Kreatywność na zbiórkach

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
krawiec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: krawiec » 04 sty 2005, 21:20

A co do WOŚP-u. Nie mamn nic przeciwko udziałowi harcerzy w tym przedsięwzięciu, ale uważam, że nie powini tego robić w mundurach (czy innej rzeczy ewidentnie kojarzacej się z harcerstwem). Dklaczego? Poniewż:
1. Harcerze ubierają mundury których nie widać, więc ubierają dodatkowo harcerskie nakrycia głowy (berety, rogatywki, furazerki czy co tam mają). WOŚP jest w styczniu. W styczniu jest zimno. Jak jest zimno nosi się ciepłe czapki zakrywające uszy, żeby nie być potem chorym. I nie da się polączyć tych dwóch rzeczy.
2. Około 3%dochodów z WOŚP jest (calkowicie legalnie) wydawane na organizację "Woodstocka". Jest to robione przez Fundację jawnie, Jurek Owsiak się z tym niekryje, ponieważ każda fundacja organizująca imprezę charytatywną ma prawo wykorzystać 5% dochdów na wlasna działalnośc. Woodstock, moim zdaniem, nie jest impreza którą powinno popierać harcerstwo. Ja sam nic do niego nie mam,ale w świadomości Polaków "Woodstock" jest imprezą gdzie się pije, pali, ćpa. W tej sytuacji ZHP nie powinno Woodstock'u popierać. To jest moje zdanie
Howgh
Odkrywca Paweł Krawczyk
Szczecin-Dąbie 19DH Sokół
Szczecin Dąbie
--------------------------------------
"twoje oczy, rozwarte szeroko rozstaniem......"

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 05 sty 2005, 15:18

Krawiec ;) ... daj spokój :) Co do WOŚP'a i woodstocku zapraszam Cie do wątków:
http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?TopicID=2062
http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?TopicID=788

;)

Tutaj mamy temat - Kreatywność na zbiórkach. I niech tak pozostanie.
Jeden z moich ulubionych tematów :D

A więc... co nowego duhny i druhowie? :)
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

cichutka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cichutka » 05 sty 2005, 17:41

Niektore pomysly sa tu naprawde super:-) Ale nie nadają sie dla mnie:-( mam dziewczyny w druzynie w wieku 12-14 lat i nie zabardzo moge z nimi robic lepienie i malowanie... :-( Ostatnio byłyśmy na basenie, latem i wiosną wychodzimy na biegi patrolowe itp. Mam fajny pomysl na jajcarska zbiorke na wielkanoc:-) jakby ktos chcial to napisze:-) A tak nawiasem to podoba mi sie pomysl japoński:-) fajny i na pewno wykorzystam:-)
Pozdrawiam:-)
Cichutka
drużynowa 4 DH "LORIEN"
szczep drużyn ZHP NIEPRZEMAKALNI
http://www.zhp.zapis.net.pl

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 06 sty 2005, 14:37

Cichutka... pisz pisz jak najwiecej :) wszystko co Ci di lebka wpadnie... i co niekoniecznie sama zrealizowalas:) Pamietaj kazdy pomysl sie liczy..a jak to mowia : "Brak pomyslu tez jest pomyslem" warto to powtarzac dzieciakom :) szczegolnie podczas jakis tworczych zajec. ja obiecuje ,ze naskrobie tutaj cos fajnego straszliwie za co dziekuje druhence koffaniutkiej czyli Osce:* muua wielkie for you. ale to dopiero jak to przeprowadze bo to niespodzianka jest :) ale jesli ktos bardzo bardzo ( druzynowy/przyboczny) chce to moge napisac na e-maila o co chodzi:) pozdrawiam :)

cichutka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cichutka » 07 sty 2005, 20:47

aaa... i jeszce jedno:-)
u nas w hufcu organizuje sie Harcerską Ligę Strzelecką i mowie wam, dzieciaki sie swietnie bawią, a dziewczyny bija chlopakow na glowy:-)
Sprobujcie sie dogadac ze swoimi hufcami i srodowiskami Ligi Obrony Kraju, wiem ze w kwietniu ma byc specjalne szkolenie dla druzynowych i przybocznych. Szkolenia sa suuper no i poznajemy ludzi z calej Polski jak cos bede wiedziala to napewno napisze :-)
Cichutka
drużynowa 4 DH "LORIEN"

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 07 sty 2005, 22:39

No taaak :-) Cicha i KBKS (i co ino) :D byś mogła się też pochwalić od razu jakie masz osignięcia w strzelaniu :P
Z ty, że czasem dziewczyny są lepsze od chłopaków... niestety musze przyznać rację, a idealnym przykładem jest - Cicha ;)

A co powiecie na to... na forum takiej jednej drużyny ode mnie z Ostrowa, padł taki pomysł - Zjazd Hulajnóg........ :D

Cicha, jak widzę, masz adres strony szczepu na podpisie. Zamień adres na - http://www.zhp.zapis.net.pl/ żeby było razem z http:// wtedy to ułatwi wszystim internautom, chcącym tutaj na tym forum wejść na tą stronę z Twojego podpisu ;)

cichutka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cichutka » 08 sty 2005, 18:48

oj slonko czepiasz sie :-P
a tak naprawde to czym mam sie chwalic?? jak zostane mistrzynia Polski to wtedy obiecuje ze chwalic sie bede:-)
Cichutka
drużynowa 4 DH "LORIEN"

ocean
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ocean » 29 sty 2005, 12:14

Te pomysł z kółkiem strzeleckim jest doooobry =] i się nim zainteresuje.

A tak w ogóle to mamy zime więc może ktoś ma związane z tym pmysły np. na zbiórke w terenie.
żyć jak stalin przykazał - 300% NORMY

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 30 sty 2005, 19:09

ocean napisał:
A tak w ogóle to mamy zime więc może ktoś ma związane z tym pmysły np. na zbiórke w terenie.
Na saaaaaaaanki :D

ocean
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ocean » 30 sty 2005, 19:39

Faktycznie, orginalne jak koszulka w spodniach. :p Ja sie pytam o coś takiego z polotem :) jak budowa iglo, wyścigi zaprzęgów => itd.

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 31 sty 2005, 00:53

ocean napisał:
Faktycznie, orginalne jak koszulka w spodniach. :p .
Tyy.... nie myślałem jeszcze o tyn.... :D:D:D ... nie no dosyć żartów ;)

Co do jakiś zajawek zimowych, to napewno najlepszą z nich jest nocka w iglo. Na jakies zbiórce można się zabrać z drużynka i iść lepić bauwana. Czemu nie. Z śniego można jeszcze co innego lepić.Troszke wyobraźni i pomysłu i jest OK. Porzucać śniezkami tez można. Czemu nie. Ale pamiętając o pewnych granicach oczywiście. Kulig na zimowisku jest podstawą. Jakieś wyścigi na sankach czy cos w tym stylu, czemu nie. Jakieś jeziorko, staw i wykorzystanie takiego terenu i na łyżwy. No i na lodowisku też mozna wiele rzeczy wymyśleć. Czemu nie. Dla "małyszomaniaków"... mozna równierz na zimowisku albo jakimś zastępem albo ogólnie na zbiórce zbudowac skocznie małą. Na prawdę. Sam kiedyś z kolegą budowalismy i skakaliśmy. Wykorzystalismy pare desek i różnych rzeczy, które ułatwiły nam "wzwyżenie" skoczni. Polecam.. czemu nie.
Tak mi aż tyle pomysłów naszło do głowy... nawet sam się dziwię samemu sobie.
Może jak mi jeszcze coś wpadnie do łba do napiszę.

ocean
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ocean » 01 lut 2005, 17:34

Znacie jakieś zabawy dla drużyn młodszoharcerkich na lód albo śnieg. Tak dla 8-10 dzeciaków w wieku 4-6 klasy. Myśle iągle nad czymś orginalnym, ale nic mi nie przychodzi do głowy. Chyba się starzeje. @0-latkowi trudno jest trafić w gust 10 i 11 latków ;)

jimmmm
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jimmmm » 04 lut 2005, 23:34

ocean napisał:
Znacie jakieś zabawy dla drużyn młodszoharcerkich na lód albo śnieg. Tak dla 8-10 dzeciaków w wieku 4-6 klasy. Myśle iągle nad czymś orginalnym, ale nic mi nie przychodzi do głowy. Chyba się starzeje. @0-latkowi trudno jest trafić w gust 10 i 11 latków ;)
Kiedyś były takie książeczki pod tytułem: „Zastęp zbiórka”, po kolei na wszystkie pory roku. Chyba z lat osiemdziesiątych. Wiele ciekawych porad dla zastępowych, drużynowych, gawędy, wypisane najważniejsze daty w danych miesiącach (w tym przestarzałe już teraz święta narodowe). Wiele pomysłów na zabawy. W częsci Zima było chyba jak zrobić mini lodowisko, porady dla budujących igloo, zabawa pt. bitwa na śnieżki (czy coś w tym stylu) i wiele innych oraz zabawy do harcówki. Fajne! Polecam mimo lekkiego przeterminowania.
pwd. piotr jim jamróz
www.1jdwszlak.pl
VI szczep harcerski "chwaty"

ocean
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ocean » 07 lut 2005, 23:35

Taaa łatwo powiedzieć, szkoda tylko że już od dawno jest problem z dostaniem takich pozaycji. Nie wiem czy tylko mój hufiec jest taki anty metodyczny, ale nie pamiętam sytuacji w któej bym dostał jakiekolwiek materiał od kogo kolowiek z "góry"

jimmmm
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jimmmm » 08 lut 2005, 11:12

Trza szukać, szukać druhu. W jakiś bibliotekach, biblioteczkach hufcowych, u starszych instruktorów. Kiedyś po hufcach tego było dużo. Szukać. Śmiali zwyciężają!;)
pwd. piotr jim jamróz
www.1jdwszlak.pl
VI szczep harcerski "chwaty"

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”