Moze wy mi pomozecie??

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Zablokowany
słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 08 gru 2004, 17:25

Niech się druhna powbawi z nimi. Niewiem, jak może druhna z nimi ma zbiórki w skzole, to niech druhna zagada z dyrekcją w sale i tam pobawić sie piłką i różne jakieś gry, które można wykorzystać na sali. A może odwiedziny u pana policjanta, strarzaka czy czy pani doktor? Albo może jeszcze jakieś inne odwiedziny. To zależy gdzie działasz itd. A tak wogóle najlepiej poczytaj sobie wątek Kreatywność na zbiórkach w tym dziale. Dużo pomysłów jest tam zawartych.
Najważniejsze pokazać tym dzieciakom harcerstwo z jak najlepszej strony, Przygotowywać je do przygotowania się do życia. Oczywiście od takich rzeczy jak np: szycie, gotowanie, składanie rzeczy i wiele wiele innych rzeczy. To wszystko co rodzice im nie pozwilą w domu, a u nas w harcestwie dasz im szanse zobaczyć jak to jest własnie z takimi rzeczami. Zoaczy druhna na pewno będa zadowolone, a nie tylko one a także ich rodzice, a to będzie dużo zaleta.
A może własnie brakuję wam jakiegoś biwaku? Jak się wszystko nudzi dzieciakom, było to.. i to,... to chyba teraz trzeba gdzieś wyjechać co nie? Przynajmniej wypadałoby.
Mam nadzieje, że druhna se jakoś poradzi ;)
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 08 gru 2004, 22:17

Droga cytrynko :) Mam nadzieje ze poszlas za rada slonka i odwiedzilas watek KREATYWNOSC :) Proponuje takze zrobic :
A) gre( jezeli masz do dyskozycji szkole to po korytarzach... mam kilka pomyslow wiec jak chcesz to napisz mi dokladnie co robiliscie i jakie masz warunki na e-maiala a ja postaram sie pomoc:) )
B) Jakies TWORCZE MYSLENIE np malowanie na kamieniach etc.
C) Ja z dzieciakami bawilam sie keidys w Ciuciubabke :) i bylo strasznie fajnie:)
D) QUIZ
E) Pokaz Mody
F) Teraz nie ma sniegu...ale jak bedzie to moze KULIG?
G) Jasełka
H) Moje dzieciaki kiedys przy okazji nauki nowego szyfru jako zad. miedzyzbiorkowe mialy napisac ( tym wlasnie szyfrem) co im sie podoba na zbiorkach a co chcieliby innego robic. Tylko trzeba zaznaczyc ze kazdy pomysl jest dobry :) Nawet brak pomyslu jest pomyslem :)
I) Moze jakas gazetka?
J) Olimpiada albo Mini zawody ( ale to musisz uderzyc do dyrekcji)
K) KIM
L) Zbiorka z komputerem
M) moje dzieciaki bardzo lubia jak cos sie "dzieje" tzn. jak musza cos znalezc, gdzies isc, <-- dlatego rozdzielaj zbiorki na PUNKCIKI ktore np chowaj w kopertach ( koperta czerwona przy gasnicy, zielona za kwiatkiem itd)
N) a moze przy okazji np. OBRZEDOWOSCI OGNISKA ( bo czegiokolwiek innego ) plomienie z bristolu wycinasz pojedynczo na kazdym numerki badz nazwy gier i zabaw i wielkie losowanie
O) teatrzyk kukiełkowy

No ok nie wyszlo mi napisanie tylu pomyslow ile jest literek w alfabecie:p ale proponuje zagladnac do wszelkiego rodzaju WYPARWEK DLA DRUZYNOWYCH badz MATERIAŁOW POMOCNICZYCH a takze KSIAZEK PRACY innych druzyn dzialajacych w twoim srodowisku ale w tym celu musisz udac sie do swojego KH :) Noi przedewszystkim duzo sie baw, plasaj itp :) Pozdrawiam i mam nadzieje ze dzieciaki beda zadowolone z urozmaiconych zbiorek. Napisz jak ci poszlo :)

Czuwaj!

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 08 gru 2004, 23:40

Jak zawsze czytam jak Kama pisze o tym co można zrobic na zbiórkach i tak myslę, że ona to realizuje... to ja taką mam chęć zobaczyc tą drużyne, że normalnie masakra... ;)

Trzeba pamiętać co dla dzieciaków jest najważniejsze, co powinnismy z nimi robić, jak ich przygotowywać jak je uczyć, jak je szkolić, jak się z nimi bawić, jak dio nich podchodzić itd. Według tych wszystkich i jeszcze wielu innych kryterii trzeba konsekwentnie je wychowywać ;)

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 09 gru 2004, 18:32

Słonko to ja Ciebie bardzo serdecznie zapraszam kiedys do nas na zbiorke:) Tylko z tego co widze nie bedzie to takie latwe... bo ja jestem z okolic Krakowa. A co do wcielania w zycie moich pomyslow... no coz z tym roznie bywa... przedewszystkim trzeba robic takze zbiorki o symbolice, terenoznastwie i ogolnie metaodach harcerskich oraz historii. Poza tym ja teraz niestety jestem rocznikiem maturalnym... ( maj 2005- o zgrozo .. :p). Ale staram sie jak tylko moge :) tak 70% pomyslow to mysle ze udaje mi sie zrealizowac. Zreszta wiecie jak to jest .... jak sie przygotuje super zbiorke to przychodzi garstka ludkow i wtedy sie szybko robi zbiorke "awaryjna" :P wiec tez sie przesuwa dany temat :) Pozdrawiam. Aha i proponuje byc bardzo spontanicznym w tym co robicie na zbiorkach - w ten sposob powstaja najbardziej fajne zbiorki :)

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 09 gru 2004, 19:57

Myslałem o przybyciu w te okolice jak będzie Akcja Koppa 2005. Ale narazie nie ma żadnych szczegółowych informacji, w sumie nawet pytałem się na ten temat tutuaj na forum. Może jak juz cos będzie wiadomo o tej akcji i się zdecydujemy pojechać na nia z drużyną, to może Cie dowiedzę Kama ;)

best
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: best » 26 gru 2004, 16:21

mam 11lat i uważam że nasza drużyna jest wspaniała;) osobiście my najbardziej lubimy np.:
a) wyścigi w dwóch grupach
b) wszystko gdzie możemy biegać
c) może być także szukanie karteczek a później coś z nimi robienia;)
d) i oczywiście musztra - wszyscy się wtedy wygłupiają na złość naszym dwóm druhom (chociaż ich lubimy)
serio pamiętaj : Sport dla osób w tym wieku to cały świat ( oczywiście wg. mnie i moich koleżanek i kolegów) :p
w szarym mundurze lepszy jest świat...

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”