wtajemniczenie

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
delfin_jaskolka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: delfin_jaskolka » 26 mar 2005, 15:15

Czy konieczne są w zastępie stopnie wtajemniczenia? Czy można je wyjawniać? Można wymyślać wzory , które wyszywa się na mundurku na stopień wtajemniczenia???
Proszę o odpowiedz!:~(:~(:~(:~(
Deli

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 26 mar 2005, 22:42

Hm... a o co konkretnie chodzi Ci z tymi stopniami wtajemniczenia? Pytam poniewaz ja pierwszy raz o czyms takim slysze:)

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 26 mar 2005, 22:50

moze chodzi o kółeczka koło nicków??? :D hahahahaa
a moze chodzi o zdobywanie stopni za działalność na forum.zhp.pl??? nie mam pojecia, ale mając ponad 200 postów, to chyba caly czas przed komputerem sie siedzi? jak to jest? bo juz sam nie wiem? a moze to są jakies tajmne stopnie?
moze i mnie ktos wyjasnic??? ;P
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 26 mar 2005, 23:18

Jeśli o stopnie wtajemniczenia w zastępach chodzi to kiedyś się spotkałem z czymś takim ale żadka rzecz to jest i zależy tylko od wyobraźni ponieważ nie ma regulaminu stopni wtajemniczenia;) Marku nie cały czas siedzę przed kompem :P i wiesz o tym ;) pozdrawiam
hm. Jakub Juszyński

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 27 mar 2005, 10:04

Kuba Kuba... ty masz ile lat? co? chodzi o ludzi ze stopniem odkrywca (na przykład), którzy mają lat około 14/15. co zonacza, ze zamiast swoj inetelkt przeznaczac na siedzenie prze kompe, mogliby sie zająć prowadzeniem swietnie działającego zastępu.
poza tym chodzilo mi wyłącznie o przykład "d_j", ktora to w ciągu jednej chwili wpowiedziala sie chyba nw wsyztskich mozliwych wątkach. przesledziłem to i zastanawiam sie ile z nich było potrzebnych?
moze czas na jakies restrykcje na forum? choc z drugiej strony kazdy moze tu pisac co mu slina na jezyk przyniesie... oczywiscie bez przesady ;)
hm. Marek Jedynak
--

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 27 mar 2005, 11:29

Ilosc postow nie zawsze zalezy od tego czy sie siedzi all time przed kompem czy tylko sporadycznie choc jest ogrom ludzi owszem... ktorzy pisza byle co zeby sobie tylko nabic kolejnego posta i doprowadzic do zmiany koloru koleczka. ale mielismy tu chyba rozmawiac o stopniach wtajemniczenia...

delfin_jaskolka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: delfin_jaskolka » 27 mar 2005, 12:31

Widać że nie zabardzo się orientujecie... stopnie wtajemniczenia to stopnie które sam sobie zastęp wymyśla!
Deli

orite
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: orite » 27 mar 2005, 15:05

d_j - jest to niewątpliwie element obrzędowości zastępu, która jest potrzebna, choć nie konieczna (przynajmniej w tej formie). Co to znaczy "wyjawniać" i o co Ci chodziło gdy użyłaś/eś tego słowa?

a co do pisania niepotrzebnych postów, to tez jestem za restrykcjami, tudzież większym nadzorem moderatorskim
Idę by dotrzeć, wręcz idę by iść - czynność jest skutkiem, przyczyną jest myśl...

delfin_jaskolka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: delfin_jaskolka » 27 mar 2005, 16:05

Mówić innym jakie są to stopnie!
Deli

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 27 mar 2005, 16:26

delfin_jaskolka napisał:

Widać że nie zabardzo się orientujecie... stopnie wtajemniczenia to stopnie które sam sobie zastęp wymyśla!
Ech Delfinie... czytaj miedzy wierszami! taka umiejętność jest bardzo potrzebna, bo wlasnie mowilismy o Tobie i twoich spamach na tym forum.
a stopnie wtajemniczenia w zastępach... tu chyba tylko jedna odpowiedz dotyczyła twojego pytania tak naprawdę.
pozdrawiam i zyczę rozwagi w odpowiedziach. tym bardziej, ze sledząc twe slady w naszym forum zauwazyłem, ze od wczoraj przybyło ci około 10 odpowiedzi... no chyba, ze sie pomyliłem ;)
hm. Marek Jedynak
--

delfin_jaskolka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: delfin_jaskolka » 27 mar 2005, 16:33

...czy macie coś przeciwko długim siedzeniu przy komputerze????
Deli

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 27 mar 2005, 17:44

Może tutaj coś napiszę, do naszego nowego użytkownika Delfina.

Siedzenie przez komputerem długo, okej. Ja też wiele siedzę. I tu na forum też baaaardzo wiele razy zaglądam, czytam, rozmyślam. Ale STARAM się raczej nie pisać niepotrzebnych postów.
Trzeba uważać i pisać swoje posty tak aby były - przemyślane, na temat, wartościowe.
Też mile widziany są tutaj czasem dobre żarty, które sprawiają, że atmosfera naszego forum nie jest szarawa i zbyt monotonna.

Mi chodzi o to być zrozumiał/a to wszystko. A do reszty proszę, by nikt na tym użytkowniku tak nie "najeżdżał", bo to nie o to chodzi. Właśnie po to tutaj, własnie po to my, jestesmy po to, by coś zrobić. Przynajmniej postarać się.
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

orite
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: orite » 27 mar 2005, 19:10

więc wracając do tematu...
d_j, możesz jeszcze raz i dokładnie opisac sytuację? Bo z tego co zrozumiałam, to w Twojej drużynie (młodszoharcerskiej jak napisali na stronie Twojego hufca) w zastępach (czy tylko w Twoim zastępie?) harcerki muszą zdobywać stopnie wtajemniczenia choć nie wiedzą jakie to stopnie? Czy inni nie wiedzą jakie to stopnie? Możesz nam napisać na czym polega zdobywanie owego wtajemniczenia? Czy są one obozwiązkowe do zdobywania stopni harcerskich? I ostatnie, już nie do tematu - ile masz lat?

a co do siedzenia przed komputerem to też zajmuje mi to sporo czasu, ale staram się dobierać formy aktywności do moich zainteresowań i poziomu wiedzy... może bardziej będzie Ci odpowiadało forum na stronach miniPortalu http://miniportal.harcerski.pl ?
Idę by dotrzeć, wręcz idę by iść - czynność jest skutkiem, przyczyną jest myśl...

mk153
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mk153 » 28 mar 2005, 19:39

WIęc co do wtajemniczenia to u mnie w druzynie występują wtajemniczenia ale na forum druzynby.
Harcerze zdobywająich kolejne elemnty tzn. na początku dostają puste pagony,potem dostają pagony z numerkami dalej składają Przyrzeczenie Harcerski,zaśna samym końcu otrzymują pełne barwy drużyny - chustę.
Jest to określone wyraźnie w konstytucji mojej drużyny.
Wydaje mi się żę dobrze byłoby abyś porozmawiała ze swoim drużynowym drużynową które przyblliży CI tradycję Twojej druzynby.
Uważam też że wypadałoby abyś porozumiała się ze swoją Radą Drużyny która uogólni czy zdobywa się stopnie wtajemniczenia w drużynie i czy też sięzaznacza je na mundurz.
Ja osobiście jednak uważam, że mundur choinką nie jest i nie powinno sięwyszywać na nim różnorakich znaków.
Pozdrawiam, czuwaj !
Paweł Murawski

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 28 mar 2005, 19:56

Na ten temat czyli pagony potem numerki potem krzyż potem chusta to już były dyskusje Moim zdaniem nie można przesadzać. Lecz zgadzam się że druzynowy powinien wiedziećnajlepiej o wtajemniczeniu poniewaz jest to kwestia każdej druzyny.
hm. Jakub Juszyński

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”