Jak zintegrować drużyne????????

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
zuzka_tarnów
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: zuzka_tarnów » 06 maja 2006, 09:54

Agatka - czytając Twojego posta odniosłam wrażenie, że być może Twój autorytet w drużynie jest >naruszany<.. Jeśli harcerze nie umieją się zachować względem siebie, to może trzeba wprowadzić system kar i nagród? Ja przeprowadziłam kiedyś całą zbiórkę na ten temat i .. zadziałało. Wszystko było przygotowane w atmosferze... pogrzebowej. Harcówka przystrojona na czarno, a sufitu zwisały zrobione z papieru kukiełki ze smutnymi minami. Harcerze weszli po ciuchu, nikt nic nie mówił, było ciemno... została zapalona tylko jedna świeczka. Najpierw ja powiedziałam, że mamy taki nastrój, bo drużyna powoli umiera ze względu na brak porozumienia i braterstwa między jej członkami.. potem każdy mógł się wypowiedzieć na ten temat, wyrzucić z siebie wszystko. Trwało to trochę czasu,ale wszyscy słuchali się wzajemnie. Potem zapaliliśmy światło i zaczęła się druga część zbiórki - gra dotycząca skarżenia, dokuczania itp. Podziałało :) Jeżeli chodzi o brak funduszy - to może trzeba pomyśleć o akcji zarobkowej? I przede wszystkim nie pozwolić, by podważali Twój autorytet. Jeśli chodzi o przybocznego - to powinnaś z nim poważnie porozmawiać, możesz odwoływać się do Prawa, Przyrzeczenia.. do tego, jak powinien zachowywać się ktoś obejmujący taką funkcję.

Mam nadzieję, że wszystko potoczy się dobrze :)

pozdrawiam
Czuwaj!
pwd. Zuzanna Karwat
drużynowa 10 TDH "Młody Las"
im. Partyzantów AK oddziału Regina II
pełnomocnik Komendanta Hufca ds. kształcenia
członkini Referatu Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej

Milenka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Milenka » 07 maja 2006, 19:36

Bardzo ci współczuje. W mojej starej drużynie była podobna sytuacja i niestety sie rozpadła :( Były dwie poważne rozmowy, pełno łez i wyżaleń. Dostałyśmy drugą szansę, ale jej nie wykorzystałyśmy.
Jeżeli chodzi o to, jak możesz drużynę postawić na nogi... mam nadzieję, że masz choć jedną osobę, której zależy tak jak tobie na tej drużynie. Po pierwsze to musicie zawsze szczerze rozmawiać jeśli coś jest nie tak. Po drugie, to może nabór by pomógł? Gdyby do drużyny doszły nowe osoby, zmieniłaby się trochę sytuacja, może nastawienie ludzi też by się trochę zmieniło.
Zbudujemy mały obóz, bramę zbudujemy z serc, a z tych dusz co tak gorące zbudujemy sobie piec :)

K.D
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: K.D » 14 maja 2006, 22:14

Witam wszystkich. Fajnie mi by było was wszystkich poznać. Potrzebuje waszej pomocy. Zbieram materiały dotyczące pomysłów na zbiórki rajdy biwaki. POMÓZCIE
phm. Kamil Domański HR
Komendant 5 WrSzH "Szaniec"
im. Powstańców Warszawy

słoneczko
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: słoneczko » 15 maja 2006, 14:15

Ale o jakiego rodzaju pomysły Ci chodzi?? Tzn. tematyka? Jakiś cel tych zbiórek, biwaków, czy czego tam chyba musi być?? Proszę o konkrety!!
HO Weronika Goszcz
102 Kielecka Drużyna Harcerek

"Wybuduj sobie z marzeń drabinę sięgającą aż do gwiazd
i zdobywaj kolejno każdy jej szczebel..."

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”