Kreatywność na zbiórkach

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Zablokowany
kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 11 lis 2004, 15:26

Sprafka sorki Ciebie najmocniej :) ale tak jakos kobieco to brzmi :p . Przyznam ze mi tez sie to zdarza gdyz w zyciu prywatnym i na GG mam ksywke KAMUS noi duzo ludkof mysli ze ja to ON :)

a co do zbiorki na temat historii zhp to ja o niej pisalam stronke wczesniej :) radze najpierw poczytac watek a dopiero pozniej pytac :p

mam nadzieje ze sie przyda.

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 12 lis 2004, 10:03

Obiecałem, że napiszę jak wyszła nam ta zbiórka na 11 lisopada... więc piszę ;) Powiem tak... no porprostu.. niach niach :D... daliśmy rade, dzieciakom się tak podobało... :) Zdecydowanie wolą przedstawienia związane z historią niż wykłady, a ja zawsze byłem od wpajania im historii, więc muszę zmienić taktyke, ale to jest w przygotowaniu... ogólnie to nie jest moja druzyna, ale mojego przyjaciela, który założył nową drużyne... i ja mu jak tylko mogę pomagam ;)

Myślałem nad następnymi scenkami historycznymi.. wszystko jakoś idzie zainscenizować i jak nie idzie to czasem trochę dopowiedzieć.. Mamy za sobą okres do I wojny św. Więc teraz trzeba jechać dalej.. tak myślałem czy dobrym pomysłem będzie co dwie zbiórki przygotować 5 minutową scenke i tak cały czas robić je chronologicznie i kiedyś zrobić jakieś wspólne utrwalenie/ powtórzenie. ;)
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 12 lis 2004, 18:17

slonko ... pomysl jest rewelacja :) ja scenki robilam dwa razy : raz krotkie 5 minutowki kiedy poznawalismy historie szarych szeregow, a 2 raz duuuze przedstawienie kukielkowe ( ze skarpetek ) na urodziny druzyny ( temat: "Tadeusz "Zośka" Zawadzki" ) i wyszlo mega fajnie

jak ktos chce to moge przeslac scenariusz bo pisac go tu to samobojstwo :p

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 13 lis 2004, 10:11

Heh... Kyta, z tymi kukiełkami też kiedys coś było... na pierwszym biwaku 14 DH, drużyny mojego przyjaciela co robilismy te przedstawienie 11 listopada. Otuż na tym biwaku padało.. ledwo co rozbiliśmy namioty, ale zawsze damy rade ;) no i.. coś trzeba było zrobić.. kala (drużynowy tejże drużyny) tylko zauważył dzieciaków maskotki... i juz mu pomysł zaświtał :D zrobiliśmy scenke obrony Mafekingu później wytłumaczyliśmy im co i jak... i dzieciaków zainteresowało to ;) do dziś pamiętają to :)

archima

Post autor: archima » 26 lis 2004, 21:50

Czasem się zastanawiam nad całym sensem mojej działalności w ZHP'ie i nad tym on mi właściwie daje...i zastanawiam się ...i zastanawiam i jakie pytanie mi przychodzi do głowy? otóż CZY ZHP TO DLA MNIE JEDYNIE ROZRYWKA I ZABICIE CZASU, SPOTKANIA Z FAJNYMI LUDZMI, CZY MIOŻE COŚ WIęCEJ, CHęC ROBIENIA CZEGOŚ FAJNEGO, POMAGANIA INNYM, JAKIEJŚ SŁUŻBY? no i dochodze do wniosku ze i jedno i drugie, ze posiwcam na harcerstwo, swój zastep i druzynę jakies 3/4 czasu, ze budze sie i mysle na jaki ciekawy temat mozna zrobic kolejna zbiorke, co mozna dodac do obrzedowości zastępu i gdzie tanio kupic materiał na proporzec. Uwielbiam spedzac czas z harcerzami, ale nie myslcie, ze to jest grupa 40 osób jaką jest 153BDH, bo nie stoje w miejscu i nie zamykam sie na swojej druzynie, ale ciagle poznaje kogos nowego, chodze na zajęcia teatralne dla harcerzy starszych itp.
czy to obsesja? NIE JA TO PO PROSTU UWIELBIAM! KOCHAM! i choć może to dziwne, nie wyobrażam sobie tygodnia bez zbiorki lub jakichkolwiek do niej przgotowań...mam juz to we krwi
a co wy na to????

--
archima

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 27 lis 2004, 00:48

Czytając o tych figurkach z gliny... przyponmniało mi się coś... jak kiedyś w w innej drużynie niż teraz jest robiliśmy całą drużyną z masy solnej lilijki :D Niektóre naprawde powychodziły ciekawe :D

A tak czytając Twój podpis i jak zauważyłem nazwe i numer drużyny to przypomniało mi się, że niedawno byłem na waszej stronce :D i to chyba dlatego, że ktoś miał adres tej strony na podpisie.. ee.. niepamiętam :D ale byłem :D .... tak tylko chciałem opwiedzieć....

:D

biszkopt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: biszkopt » 27 lis 2004, 19:01

jestem jestem jestem
wiec sory za nieobecnosc ale mam na glowie dwa kierunki .. harcerke ;) w innym miescie i brak finanasow na glowie .

wiec moje dzieci zajely sie juz wlasnymi zastepami maja w koncu po 15-16 lat i czas zalozyc zastepy :)

terza przygotowuja sie do akcji serce + swieta
beda satly w sopre marketach
i na dodatek maja zrobic przedstawienia dla podstawowek dzisiaj mialy egzamin z pierwszej pomocy i dostaly sprawnosci..

a a a pomysly wiec

troche dziwne ale dosc ... dosc skuteczne

pentelka czyli wiazac pentelke co dnia i sciagac ja po dobrym uczynku
stare jak sie troche dzieciaki potkreci dziala

druga zecz napawde wielka troche z naruszeniem regulaminu ..
wyszycie godla druzyny na chuscie .. za naprawde dobra sluzbe lub narazie by przygotowac sie do proby harcerza u mnie jest to wielka rzecz ...

jeszcze sie odezwe z mam duzo do gadania pisania ale troche mozliwosci narazie barak

biszkopt

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 28 lis 2004, 18:41

Niewierze w to co widze :D Biszkopt to Ty zyjesz?:) Milo Cie znowu "przeczytac" bracie :)

A co do pomysłow? hm.. no coz ja ostatnio wyciagnelam pomysl Z BARW PRZYSZLOSCI mianowicie malowalismy kolorowa deklaracje ( deklaracje praw czlowieka ). Ale teraz ida swieta, mikolaj, BŚP ... moze plakaty na ten temat? jakies scenki? a moze na mikolaja dzieciaki beda robily wlasnorecznie prezenty dla siebie, dyrekcji szkoly, wladz hufca czy np dzieciakow z domu dziecka? mi ten pomysl osobiscie swita juz od zeszlorocznych mikolajek...niestety teraz mam mature wiec nie wypalilo...klopoty z czasem :(( Pozdrawiam.

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 28 lis 2004, 21:04

biszkopt napisał:
jestem jestem jestem
Na cześć druha Biszkopta !!!

Misia !!!
Miód !!!
Misia !!!
Miód !!!
Misia !!!
W dziub, w dziub, w dziub !!!

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 04 gru 2004, 12:03

Chyba tym moim okrzykiem spowodowałem cisze na tym wątku... no ale cóż :D

A co do okrzyków... znacie jakieś ciekawe fajne, może i nawet przez was wymyślone? ;)

biszkopt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: biszkopt » 22 gru 2004, 19:06

postuj to nie przystanek a regres :D

chyba sie starzeje nie dosc ze skonczylem te 20 i mam juz z gorki to jeszcze cos sie chyba rozleniwiam .... a bym sie tera wykompal z .. w wannie .. gwiazdeczko gdzie jestes !! kocham cie :( i tesknie <- to tak do tej co to czyta :*)

wiec moi drodzy pomyslow to mi chyba nie brakuje ale pomyslmy.... chym swieta ... kardki swiateczne z zhp dla roznych takich np dla innych druzyn zeby bylo rodzinnie

albo bąbki swiateczne ....

ale trza by bylo jeszce pomyslec o o kuchcikach przydalo by sie zrobic cos na swieta do jedzenia np jakies ciasteczka ale to w zaleznosci od wieu . moje np robily casta na wigilie

albo stroiki np tylko jakis konkurs na najladniejszy by sie przydal...

biszkopt

biszkopt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: biszkopt » 22 gru 2004, 19:12

hym wiecie pomyslow mamy juz duzo... :) :lol:D
biszkopt

biszkopt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: biszkopt » 22 gru 2004, 21:03

tylko czy my zdolamy to wszystko zrobic??
biszkopt

biszkopt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: biszkopt » 22 gru 2004, 21:05

jak stalin przykazal 300% ale czy wogle mozna z tym zdazyc??
biszkopt

biszkopt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: biszkopt » 22 gru 2004, 21:09

ludzie!!!! opiametajmy sie swieta sa am niektozy mysla o zbiorkach o planach na nastepny rok ... czy my jestesmy fundacja swirow poswiecajacych swoj czas tylko po to by sobie posiedzec w zime na swietlicy czy korytazu z gitara a w lecie przy ognisku z herbata na nim zrobiona nie wspominajnac o jajecznicy???

ludzie!!! harcerze sa dziwni ... :D oby takich wiecej bylo!
biszkopt

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”