Nowe mundury

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
mielczar

Post autor: mielczar » 12 paź 2004, 15:57

Pojecie kary jest względne.... Zależy to od tego kogo będziemy karać. Ja nigdy nie pomyslałbym nawet, że harcerze w mojej drużynie mogą za karę robić pompki albo satelitki.

Ale sam działam w drużynie wędrowniczej i podejrzewam, że wobec niektórych taka forma karania jest w szczególnych przypadkach dopuszczalna....
Wędrownik jest w wieku w którym powinien ponosić konsekwencje swoich poczynań. Zarówno tych złych jak i dobrych.

W mojej drużynie nasz drużynowy jest dla wszystkich takim autorytetem, że sama krytyka postępowania któregoś z harcerzy jest często wystarczającą karą.... I wierzcie mi, że wolałbym robić satelitki niż usłyszeć : "Mielczar.... Wiesz.... Teraz to już przesadziłeś....". Coś okropnego... ;) Jakieś kary mamy opracowywać ale ta tutaj opisana jest najbardziej skuteczna...:)

--
Mielczar
7 Wieluńska Drużyna Wędrownicza im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 12 paź 2004, 16:04

Zdziwisz się niedługo, jak bardzo dyskusja tam jest konstruktywna.

Poczekaj jeszcze ciutkę na nowe mundury.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

mielczar

Post autor: mielczar » 15 paź 2004, 14:48

Pojecie kary jest względne.... Zależy to od tego kogo będziemy karać. Ja nigdy nie pomyslałbym nawet, że harcerze w mojej drużynie mogą za karę robić pompki albo satelitki.

Ale sam działam w drużynie wędrowniczej i podejrzewam, że wobec niektórych taka forma karania jest w szczególnych przypadkach dopuszczalna....
Wędrownik jest w wieku w którym powinien ponosić konsekwencje swoich poczynań. Zarówno tych złych jak i dobrych.

W mojej drużynie nasz drużynowy jest dla wszystkich takim autorytetem, że sama krytyka postępowania któregoś z harcerzy jest często wystarczającą karą.... I wierzcie mi, że wolałbym robić satelitki niż usłyszeć : "Mielczar.... Wiesz.... Teraz to już przesadziłeś....". Coś okropnego... ;) Jakieś kary mamy opracowywać ale ta tutaj opisana jest najbardziej skuteczna...:)

--
Mielczar

fasolka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: fasolka » 15 paź 2004, 15:40

a tego to się obawiam druh nieprędko dowie :~( my też się przymierzamy i też czekamy... i zadajemy pytania... no i nic - dalej czekać trzeba... proponuję się wstrzymać raczej... taka osobista rada... :-)

mielczar

Post autor: mielczar » 15 paź 2004, 18:28

--
Mielczar

krawiec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: krawiec » 13 lis 2004, 12:06

Nowe mundury maja zostać wprowadzone przed wakacjami 2005 (więc na eurojam pojade juz w nowym mundurze hurrra :) )
Z tego co wiem to teraz szyją się prototypy itp.
Odkrywca Paweł Krawczyk
Szczecin-Dąbie 19DH Sokół
Szczecin Dąbie
--------------------------------------
"twoje oczy, rozwarte szeroko rozstaniem......"

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 13 lis 2004, 13:31

a czy ktos wie jak one beda wygladac? bo jezeli tak jak te "nowe"co sa teraz to bedzie kolejna porazka... ja mam jeszcze taki bardzo stary... ktory juz stracil kolor i jest bialy :D i mam go 7 lat i sie jeszcze calkiem trzymna i jest cudowny i oby wprowadzili wlasnie takie a nie te co sa teraz w skladnicach... co rekawy maja workowate i kieszenie przy pasie prawie. u mnie w hufcu coponiektorzy stwierdzili np, ze wola kupic plotno na wlasna reke i dac do krawcowej niz kupic te ze skladnicy bo : sa niewygodne, za grube i zle skrojone.... totalnie jakby szyte byly na manekiny.a wiadomo mundur ma byc funkjonalny, estetyczny i przedewszystkim wygodny.

turas

Post autor: turas » 07 gru 2004, 21:16

Ja mam tylko nadzieje, że nowe mundury będą miały, choć coś z Militarii, jeśli tak będzie to spox. I nie wiem czy wprowadzanie jakiś nowych ma sens skoro stare są dość funkcjonalne. Ale nie ja tu jestem od gadania i projektowania, tylko od oczekiwania rezultatów =D Pozdrowienia dla ekipy projektującej. Wiem, że się dobrze spiszecie! =D

grabek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: grabek » 07 gru 2004, 22:06

turas napisał:
Ja mam tylko nadzieje, że nowe mundury będą miały, choć coś z Militarii,
Wobec tego czeka Cię przykre rozczarowanie :(
Ale nie ja tu jestem od gadania i projektowania, tylko od oczekiwania rezultatów =D
Błąd, mogłeś wziąść pośredni udział w projektowaniu poprzez dyskusję na forum mndurowym.

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 08 gru 2004, 22:22

turas napisał:
I nie wiem czy wprowadzanie jakiś nowych ma sens skoro stare są dość funkcjonalne
Owszem stare sa bardzo funkcjonalne ale jeszcze te sprzed ostatniej "reformy" bo te wygladaja jak worki na ziemniaki.... i uwierz mi ze nie sa zbyt funkcjonalne a przedewszystkim srednio estetyczne.

agace
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: agace » 09 cze 2005, 19:52

tia... ja moim harcerzom, którzy są świezi bo i drużyna świeża, mówię, żeby kupowali te mundury co są, bo w 3 lata okresu przejściowego i tak je zniszczą albo z nich wyrosną. czekać będziemy tylko z nakryciem głowy bo ja mam duże nadzieje na kapelutki :) jeśli wejdą to je upujemy w pierwszej kolejności. mam nadzieję, że wejdą!!

pozdrowiwszy :)
"zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną" (k.wierzyński)

pwd. Agnieszka Ciesiołkiewicz
48 LDH "Araukanie"

maki
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: maki » 10 cze 2005, 10:05

Czy ktoś wie czy te nowsze mundury będą tańsze od tych starszy, zastanawiam się czy druzyna ma teraz kupić mundury czy może poczekać chwile.
pwd. Krzysztof Makowski H.R.
drużynowy 2 ŚDW ARKADIA
Hufiec Bystrzyca Kłodzka
http://bystrzycaklodzkazhp.pxd.pl/
http://bystrzycaklodzka.zhp.pl

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 10 cze 2005, 12:50

To juz zalezy od ciebie... bo jak dotad nikt chyba nie powiedzial jak bedzie to wszystko wygladalo cenowo... bo jak dla mnie... i chyba wiekszosci harcerzy cena za mundur to lekka przesada... tzn. munur sam w sobie w sensie spodnica/spodenki i bluza jeszcze w miare ok..ale dodatki to lekka przesada jak za naszywke z koniczynka mam zaplacic 6 zl to troche porazka. Nic dziwnego ze coraz wiecej ludzi decyduje sie na kupno w skaldnicach internetowych gdzie dodatki sa o polowe tansze. Bo tak serio to po co prowadzac cos nowego skoro bedzie jeszcze drozsze a juz teraz jest problem w wielu srodowiskach z kupnem mundurow. Np u mnie mam taka systuacje ze dziewczynka chce zrezygnowac bo jak twierdzi nigdy nie doczeka sie munduru..ale niestety rodzicow nie stac na to zeby wylozyc tyle kasy na zakup calego munduru...a druzyna tez juz nie ma funduszy na to zeby kupic kolejny mundur. I co w takim razie??? To juz zostawiam wam do samodzielnego przemyslenia.

POzdrawiam.

agace
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: agace » 23 wrz 2005, 15:34

O mamo!!
A gdzie koniczynki naszywka kosztuje 6 zł?
Tragedia...
Chociaż myślę, że 50 zł na bluzę mundurową to jest bardzo dużo. Bardzo.
"zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną" (k.wierzyński)

pwd. Agnieszka Ciesiołkiewicz
48 LDH "Araukanie"

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”