Druzynowy - przyboczna

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 23 wrz 2004, 17:58

Obowiązkowo co najmniej jedna osoba z kadry winna byc innej płci. Młodzież potrzebuje tego do nawiązania potrzebnych im kontaktów. Także do zgłaszania się z problemami.

Jesli uważacie, że dziewczynki z radością zwrócą się z problemem osobistym (np. cielesnym) do faceta - to znak, ze nie jesteście instruktorami (niezaleznie od posiadania podkładki pod krzyzem).

kadra musi byc koedukacyjna, jesli taka jest druzyna. I oby komendanci hufców częściej zwracali na to uwagę.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

rojek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rojek » 26 wrz 2004, 09:17

U nas wygląda to tak.
Drużynowa i dwóch przybocznych. Przypoczni to zawsze dziewczyna i chłopak - bez wzglądu na to jakiej płci jest Drużynowy /co roku wybieramy "trzon" drużyny, więc personalnie jest zmienne, ale układ zawsze taki sam :-)/

tylko kurcze, jesteśmy drużyna wędrowniczą.

Jeśli chodzi o Drużynę harcerska polecam odmiennośc płci. z wiekiem przestaje to być ważne, ale dla harcerzy ma znaczenie, czy pogadają z chłopakiem, czy dziewczyną. :-)
pozdrawiam
Wolno szaleć młodzieży, wolno starym zwodzić,
Wolno się na czas żenić, wolno i rozwodzić,
Godzi się kraść ojczyznę, łatwą i powolną;
A mnie sarkać na takie bezprawia nie wolno?

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 13 lis 2004, 21:32

Hm.. po roku prowadzenia druzynki wiele sie zmienilo dlatego pisze tu raz jeszcze... przyboczny odszedl, przyszedl nowy ktory tez zrezygnowal, teraz mam przyboczna i we dwie jest nam calkiem fajnie:) a moi harcerze? jakos nie czuje zeby im brakowalo faceta w kadrze. zarowno z dziewczynami jak i z chlopakami mam rzeklabym bardzo dobry kontakt.... bo mozna ze mna pogadac o komputerach, problemach z chlopakami czy dziewczynami noi takimi babskimi sprawami choc nie ukrywam ze jakos trroche bardzij dogaduje sie z harcerzami niz z harcerkami, ale roznica jest nie duza. WIadomo, ze czuja przede mna respekt w pewnym stopniu co mnie bardzo cieszy... bo to jest wyraz szacunku w stosunku do mnie, ale kontakt tez sie liczy. Jednym slowem stosunki sa ekstra. choc nie ukrywam ze facet w kadrze przydalby sie, ale bez niego nie jest tragicznie ...jest fajnie . dokladnie tak jak sobie to zaplanowalam zakladajac druzyne i to mnei cieszy :D:D takze jak widac wszystko zalezy od podejscia danej osoby do ludkow:) jak juz wspomnialam we wczesniejszym poscie. no to byloby na tyle. pozdrawiam :)

sprafka

Post autor: sprafka » 19 lis 2004, 15:19

My chcemy!!! :D:D:D Jeśli można prosić o informacje dotyczące tego właśnie postu, prosił bym o przesłanie ich na adres sprawka_sgt@tlen.pl

Dziękuje bardzo :)

--
ćwik Dawid Sprawka
Drużynowy PGZ "Strażnicy Gumisiowej Tajemnicy"
Komenda Hufca ZHP Jastrzębie Zdrój im. Józefa Kreta

http://www.gz.sgt.prv.pl

pigmejowa

Post autor: pigmejowa » 25 lis 2004, 20:21

A no łczy siętak, że ZHP jakiś-tam-sposób kształtuje oba te, że tak powiem, czynniki. I ja tego dowieść muszę. Dlatego zapytuję :)

--
"Ta droga długa jest..."

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”