Kreatywność na zbiórkach

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Zablokowany
ocean
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ocean » 28 maja 2004, 15:48

Chciałbym, żby ten temat stał si swoistą giełdą orginalnych pomysłów na przeprowadzenie zbiórek. Jako pierwszy pomysł moge podać robienie gipsowych odlewów twarzy. Jak jesteście zainteresowani to moge to kiedyś opisać :)
żyć jak stalin przykazał - 300% NORMY

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 30 maja 2004, 19:15

ja jestem bardzo tym zainetersowana :D:D hm... moje pomysly... rysowanie wyspy marzen, malowanie rekoma i stopami, ukladanie historyjek ( np. zaczynasz od slow... "kiedys dawno temu zyly 3 niedzwiadki..." nastepna osoba mowi wymyslona przez siebie czesc... i tak w kolko , albo mozna tez podac dwa slowa : poczatkowe np. zyrafa a koncowe; klucz i dzieciaki musza to polaczyc ciagiem wyrazow np. zyrafa-afryka-geografia-mapa-szafa-klucz ) innych pomyslow na obecna chwilken nie mam. ale kiedys jakies napisze. npapa

ocean
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ocean » 30 maja 2004, 21:45

hehe nieźle, podoba mi się to malowanie :). Reszte już znałem, ale czekam na inne pomysły

biszkopt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: biszkopt » 31 maja 2004, 21:20

ja tam nic nie mowie ale powinnismy sie we trójkę spodkac gdzies na biwaku i pogadac bo prowadzimy podobne tematy ..:D

jesli o mnie chodzi to proponuje polaczyc kreatywnosc z dzialalnoscia spoleczna moi np. robili przedstawienie "spiaca krolewne " dla przedszkolakow a ase przeznaczyli na chora dziewczynkę

a teraz planuje lepienie kubków z gliny .. wypalimy je w piecu w osrodku dla dzieci niepelnosprawnych .... :)
biszkopt

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 01 cze 2004, 20:33

biszkopcik kubki sa the best :D u mnie nietety nie ma gdzie takich wypalac a szkoda... bo fajne zajecie :D a z tym biwakiem to niezly pomysl... a skad jestescie? ( pewnie cala 3 z 3 roznych krancow polski :P btw. ja zatruwam okolice Krakowa :P)

biszkopt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: biszkopt » 02 cze 2004, 19:53

feeee bylem kiedys w podstawowce w krakowie jest tam taka stolowka ... dali nam gigantyczne schabowe ale po chwili okazalo sie ze to same kosci no i sie wogle tak to wszystko kleilo..:??|

:lol ja jestem z okolic szczecina (zachodnopomorskie) <- tam tez studiuje
a wogle to jestem z uroczej miejscowosci gryfice

... y y ym no wiem ze kubki sa fajne ostatnio wyskrobalem sobie z pniaka lyzke ale dla mich tego nie dam za mali sa jeszcze sobie palce poucinaja ...a pigulllla ! (lepiej nie mowic :O) :)

a i wczesniej jeszcze robilismy maski takie tubylcow afrykanskie

a jak mielismy przerabiac alf. morsea to robilismy horagiewki...
biszkopt

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 02 cze 2004, 21:30

Widze ze masz glowe pelna pomyslow :D... powiedz mi tak szczerze jestes poczatkujacym druzynowym? a wlasni... maski tubylcow to z jakies konkretnej okazji robiliscie? i jaka technika? ja wlasnie planuje zrobic z dzieciakami teatrzyk cieni albo taki skarpetkowy :))) pzry okazji beda mogli zdobyc kilka nowych sprawnosci :)). btw. fajnie ze mieszkasz nad morzem...morze jest piekne :)) ale ja i tak wole moje gory...ktore przy ladnej pogodzie widac z okienka :)))) takie piekne osniezone... poprostu bajka :). Hm.. biwak raczej ciezko nam bedzie zrobic skoro nas dziela takie odleglosci... ale zapraszam z wizyta na oboz WICIE k/ Darlowa... 1-26 lipca :)))

biszkopt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: biszkopt » 03 cze 2004, 19:13

:) hehe jak bedziesz sie wybierac na jakas wieksza imprez .. ogolnopolska to pisz puki co to musze zorganizowac oboz dla swoich .. :D mam pytanko pewnie i tak odpowiesz mi za pozno ale szukam jakiebos wierszyka na chrzest biszkoptow nie wiem co im wpisac na dyplomach .....

jakies pomysly?
biszkopt

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 03 cze 2004, 20:49

Niestety teraz nic nie przychodzi mi do glowki.:( Jezeli nie jest Ci to potrzebne na juz...to postaram sie cos wymyslic w wolnej chwilce...

ocean
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ocean » 04 cze 2004, 14:58

Wow, chwile mnie tu nie było a już tyle postów. Cóż jeśli o to przedstawienie to już kiedyś realizowaliśmy "królewnę śnieżkę" w nieco niekonwencjonalnej wersji niemiecko-angielsko-polskiej. Zato to robienie kubeczków jest genialnym pomysłem :), ale trzeba mieć piec :/.

Kryta ja też jestem z okolic Krk. Z której częście dokładnie jesteś ja z gm. Zabierzów.

Jako pomysł moge dorzucić jeszcze zrobienie jakiejś wypaśniej kolumny z gipsu. Dobry projekt fajnie wygląda w harcówce, a zastosowań też może być kilka. Niższe kolumny mogą służyć do eksponowania jakiegoś przedmiotum (jak puchar), a te wyższe jako miejsce na dyplomy albo coś takiego. koszty nie są duże ok 2-3kg gipsu i troche steropianu do wypełenienia wnętrza.

Pozdrawiam i czekam na kolejne propozycje.

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 04 cze 2004, 17:03

widzisz ocean musil czesciej tu bywac :D hm.. ciekawe pomysly zawarte sa w BARWACH PRZYSZLOSCI np. grafitti albo pajeczyna dot. Prawa Harcerskiego. jak ktos nie ma dostepu ( a watpie bo wszyscy druzynowi to dostawali we wrzesniu ) to mowic - opisze.

Tak apropos ja jestem zupelnie niedaleko... takie ladne miasto z rafka za Krzszowicami w strone katowic.

ocean
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ocean » 04 cze 2004, 17:25

Zamieniam się z słuch.
No może jednak wzrok ;)

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 05 cze 2004, 20:43

No to opisuje ( zgodnie z obietnica) :

" W sieci Prawa"

Wykonaj w harcowce ( lub innym miejscu )pajeczyne ze sznurka, w jej srodku umiesc karteczke z napisem "PEAWO HARCERSKIE", kazdemu harcerzowi postaraj sie dac karteczke na ktorej beda wypisane punkty Prawa harcerskiego, a obok kazdego z punktow narysowana bedzie skala w dowolnym ksztalcie, np. ksztalt termometru lub linijki. Zadaniem harcerzy jest zaznaczanie na sakali w ajkim stopniu przestrzegaja danego punktu Prawa. Kolejna czynnoscia jest zwiniecie karteczki w rulonik, zwiazanie sznurkiem i umieszczenie na pajeczynie w odleglosci ( od srodka) odpowiadajacej przestrzeganiu w pelni danego punktu Prawa harcerskiego. Na kazdej zbiorce harcerze moga przepinac ruloniki i zmieniac ich zawartosc w zaleznosci od poczucia swego dochodzenia do celu. Podyskutujscie na temat "Pracy nad soba", na stawaniu sie coraz lepszym w dochodzeniu do przestrzegania kolejnych punktow Prawa.

"Harcowkowe graffiti"

W wyniku dzialan wszystkich czlonkow druzyny na jednej ze scian harcowki powstaje grafitti. Proponuje zrobic je na plotnie rozwieszonym na scianie badz na przyklejonych arkuszach papieru lub kartonu. dzialanie takie mozna przeprowadzic podczas jednej zbiorki poswieconej np. Prawu Harcerskiemu, ale lepiej bedzie kiedy grafitti zapelniac sie bedzie , w miare jak toczyc sie bedzie zycie druzyny. Potrzebne pomoce: arkusze szarego papieru, flamastry, plotno wielkosci sciany, na ktorej malowane bedzie grafitti, farby w sprayu lub inne, karteczki z pojedynczymi punktami Prawa harcerskiego, male kartki.

Material zaczerpniety z "Barwy Przyszlosci"

ocean
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ocean » 05 cze 2004, 23:56

Wiem, że może jestem troche monotematyczny, ale niedawno wpadłem na pomysł połącznia moich dwóch poprzednich propozycji. Mianowicie można zrobić fajną kolumnę a jej boki ozdobić odlweami twarzy starszych lub wszystkich członków drużyny. Ambitne i efektowne ;D - sam musze to jakoś wcośnąć w plan zajęć na przyszły rok ;) A jakby tego było mało to można do tego jeszcze dorzućić motyw wehikułu czasu. W środku (najlepiej zrobić go ze steropianu) kolumny można zrobić troche miejsca i tam wstawić kilka drobiazgów, ale tego już chyba nie trzeba tłumaczyć. Jak dobrze pójdzie to za 10-20 lat ktoś rozwali nasze dzieło i znajzie nasze skarby :D

Pajenczyna wydaje mi się pomysłem troche oderwanycm od rzeczywistości - znająć życie takie coś nie przyjęłoby się w zdecydowanej większości środowisk. Ale to moje zdanie - a jestem tylko drużynowym z kilkuletnim stażem :)

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 06 cze 2004, 12:27

Kolumna jest fajna... tylko wydaje mi sie ze ciezko jest ja zrobic. wehikul mozna wykorzystac na wiele sposobow np. zakopac cos gdzies i porobic mapy ktore schowamy w harcowce...albo np w tej kolumnie :P a co do pajeczyny owszem moze sie nie przyjac... ale ja jestem poczatkowa druzynowa wiec jak narazie ucze sie jeszcze na bledach :P wkoncu 10 miesiecy to nie tak wiele :D.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”