BUKI obrzędowość

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Zablokowany
mielczar

Post autor: mielczar » 05 paź 2004, 08:39

Pojecie kary jest względne.... Zależy to od tego kogo będziemy karać. Ja nigdy nie pomyslałbym nawet, że harcerze w mojej drużynie mogą za karę robić pompki albo satelitki.

Ale sam działam w drużynie wędrowniczej i podejrzewam, że wobec niektórych taka forma karania jest w szczególnych przypadkach dopuszczalna....
Wędrownik jest w wieku w którym powinien ponosić konsekwencje swoich poczynań. Zarówno tych złych jak i dobrych.

W mojej drużynie nasz drużynowy jest dla wszystkich takim autorytetem, że sama krytyka postępowania któregoś z harcerzy jest często wystarczającą karą.... I wierzcie mi, że wolałbym robić satelitki niż usłyszeć : "Mielczar.... Wiesz.... Teraz to już przesadziłeś....". Coś okropnego... ;) Jakieś kary mamy opracowywać ale ta tutaj opisana jest najbardziej skuteczna...:)

--
Mielczar
7 Wieluńska Drużyna Wędrownicza im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 10 paź 2004, 11:58

Na razie co mi przyszło do głowy to piosenka "Buki" jako obrzędowa;) a reszta rzeczy to jest do pomyślenia a obrzędowość to tak z dnia na dzieńto nie zawsze da sie radę zrobić;)
hm. Jakub Juszyński

sprafka

Post autor: sprafka » 10 lis 2004, 11:04

My chcemy!!! :D:D:D Jeśli można prosić o informacje dotyczące tego właśnie postu, prosił bym o przesłanie ich na adres sprawka_sgt@tlen.pl

Dziękuje bardzo :)

--
ćwik Dawid Sprawka
Drużynowy PGZ "Strażnicy Gumisiowej Tajemnicy"
Komenda Hufca ZHP Jastrzębie Zdrój im. Józefa Kreta

http://www.gz.sgt.prv.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”