KOMENDANT WYRAŻAJĄCY ZGODę NA UDZIAŁ HARCERZA W KURSIE

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Zablokowany
felman
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: felman » 25 sty 2005, 20:55

Nie wiedziałem za bardoz gdzie to napisać, więc pisze tutaj. Mianowicie nurtuje mnie taka sprawa:

Dlaczego komenadnt hufca musi wyrażać zgodę na udział harcerza ze zswojego hufca np. w kursie drużynowych czy innych szkoleniach?!
Rozumiem, że przy organizowaniu imprez jest to wskazane, ale czemu jest taki wymóg przy udziale w kursie?!!! Przecież to harcerz decyduje o tym czy chce czy nie brać udział w kursie i to powinno zależeć tylko od niego....

Z praktyki (nie koniecnzie mojej) wiem, że czasami rodzi to wiele problemów...szczególnie gdy ma się... dziwnego komendanta....
[prosze przypadkiem nie odczytywac tego jako zarzut pod adresem mojej Komendy - bo tak NIE jest! - to zupełnie niezwiązany z moim środowiskiem przypadek]

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 25 sty 2005, 21:22

Myślę że zgoda komendanta wydaje się czasem rzecząnie potrzebną to jednak patrząc od drugiej strony mianowicie organizatora kursu to są one pomocne. Komendant w pewnym sensie wyrażając swoją aprobatę zaświadcza o odpowiednim poziomie kandydata na kurs a w razie wymagań formalnych typu wymagany stopień komendant potwierdza iż osoba spełnie te wymagania
hm. Jakub Juszyński

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 26 sty 2005, 00:46

felman napisał:
Dlaczego komenadnt hufca musi wyrażać zgodę na udział harcerza ze zswojego hufca np. w kursie drużynowych czy innych szkoleniach?!
Na jakiej podstawie uważasz że musi ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 26 sty 2005, 10:44

Dokłądnie komendant hufca powinien wyrazić zgodę wtedy gdy wymagaja tego organizatorzy kursy/szkolenia.
hm. Jakub Juszyński

Tomek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Tomek » 26 sty 2005, 11:46

Analogicznie robi CSI wymagając na swoich ankietach aplikacyjnych zgody Komendanta Chorągwi. Niższe szczeble idą w jej ślady wymagając zgody Komendanta Hufca - u nas tak się dzieje przy każdej chyba imprezie chorągwianej.

Myślę, że wymusiła to daleka od harcerskich ideałów brutalna rzeczywistość - jest to swojego rodzaju poręczenie, w tym także majątkowe. Chodzi o to, żeby w przypadku wyciągania jakichkolwiek konsekwencji od uczestnika, który się nie stawił lub stawił a musiał przedwcześnie opuścić kurs czy warsztaty na prośbę komendy tego kursu czy warsztatów, komendant hufca nie mógł powiedzieć, że on nic o tym nie wie...

Jakie to harcerskie...
hm. Tomasz Rawski HR
Hufiec Ziemi Gliwickiej ZHP

felman
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: felman » 26 sty 2005, 21:57

19kldh napisał:
Na jakiej podstawie uważasz że musi ?
No może się źle wyraziłem... chodziło mi o to, że jest to wymagane....

marzenka
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: marzenka » 28 sty 2005, 12:05

Widzę Maciek,że Was pomimo terminu jednak na ten kurs wzięli...Wielu wrażeń życze...i patentu też!
pwd. Marzena Chyba HO
www.sumasil.harc.pl
Hufiec Ziemi Koszalińskiej

delfin_jaskolka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: delfin_jaskolka » 26 mar 2005, 18:07

marzenka napisał:
Widzę Maciek,że Was pomimo terminu jednak na ten kurs wzięli...Wielu wrażeń życze...i patentu też!
Marzenka , czy to było na temat???
Deli

marzenka
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: marzenka » 27 mar 2005, 16:27

Po jakimś czasie zawsze sie schodzi od "main topic"(już widzę,że się i tak tego nauczyłaś),choć staram się od tego wzbraniać... przynajmniej nie wyciągam starych tematów i nie nabijam sobie licznika w 90 % zbędnymi postami;) Czy ty chcesz naprawdę dzisiaj do 50 dojść,bo już jesteś coraz bliżej...będziesz tutaj swego rodzaju spamowa rekordzistką,a jak tak dalej pódzie to Cię zablokują,co już tutaj się zdarzało...
Lepiej będzie jak sie zalogujesz do Mini Portali Harcerskeigo
pwd. Marzena Chyba HO
www.sumasil.harc.pl
Hufiec Ziemi Koszalińskiej

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”