mam problem..:( odpowiedz...

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Zablokowany
magda91

Post autor: magda91 » 24 paź 2004, 13:23

no to zaczne od poczatku: rok temu w czerwcu ja i jeszcze 4 dziewczyny dostalysmy krzyż. Tuż potym 2 z nas uczestniczyły w kursie zastepowych i sa w radzie druzyny. Ja i te 2 pozostałe jakoś ten fakt zniosłyśmy ale tydzień temu drużynowa kazała zostać radzie i tym dwóm i jeszcze 2 osobom (ktore sa krucej ode mnie). Nie dawno doszły do nas zuchy, i teraz boję sie że one beda mialy swoje zastepy, a ja bede nadal w starym :( kiedy nie dawno był test, to ja mialam najwiecej punktów :( co o tym sądzicie? odpowiedzcie! :((((((((

roobcioo

Post autor: roobcioo » 24 paź 2004, 15:19

Pytanie następujące: dlaczego na stronie http://www.harcerzestarsi.zhp.org.pl niektóre działy świecą takimi pustkami. Czy naprawdę nie ma nikogo kto zająłby się prowadzeniem jakiegoś z działów?

--
Robert Grzonka
8 WDH "Włóczykije"
20 Szczep Harcerski
KH Jastrzębie Zdrój im. Józefa Kreta

ania17
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ania17 » 24 paź 2004, 18:41

Rozmowa czyni cuda !!!

dozorca18
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dozorca18 » 24 paź 2004, 20:28

Oczywiście!! Koniecznie porozmawiaj z drużynową, przekonaj ją, że sama zdobędziesz osoby do swojego zastępu, przed rozmową przygotuj sobie taki rys zastępu, przykładowy plan pracy i spisz swoje pomysły. dzięki temu pozytywnie nastwisz drużynową i przekonasz ją, że jesteś odpowiednią osobą!
Napisz nam, jak się udała rozmowa! Powodzenia!
pwd. Rafał Matuszewski HR

hajder

Post autor: hajder » 28 paź 2004, 13:28

nie chcę nastawiać Cie negatywnie w stosunku do druzynowej, ale myśle, ze moze po prostu zignorowac to czego Ty oczekujesz...
sam byłem ofiara takiego przypadku (patrz mój stopień)

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 28 paź 2004, 15:00

Ale też być może docienia Twoją prace i Twój drużynowy zostawił coś dla Ciebe lepszego co mógłbyś podołać. Nie jest to taki sam przypadek.. ale jak dla mnie podobny.. mianowicie juz mówię: znam takiego jednego chłopca, przyszedł do pewnej drużyny, nie mojej, po krótkim czasie został zastępowym choć w jego zastępie były takie osoby które były o wiele wiele dłużej niż on. Drużynowy właśnie tej drużyny od razu w tak krótkim czasie zauważył jakie pozytywne i wspaniałe cechy ma ten chłopiec na zastępowego, długo się nie wachał i mianował go na zastępowego ;) Bardzo stara się też jak najbardzij wyszkolić tego chłopca... bo poprostu... "coś" w nim widzi... to "coś"... oczywiście nie zapominając o reszcie drużyny.
Być może tak i będzie i w Twoim przypadku. Długo pracowałeś, pracuj dalej ;) kiedyś zobaczysz, że będzie to wynagrodzone ;)
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 28 paź 2004, 16:57

Słonko ma rację. To, że jesteś ileś czasu w drużynie nie musi Cię do niczego upoważniać. Być może tamte osoby lepiej się sprawdzają w tej roli. Jeśli sądzisz, że jesteś lepsza i powinnnaś to robić porozmawiaj z drużynowym. Są szanse, ze go przekonasz.

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 28 paź 2004, 17:36

Hm... w mojej druzynie fakt byl dosc podobny ... mianowicie prowadze ja juz od roku. sa osoby ktore chodza na zbiorki od poczatku, ale w trakcie tegorocznego HAL zauwazylam druhenke ( ktora pierwszy raz zetknela sie z ZHP na tym wlasnie obozie) ktora widzialam bez dwoch zdan w roli przybocznej i nie datego ze ja lubie, ale dlatego ze ma w sobie to "cos", jest rowniez obowiazkowa, uczynna oraz ma duzo pomyslow. nie moge powiedziec na nia zlego slowa. Jak narazie idzie jej calkiem dobrze.... zaczelo sie od podpatrywania jak ja prowadze zbiorki, potem prowadzenia drobnych elementow az wreszcie musiala samodzielnie pod moim nadzorem przeprowadzic zbiorke noi wyszlo :) . To ze ktos jest dluzej niz inna osoba wcal nie znaczy ze nalezy mu sie dana funkcja czy stanowisko, to czy zmieni mu sie sznurek zalezy tylko i wylacznie od niego samego - jego wkladu w prace, zachowaniu na zbiorce, udzielaniu sie na zbiorce, a nie tylko na wiekszej ilosci pkt w tescie. Musisz pokazac druzynowemu/druzynowej ze chcesz, a przedewszystkim ze mozesz podolac nowym obowiazkom. Zaproponuj np okres probny , jak w przypadku mojej przybocznej - trwal on 3 miesiace, ale na zastepowa mysle ze wystarczy mniej :) wtedy pokarzesz na co cie stac noi przedewszystkim ze niczego nie zawalisz :):)

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 28 paź 2004, 21:45

No właśnie ;) Musisz pokazać to "coś" :D drużynowi właśnie jak już Kyta powiedziała umieją rozpoznać, .. zauważyć to... być może Ty o tym jeszcze nie wiesz.. ale Twój drużynowy juz zauważył... ;)
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

sprafka

Post autor: sprafka » 10 lis 2004, 10:59

My chcemy!!! :D:D:D Jeśli można prosić o informacje dotyczące tego właśnie postu, prosił bym o przesłanie ich na adres sprawka_sgt@tlen.pl

Dziękuje bardzo :)

--
ćwik Dawid Sprawka
Drużynowy PGZ "Strażnicy Gumisiowej Tajemnicy"
Komenda Hufca ZHP Jastrzębie Zdrój im. Józefa Kreta

http://www.gz.sgt.prv.pl

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 10 lis 2004, 18:26

sprafka napisał:

Szczerze? Nie wiem po co dodałaś ten post - to jest sprawa wyłącznie Twoja i Twojej drużynowej. Proste (...)
a ja wiem po co dhn dodała ten post- ma problem i nie wiedziala co z nim zrobic wiec pisze. Od tego przeciez jest forum. a Naszym zadaniem jest pomagac :) Pozdrawiam i mam nadzieje ze problem sie rozwiazal.

sprafka

Post autor: sprafka » 11 lis 2004, 07:56

My chcemy!!! :D:D:D Jeśli można prosić o informacje dotyczące tego właśnie postu, prosił bym o przesłanie ich na adres sprawka_sgt@tlen.pl

Dziękuje bardzo :)

--
ćwik Dawid Sprawka
Drużynowy PGZ "Strażnicy Gumisiowej Tajemnicy"
Komenda Hufca ZHP Jastrzębie Zdrój im. Józefa Kreta

http://www.gz.sgt.prv.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”