Prawdziwi harcerze

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
delfin_jaskolka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: delfin_jaskolka » 27 mar 2005, 12:33

Czy można wyrzucić harcerza , za to że nie ma mundurka? A może za to że nie przychodzi na zbiórki????Piszcie co wam na sercu leży...
Deli

biała lokomotywa

Post autor: biała lokomotywa » 28 mar 2005, 19:56

pamietaj, ze hacerz, dziecko w wieku 10-13 lat jest jeszcze bardzo uzalezniony od rodziców. moze nie miec munduru bo go na to nie stac, takiemu dziecku trzeba dopomóc, moze ze składek cos sie da przeznaczyc, moze z akcji zarobkowej. zeby wszyscy mu pomogli. z reszta w chwili obecnej lepiej jest juz poczekac na nowe mundury.
podobnie moze byc z przychodzeniem na zbiorki. to moze byc dosc zalezne od rodzicow... porozmawiaj z nim o tym, ale nie drastycznie. dziecko ma cie szanowac, a nie sie bac ciebie.

Patka_69
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Patka_69 » 28 mar 2005, 21:43

Od kiedy to można kogokolwiek wyrzucić z harcerstwa...?
"By każda mała myśl,
czyn lub słowo,
braterskie było...
Tak iść do celów wielkich."

hajder

Post autor: hajder » 28 mar 2005, 22:00

od zawsze...
polecam lekturę regulaminów...
(np. system stopni, statut)

biała lokomotywa

Post autor: biała lokomotywa » 29 mar 2005, 13:33

Ale jaki sens ma wywalanie dziecka z ZHP? Do ZHP moze wstapic kazdy. z reszta sa odpowiednie kary. nie sadze ze brak mundury jest podstawa do wywalenia. najpierw trzeba dyplomatycznie.

Wstatusie wykluczenie z ZHP jest trzecia z kolejnosci kara. nie sadze ze powinno byc tak drastycznie

predek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: predek » 29 mar 2005, 13:51

po 1. mundurek to mają ziemniaki - harcerze noszą mundur
2. nie każdego stać na mundur - kwestia powodu nienoszenia munduru (czy nie może, bo nie ma jak kupić - tu wypadałoby pomyśleć nad zakupem munduru ze składek, lub poprosić składnicę/sklep o małą darowiznę w postaci 1-2 mundurów, czy może nie chce chodzić w mundurze - tu duża rola zastępowego i drużynowego, którzy muszą pokazać i uświadomić harcerzom, że mundur nosi się z dumą a nie z przymusu)
3. Nie chodzenie na zbiórki - kwestia podobna - pytanie, czy nie może chodzić bo np. rodzice zabraniają (w tym wypadku może należy porozmawiać z rodzicami na ten temat), czy też nie chce chodzić bo mu nudno, czy coś w tym rodzaju (zhp jest organizacją dobrowolną - nie chodzisz na zbiórki - nie jesteś w drużynie, proste)
4. statut a nie status
5. można wydalić z zhp
Pozdrawiam ;]
pwd. Kamil Mirowski HR
drużynowy 137 BDW "Agrikola"
hufiec Białystok
[B11]

biała lokomotywa

Post autor: biała lokomotywa » 29 mar 2005, 15:17

do literówek nie trzeba się przyczepiać druhu. Poza tym wszystko zostalo juz wczesniej napisane ;p

mrówka_kajka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mrówka_kajka » 29 mar 2005, 16:05

Wszystko zalezy od powodów. chyba najlepsza w takich przypadkach jest szczera rozmowa.Jeżeli ktoś nie ma munduru to powinien sie choć troche o niego starac , a jeżeli go ma to powinien go nosić!

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 29 mar 2005, 20:36

hajder napisał:
od zawsze...
polecam lekturę regulaminów...
(np. system stopni, statut)
Hajder... w w którym dokładnie miejscu "systemu stopni" jest o wyrzucaniu w ZHP?

Rafł
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

hajder

Post autor: hajder » 30 mar 2005, 23:08

jeżeli ktoś nie jest w stanie spełnić wymagań próby harcerza w regulaminowym czasie to...
chyba nie powiesz mi Rafał, że nalezy go chodowac, aż się dostosuje...
nie mówię, ze nalezy wywalać każdego kto przeszkadza na zbiórkach, ale zawsze trzeba umiec podjąc trudną decyzję...
ZHP jest orgazizacją wychowawczą a nie resocjalizacyjną, a nie powiesz mi, ze nie ma w harcerstwie ludzi, którzy się w nim nie powinni znaleźć, ale ktoś im pozwolił, bo przeciez nie mozna wyrzucić dziecka z harcerstwa...

jeżeli nie można kogoś zmienić to on powinien coś w swoim zyciu zmienić. i czasem jest to właśnie przynalezność do ZHP.

Smutne ale prawdziwe.

nikt z nas nie jest psychologiem i ponieważ pracujemy społecznie, to nie mozemy zajeżdżać się na zbiórkach walcząc z ordynarnymi typami.

mam w drużynie takiego harcerza, który słowo daję gdy jest spokojnie, to można pomyśleć, że nie ma go na zbiórce, ale gdy zaczynają się wygłupy i rozluźnienie, on od razu wiedzie prym.
i co z nim zrobić.
powiecie: rozmowa indywidualna, może sprawność, motywacja, funkcja w zastępie. Tek, ale to już przerobiłem... minęło półtora roku i co? i dalej jest jak było o ile nie gorzej... i co TY byś z tym zrobił?

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 31 mar 2005, 09:32

hajder napisał:
j co TY byś z tym zrobił?
Jeśli ten chłopak chce być harcerzem, coś jego ciągnie tutaj, a ma jakieś dobre cechy, to zawsze jest jakiś sposób. I takie myslenie, że zawsze jest jakis sposób, zawsze pomaga, niż pomyślisz sobie... "eee... tu już nic nie da się zrobić"... bo takie nastawienie nic nie da. Tak już działa psychika ludzka... Wiara czyni cuda.

A z drugiej strony... no... nie każdy musi byc harcerzem....
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

paunow
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: paunow » 31 mar 2005, 13:56

Rany Hajder co Ty tu piszesz? Czyli jeśli mam w drużynie dziecko, które nie może chodzić na zbiórki bo ma inne zajęcia, których nie może przełożyć, a rodzice każą to mam to dziecko wywalić z drużyny?!
A gdzie jest napisane, że jeśli po upływie 6 miesięcy od czasu rozpoczęcia realizacji Próby Harcerki/ Harcerza ta próba nie zostanie ukończona to dziecko należy usunąć z drużyny?!
Dla mnie to paranoja.
Owszem, nie każdy musi być harcerzem, ale to zależy indywidualnie od każdego, a nie od drużynowego! czy zastępowego...
...w górach jest wszystko co kocham...

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 01 kwie 2005, 19:17

ja w swojej karierze druzynowego mialem takie zdarzenie ze chlopak z mojej druzyny nie chcial przyjac przyrzeczenia b uwazal ze nie jest jeszcze gotowy. komendant hufca gdy sie o tym dowiedzial powiedzial iz mam go wyrzucic z druzyny, wrecz rozkazal mi to, na nic byly moje tlumaczenia itp,itd. oczywisice goscia nie wyrzucilem bo bylo to dla mnie bezsensowne i idiotyczne. ale jesli chodzi o proba harcerze/harcerki to nie mozna patrzec z pozycji bezdusznego urzednika. jako druzynowi znamy naszych harcerzy i wiemy co jest powodem. jesli ktos nie chodzi na zbiorki to zazwyczaj jestesmy w stanie stwierdzic czy wina sa zajecia pozalekcyjne czy tez brak checi i tak samo z innymi rzeczami.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

maartuusiiaa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: maartuusiiaa » 01 kwie 2005, 20:02

harcerza mozna wyrzucic dlatego ze olewa zbiorki lub nie stosuje sie do prawa i przyzeczenia badz konstytucji druzyny jesli takowa istnieje ale za brak munduru (nie mundurku!!!!!!!!!) nie wolno poniewaz to nie zalezy od tego harcerza tylko od jego funduszow

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 01 kwie 2005, 22:26

hm.. a co jesli harcerz ma mundur i nie chce go nosic bo twierdzi ze to obciach?
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”