Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Zablokowany
mielczar

Post autor: mielczar » 16 sty 2005, 16:33

Pojecie kary jest względne.... Zależy to od tego kogo będziemy karać. Ja nigdy nie pomyslałbym nawet, że harcerze w mojej drużynie mogą za karę robić pompki albo satelitki.

Ale sam działam w drużynie wędrowniczej i podejrzewam, że wobec niektórych taka forma karania jest w szczególnych przypadkach dopuszczalna....
Wędrownik jest w wieku w którym powinien ponosić konsekwencje swoich poczynań. Zarówno tych złych jak i dobrych.

W mojej drużynie nasz drużynowy jest dla wszystkich takim autorytetem, że sama krytyka postępowania któregoś z harcerzy jest często wystarczającą karą.... I wierzcie mi, że wolałbym robić satelitki niż usłyszeć : "Mielczar.... Wiesz.... Teraz to już przesadziłeś....". Coś okropnego... ;) Jakieś kary mamy opracowywać ale ta tutaj opisana jest najbardziej skuteczna...:)

--
Mielczar
7 Wieluńska Drużyna Wędrownicza im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 16 sty 2005, 17:47

wtedy najlepiej zapytac organizatora co konkretnie mial na mysli.
ale najczesciej jest w regulaminie zapis UKONCZONE X-LAT wtedy musisz byc po urodzinkach :)
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 27 sty 2005, 11:27

mielczar napisał:
Rozchodzi się o granice wieku w ZHP. Czy trzeba mieć ukończone 16 lat tzn. zaliczyć urodzinki czy można być druzynowym z 16-tką ukończoną rocznikowo? I ogólnie kurs BORM, kursy dla druzynowych itd. Wszędzie gdzie jest podany wiek. Problem olega na tym że czasami liczy się rocznik a czasami nie. I ja nie wiem kiedy co.:D
Trzeba mieć zaliczone urodzinki.

Tak wynika z przepisów prawa państwowego, do którego ZHP się stosuje.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”