Plakietka zastępu

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Zablokowany
stasiu
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: stasiu » 21 cze 2004, 17:30

Witam,
Zwracam się z takim pytaniem: czy jest ściśle określone, gdzie powinno naszywać się na mindurze harcerskim plakietki zastępów? Jak to jest w Waszych środowiskach?
Pozdrawiam
hm. Stanisław Nowak HR
http://www.6szczep.pl

chicago1930

Post autor: chicago1930 » 26 cze 2004, 15:26

Dla mnie to wogóle jest bzdura ... Drużynowy który faworyzuje kogoś, to nie jest drużynowy ... bo to jest bezsensu.

To znaczy że ja jako drużynowy mający faworyta w drużynie mógł bym przyznać mu 5000 rzeczy naraz, dopuścić do złozenia przyrzeczenia jeśli jeszcze nie ma i odrazu mianować go przybocznym ..... - czyż nie jest to głupie ?
Harcerze którzy pracują i dążą do czego, chodźby do założenia zastępu w drużynie będą musieli się starać o to nawet kilka lat bo drużynowy może nie wyrazić takiej zgody, a tym czasem człowiek który się podlizuje non-stop drużynowemu nie robiąc nic ma już funkcje, stopień, beret, naramiennik, jakieś odznaczenia przyjęte w drużynie ...

Takich drużynowych powinno się eliminować - albo eliminować ich błędy.

No ale to jak zwykle tylko moje skromne zdanie =)

--
62 Drużyna Wędrownicza "Knieja"
IV Środowiskowy Szczep Harcerski "Żagiew"
Komenda Hufca ZHP Jastrzębie Zdrój im. Józefa Kreta

skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 26 cze 2004, 18:06

Ja wim tylko tyle, iz zastep moze miec swoj znak na munduze. W mojej pierszej druzynie dziewczyny nosily pompony przy prawej kieszeni, lub mialy wyszyte bnad nia gwiazgy (nazywaly sie Gwiezdne Smoki), zas moj zastep nosil koraliki na sznorkach od beretow, a potem male metalowe liliji wczepione w prawa kieszeń.
"jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha, dokonaj wszelkich starań by nie zagasła lecz stała się wędrownicza watrą" /Michał Gławdel/

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

JAMES
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: JAMES » 29 cze 2004, 22:48

Z tego co mi wiadomo to nie ma wyraznego zakazu noszenia plakietek zastepu.
Ich miejsce to wg mnie lewy rekaw munduru, tam dzie plakietki przynaleznosci do srodowiska, a jesli jest to tylko jakis maly symbol to prawa kieszen.
Naturalnie to wszystko powinno zostac uzgodnione z RD i najlepiej azeby znalazlo sie w konstytucji druzyny
pwd. Tomasz Gutowski HR
Drużynowy 17 TGDH "BEZKRESKI" im. BRONKA LOTA Stargard Szczecinski
Szef Harcerskiej Służby Informacyjnej Hufca Stargard Szczec.

Tomek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Tomek » 30 cze 2004, 01:19

Zakazu może i nie ma, natomiast można się spotkać z pojęciem plakietki lub ogólniej oznaki środowiska, przy czym mimo szczerych chęci i dużej wyobraźni trudno za takowe uznać zastęp. ;) Natomiast zastęp jak najbardziej może mieć swój znak, który jest częścią obrzędowości.
hm. Tomasz Rawski HR
Hufiec Ziemi Gliwickiej ZHP

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 30 cze 2004, 14:17

Moim zdaniem takowa plakietka winna sie znalezc na patce prawej kieszeni( jezeli jest wystarczajaco mala , jak nie to pozostaje lewy rekaw) poniewaz tam przypina sie wszelkie odznaczenia, plakietki z warsztatow czy kursow. Nie wiem czy spotkaliscie sie z takim stwierdzeniem ( ktory tak apropos jest troche nagieciem regulaminu umundurowania ) a mianowicie : " wszystko jest dozwolone pod warunkiem ze jest identyczne dla calej druzyny " . bo niektorzy lubia sie czepiac np. wyrzezbionych pirscieni czy modelinowych stworkow na patce kieszeni. No to pozdrawiam :) i zycze przy okazji udanych wakacji :D

JAMES
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: JAMES » 30 cze 2004, 23:26

kyta napisał:
Moim zdaniem takowa plakietka winna sie znalezc na patce prawej kieszeni( jezeli jest wystarczajaco mala , jak nie to pozostaje lewy rekaw) poniewaz tam przypina sie wszelkie odznaczenia, plakietki z warsztatow czy kursow.
Chyba jednak cos dh za bardzo chce naginac ten regulamin...
Czy aby plakietki z warsztatow przyszywa sie na strone oficjalna???- rekaw lewy??? Chyba jednak nie... prawy rekaw to istne tutti-frutti:D
pwd. Tomasz Gutowski HR
Drużynowy 17 TGDH "BEZKRESKI" im. BRONKA LOTA Stargard Szczecinski
Szef Harcerskiej Służby Informacyjnej Hufca Stargard Szczec.

sowisia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sowisia » 20 sie 2004, 10:21

Ja znam takie wersje:
1) nad plakietką drużyny na rękawie
2) znak wychawtowany na kołniezyku
phm. Agnieszka Maria Sowińska HR

"Jeśli marzy jeden człowiek pozostanie to tylko marzeniem, jeśli będziemy marzyć wszyscy razem stanie sie to poczatkiem nowej rzeczywistości"

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”