Po jakim czasie wstąpienia do Zhp ma się Krzyż???

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 07 maja 2007, 19:17

michalglo pisze:JA zanim otrzymałem swój krzyz musiałem zdobyc barwy szczepu następnie stopien a potem, musiałem czekac troche aby na niego zasłuzyc czyli ja swój krzyz otrzymalem 3lata później uwazam to za dobre gdyz przynajmiem wiem ile on dlamnei znaczy
Michał czyli według Ciebie osoba która dostała krzyż po roku albo krótszym okresie nic nie znaczy... Wiesz tu bym się z Tobą nie zgodził to wcale nie zależy od stażu lecz od dojrzałosci każdego człowieka są tacy którzy moga dostać po półroku, roku etc. ale oczywiście nie możemy przeginać
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

maki
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: maki » 08 maja 2007, 20:14

Stary Wedrowiec pisze:
michalglo pisze:JA zanim otrzymałem swój krzyz musiałem zdobyc barwy szczepu następnie stopien a potem, musiałem czekac troche aby na niego zasłuzyc czyli ja swój krzyz otrzymalem 3lata później uwazam to za dobre gdyz przynajmiem wiem ile on dlamnei znaczy
Michał czyli według Ciebie osoba która dostała krzyż po roku albo krótszym okresie nic nie znaczy... Wiesz tu bym się z Tobą nie zgodził to wcale nie zależy od stażu lecz od dojrzałosci każdego człowieka są tacy którzy moga dostać po półroku, roku etc. ale oczywiście nie możemy przeginać
Co to jest za patologia, wychodzi na to że na krzyż harcerski trzeba zasłużyć, jak za jakiś krzyż waleczny czy coś w tym stylu. Krzyż harcerski jest motywacją dla młodego człowieka i próby powinny trwać nie dłużej niż 6 miesięcy. To naprawdę ważne. Można wymagać więcej w tedy gdy dzieci zdobywają stopnie lub sprawności to rozumiem. System Stopni i Sprawności jest to część metodyki harcerskiej która umożliwia lepszą współprace w drużynie.
Chodź są wyjątki. Spotkałem się też z taką drużyną gdzie przyrzeczenia odbywały się tylko podczas obozu. Wszystko zależy od środowiska i zaangażowania danego członka drużyny (biszkopta). Więc próby trwały rok.
pwd. Krzysztof Makowski H.R.
drużynowy 2 ŚDW ARKADIA
Hufiec Bystrzyca Kłodzka
http://bystrzycaklodzkazhp.pxd.pl/
http://bystrzycaklodzka.zhp.pl

Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 08 maja 2007, 21:18

maki pisze:
Stary Wedrowiec pisze:
Co to jest za patologia, wychodzi na to że na krzyż harcerski trzeba zasłużyć, jak za jakiś krzyż waleczny czy coś w tym stylu. Krzyż harcerski jest motywacją dla młodego człowieka i próby powinny trwać nie dłużej niż 6 miesięcy. To naprawdę ważne. Można wymagać więcej w tedy gdy dzieci zdobywają stopnie lub sprawności to rozumiem. System Stopni i Sprawności jest to część metodyki harcerskiej która umożliwia lepszą współprace w drużynie.
Chodź są wyjątki. Spotkałem się też z taką drużyną gdzie przyrzeczenia odbywały się tylko podczas obozu. Wszystko zależy od środowiska i zaangażowania danego członka drużyny (biszkopta). Więc próby trwały rok.
Nie wiem czy druh się na mnie uwziął czy coś ja przecież nie powiedziałem ze krzyż sie dostaje za zasługii. Ale twierdze rowniez ze dziecko powinno wykazac rowniez jakas inicjatywe chec dziala, przynaleznosci do druzyny i powinan sie oswoic ze swoja "rodzina" ale nie musi miec jakis zaslug i ta proba nie powinna trwac dluzej jak rok.
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

anonimowa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: anonimowa » 09 maja 2007, 14:06

Osobiście i chuste drużyny i krzyż dostałam po roku , bardzo sie starałam żeby te rzeczy otrzymac i wcale nie byłam zawiedziona że niby dopiero po roku.
Według mnie lepiej krzyż dac osobie która faktycznie na niego zasługuje. (oczywiście nie chodzi mi o jakieś niesamowite rzeczy :) ) pozdrawiam ;)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”