Harcerski Klub Europejski

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Zablokowany
pluszowy_krooliczek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pluszowy_krooliczek » 30 kwie 2004, 11:56

Mam pyatanie czy w waszych środowiskach działaja harcerski kluby europejski, jesli tak to na jakich zasadach i w jaki sposob... co robia ile maja czlonkow, kto je prowadzi, itp. badzo Was prosze o wszelki info na ten temat, mama zamiar załozyć taki klub w moim hufcu i potrzebuje uinfo, materialow, itp. zgooru dziekuje ;* ; *; *; *;* i piszci tesz na moj miel 133113@wp.pl :):eyes
pwd. Marta "królik" Kozicz

"Kto wiele przebywa z dziećmi, odkryje, że żaden nasz czyn nie pozostaje u nich bez oddźwięku." Johann Wolfgang Goethe

pluszowy_krooliczek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pluszowy_krooliczek » 05 maja 2004, 17:23

taakk wogole to dzieki, ze cos druhowi i druhny pisza... nio trudno, ale chcialam Was wszystkich zapewnic ze UE itp, nie zajmuje sie tylko NUDA inie jest to NUDA! BARDZO PROSZE wAS O POMYSŁY.... z goory dzeki po raz drugi...
pwd. Marta "królik" Kozicz

"Kto wiele przebywa z dziećmi, odkryje, że żaden nasz czyn nie pozostaje u nich bez oddźwięku." Johann Wolfgang Goethe

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 05 maja 2004, 19:40

Kurcze nie należy się odrazu denerwować. Nigdzie widać nie istnieją takie kluby lub ktoś komu nie jest to obce jeszcze nie przeczytał wątku. Cierpliwości !!!
phm. Michał "misiek" Markucki H.R.
szczepowy Szczepu "Gniazdo" im. Kedywu
drużynowy 101.ŁDW "Sad" im. hm.kpt.A.Romockiego "Morro"
"carpe diem quam minimum credula pastero"

sowisia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sowisia » 20 sie 2004, 11:26

Ja nie mam takiego klubu, ale jako pomysł moge dac wyjścia do ambasad krajów unii. :) Oprucz tego możecie przeprowadzić w hufcu: "piknik europejski" i np żeby każda drużyna prezentowała jakiś kraj (tańce, potrawy, stroje). :) Wg mnie może być ciekawie. :) Oczywiście fajnie było by wyjechać za granice i obejżeć ale to byłoby już trudniejsze, choć chyba też do zrealizowania:)
phm. Agnieszka Maria Sowińska HR

"Jeśli marzy jeden człowiek pozostanie to tylko marzeniem, jeśli będziemy marzyć wszyscy razem stanie sie to poczatkiem nowej rzeczywistości"

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 03 paź 2004, 17:53

Hm... nie wiem czy to jest jeszcze aktualne ale, conieco o HKE opisane jest w BARWACH PRZYSZLOSCI ( "nasz barwny swiat" str. 29 ) jak nie masz dostepu do tego to napisz a ja Ci to przesle jakos :) pozdrawiam.

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 04 paź 2004, 14:14

Hm...

Harcerski Klub Europejski.

Moje pytanie: po co? Na co to jest potrzebne harcerzom, w ich grach i harcach?

Widzę tylko jedną opcję: głupi sponsor da pieniądze na HKE, a nie da na urządzenie harcówki. Innych przyczyn powoływania HKE nie widzę.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 04 paź 2004, 16:21

Jakby to powiedziec HKE ma takie samo zalozenie jak SKE ( Szkolny Klub Europejski ) ale widze ze druh nawet nie zetknal sie z niebieska ksiazeczka BARW PRZYSZLOSCI ktora w pelni poswiecona jest Unii Europejskiej. Milo zeby dzieciakow uczyc czegos na czasie a nie tylko biegania po lesie. Wiedza nabyta teraz moze znacznie zaowocowac w przyszlosci na ich karierze a i teraz na stopniach w szkole ( goegrafia, historia, srodowisko itp.) a przy okazji jest to dobry pretekst do robienia tysiaca fajnych rzeczy : wycieczki, konkursy, olimpiady, zdobywanie sprawnosci i stopni. W koncu zalozenien istenieja i funkjonowania ZHP jest rozwijanie zainteresowan, dobra zabawa, a przedewszystkim wychowywanie. a skoro nasze dzieciaki dorastaja juz w Unii to lepiej zeby mialy chociazby blade pojecie o niej. Pozdrawiam.

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 05 paź 2004, 10:34

Zetknałem sie z niebieska książeczka barw przyszłości. Zatknąłem sie też z programem paszport do Europy.

I nadal nie widzę sensu tworzenia HKE. Sensem, istotą programu harcerskiego sa gry i harce na świeżym powietrzu. Nie mamy powielac szkoły. Nie mamy uczyć harcerzy wszystkiego, co może im się w życiu przydać.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”