w tym jest ale 1 rok w zhp wystarczy do złożenia przyżeczenia

HO PoLo

endrea
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: endrea » 29 lip 2006, 16:27

śmieszne to jest zdawanie na Krzyż;/... jest Próba Harcerza, robisz ją pół roku od wstąpienia do drużyny. Zazwyczaj jak biszkopt ją skończy jest już gotowy do złożenia Przyrzeczenia.
phm. Izabela Staszczyszyn HR
Drużynowa 20 Drużyny Harcerzy Leśnych "Czarny Wilk" ^-^
III Szczep Harcerski "Leśni"
www.lesni.pl || www.kpw.org.pl || www.haer.org

agatka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agatka » 08 sie 2006, 10:48

Ja osobiście swoje PH złożyłam po 2,5 roku aktywnego uczestniczenia w zbiórkach i innych harcerskich przedsięwzieciach, ponieważ w szczepie do, którego należałam PH składało się po zaliczeniu biegu "na krzyż" ( to takie troche nie sprawiedliwe bo bieg byl tylko na obozie i tacy co tylko pojechali na obóz mogli je złożyć).

W mojej drużynie próba harcerza trwa około 6 miesięcy i harcerze też uczestniczą w biegu (nie na obozie) jednak nie jest on głównym wyznacznikeim, a jedynie taką małą pomocą (sprawdzianem). Przyznam szczerze, że dopuściłam do PH harcerke w wieku 8 lat (napiszecie ze to zuch, ale wlasnie byla 3 lata jzu zuchem na zbiorkach zuchowych byla jakby moja przyboczna ale chodizla tez na zbiorki harcerskie, napiszecie ze takie dziecko nie jest świadome tego PH jednak jest w chwili obecnej ma 11 lat i jest jedną z 3 osób na które moge zawsze liczyć pozostale dwie osoby to chlopaki 10 lat maja i tez niedawno złożyli PH) Tyle o ile nie wiem czy przypadkiem drużyna sie nie rozsypie, bo jest nas malo a na nabór nie ma szans, przedemna matura a przyboczna odeszla to wlasnie dla tych 3 osób będę walczyć o przetrwanie drużyny.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 21 sie 2006, 06:10

Taaa... i ile w tym czasie zdobyłaś stopni, sprawności itd ?

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

kosmaty
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kosmaty » 29 sie 2006, 16:39

Ja swoje przyrzeczenie złożyłem po 10 miesiącach aktywnego uczestnictwa w życiu drużyny... noszę go już na swojej piersi prawie pięć lat i jestem z tego dumny i mam nadzieję, że będę go nosił co najmniej przez kolejne 5 =) i uważam, że na krzyż powinno się zasłużyć !!! pozdrawiam wszystkich =)
Ostatnio zmieniony 29 sie 2006, 16:41 przez kosmaty, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Rafał Talar HR
Chorągiew Krakowska

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”