dlaczego?

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Zablokowany
best
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: best » 22 paź 2004, 19:21

Dlaczego niektóre osoby które nie należą do harcerstwa mówią że harcerstwo jest do niczego i nudne???? ja uważam że to jest bardzo pożyteczne i ciekawe :) Można też poznac wiele znajomych A Wy co uważacie o zhp? :eyes
w szarym mundurze lepszy jest świat...

dozorca18
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dozorca18 » 22 paź 2004, 20:31

:D
pwd. Rafał Matuszewski HR

dozorca18
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dozorca18 » 22 paź 2004, 20:34

Ludziska uważają harcerstwo za nudne, nieciekawe itp, ponieważ tak naprawdę nie znają oni harcerstwa, nie wiedzą "z czym to się je" i tej niewiedzy się wstydzą, dlatego wolą określać harcerstwo jako nudne...
"...HARCERSTWO TO NIE JEST COŚ, CO SIę UMIE, ALE TO COŚ CZYM SIę JEST ..." powiedział kiedyś ks. Lutoslawski. Krótko mówiąc- harcerstwo to sposób na życie, to jest to "coś", co pozwala harcerzom normalnie egzystować w świecie dresu i martwej codzienności... :D
pwd. Rafał Matuszewski HR

simone

Post autor: simone » 22 paź 2004, 20:53

mam nadzieje ze to nie wyszło tak ze ja uwazam ze nie ma harcerzy prawdziwych..:p

--
"My też jesteśmy kamieniami rzuconymi na szaniec. Mamy te same ideały! Nie musimy pięknie umierać. Ale czy umiemy pięknie żyć?."

krawiec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: krawiec » 23 paź 2004, 15:00

Jest kilka przyczyn tego zjawiska jednak podstawowe z nich to:
1.Słaba znajomośc metodyki i celów ZHP (dla przypomnienia-ZHP jest organizacja wychowawczą), co skutkuje tym, że ZHP jest kojarzone albo z bieganiem z karabinem po lesie, albo też z wesołym plasaniem modziezy w wieku 15 lat. Polecam tutaj watek harc-kicz bodajże w forum wedrownicy.
2.Umundurowanie. Część osób smieje się z harcerzy dlatego, że biegaja w mundurach o kroju worka do ziemniaków w musztardowym kolorze i krótkich spodenkach sięgajacych do pół uda (zdarza się to głównie u starszawych ibstruktorów).
Mogłbym tu jeszcze wypisać wiele innych powodów ale nie mam teraz czasu.
Odkrywca Paweł Krawczyk
Szczecin-Dąbie 19DH Sokół
Szczecin Dąbie
--------------------------------------
"twoje oczy, rozwarte szeroko rozstaniem......"

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 23 paź 2004, 16:09

krawiec, owszem to czesc racji. U mnie w klasie np. w podstawowce czy w gimnazjum wszyscy wiedzieli ze jestem harcerka i nikt sie o to nie burzyl..zreszta w klasie bylo nas kilka, wychowawca nawet jakos przyjazniej na nas patrzyl z tego powodu. Natomiast z chwila pojscia do liceum nie bylo to juz takie rozowe - ludzie ktorzy mnie znali wczesniej nie mieli nic do tego ale reszta.. no coz byly teksty typu " zhp? chce ci sie w to jeszcze bawic?", "co wy tam robicie? przeciez to jest dla dzieci" < "zhp jest do bani nie to co malta tam jest zycie i adrenalina " albo okreslenia rzucane pod moim adresem typu "harcereczka" "Karcerka"i wiele wiele innych, moja wychowawcyni tez jakos niespecjlanie mnie za to lubi... a wrecz nienawidzi. kiedys usilowala mi wmowic ze ja kituje ze jestem harcerka a usprawiedliwienia z Hufca podrabiam, no coz bywa. teraz ludzie z klasy jakos zaczynaja pytac co i jak, z czym sie to je ... i zaczynaja sie pomalu przekonywac..szkoda ze dopiero w klasie matralnej. ale stounek wychowaczyni sie nie zmienil. Moje zdanie na ten temat jest takie : o harcerstwie kraza same stereotypy a bynajmniej ich wiekszosc, ludzie nie wiedza co to jest bo tego nie doswiadczyli, a niestety albo i stety ZHP to jest cos co trzeba przezyc aby poczuc, to ma swoja magie, urok i fantazje i naprawde wspolczuje ludziom ktorzy znaja to tylko z opowiadan badz obrazkow. Moze wygladamy dziwnie idac rowniotko w mundurkach, ale to w oczach innych mi sie to podoba i bede w ZHP jak najdluzej bede mogla :) POzdrawiam wszystkich, i nie przejmujcie sie opiniami innych, jezeli lubicie robic to co robicie to robcie to :))

hajder

Post autor: hajder » 28 paź 2004, 13:34

a to juz problem HSW...

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 28 paź 2004, 17:05

Jest takie powiedzenie: ludzie najwięcej mówią o tym, o czym nie mają pojęcia.

wioora
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wioora » 29 paź 2004, 00:14

krawiec napisał:
Jest kilka przyczyn tego zjawiska jednak podstawowe z nich to:....
Krawiec słoneczko moje kochane!!! Skąd Ty się taki mądry wziąłeś, co?
Przywracasz mi wiarę :D:D:D
Buziaki ogromniaste dla "przyszłości organizacji".
(wszystko absolutnie na poważnie)
wiewi00ra
phm.Marta Drozd
Hufiec ZHP Szczecin-Dąbie
---------------------------------
"Drogę wyznacza się idąc..."

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 29 paź 2004, 14:49

wioora napisał:

Krawiec słoneczko moje kochane!!!
O przepraszam bardzo !! :D słoneczko to tutaj ja jestem :P :D heh
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

sprafka

Post autor: sprafka » 10 lis 2004, 06:53

My chcemy!!! :D:D:D Jeśli można prosić o informacje dotyczące tego właśnie postu, prosił bym o przesłanie ich na adres sprawka_sgt@tlen.pl

Dziękuje bardzo :)

--
ćwik Dawid Sprawka
Drużynowy PGZ "Strażnicy Gumisiowej Tajemnicy"
Komenda Hufca ZHP Jastrzębie Zdrój im. Józefa Kreta

http://www.gz.sgt.prv.pl

krawiec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: krawiec » 10 lis 2004, 15:43

kyta napisał:
Moje zdanie na ten temat jest takie : o harcerstwie kraza same stereotypy (..)
Niestety stereotypy nie biorą się znikąd :(
Odkrywca Paweł Krawczyk
Szczecin-Dąbie 19DH Sokół
Szczecin Dąbie
--------------------------------------
"twoje oczy, rozwarte szeroko rozstaniem......"

pawko
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pawko » 25 gru 2004, 17:36

dla ludzi którzy nie lubią zajęć typowo harcerskich tzn. gier terenowych, musztry, historii harcerstwa, terenoznastwa, przyrodoznastwa i wiele innych to dla nich to jest nudne....
osobiście uwielbiam biegać po lesie z busolą, stać na zbiórce, siedziiec w braterskim kręgu i robić tak wspaniałe rzeczy na zbiórkach, wyjazdach, rajdach, obozach....harcerstwo jest uzależnieniem....:lolcoraz bardziej to kocham...

biszkopt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: biszkopt » 26 gru 2004, 14:51

ejjjjjj no ne mowmy ze harcerstwo to tylko latanie w badziewastych spodenkach po lesie :)

ja tam osobisce tych spodenek nie lubie a jak by mnie druzynka w nich zobaczyla to by mi popadali ze smiechu :lol

harcerstwo to tylk z werzchu zabawy podspodem jast herbata ugotowana na onisku poranna rosa na twarzy ... ne lubie namiotow :D

ale przedewszystkim CHETNA POMOC BLIZNIM
biszkopt

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”