Bohater

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Zablokowany
paunow
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: paunow » 06 mar 2004, 21:33

Chciałabym rozpocząć w mojej drużynie kampanię bohater.Już mam jednego kandydata i wogóle :)
Ale mam zapytanie do Was jak u w Waszych środowiskach teraz pracuje się z bohaterem?Czy jest to tylko jedna zbiórka w miesiącu?Czy jak?
Mam nadzieję że szybko odpowiecie :)
Pozdrowienia
Paulinek
...w górach jest wszystko co kocham...

stasiu
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: stasiu » 06 mar 2004, 21:42

Sprecyzuj, czy chodzi o czas zdobywania, czy już po zdobyciu...
hm. Stanisław Nowak HR
http://www.6szczep.pl

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 07 mar 2004, 01:05

To zależy jaki to bohater. Możesz wszystko robić w nawiązaniu do bohatera! Jeśli chodzi ci o zbiórki typu: urodził się w roku...zmarł w roku... To myślę, że powinieneś takich unikać! Można organizować wycieczki do miejsc zwiazanych z bohaterem, robić obozy, biwaki ze stylizacją, jakieś kominki, konkursy np. plastyczne itp. Należy realizować normalny program odwołując się do bohatera!
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

paunow
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: paunow » 07 mar 2004, 20:40

Tzn chodzi mi o pracę z bohaterem właśnie po zdobyciu jego imienia.Jak wplatacie jego postać w zbiórki?

Saper-wiem że powinnAM się wystrzegać zbiórek typu rocznica urodzin i śmierci ale zastanawiam się właśnie jak jeszcze wpleść bohatera w zbiórki :-)

Martyna
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Martyna » 07 mar 2004, 20:56

To jak masz pracować z bohaterem, zależy przede wszystkim od tego jakiego macie bohatera! Możesz użądzać zbiórki jakby naśladujące to czym się zajmował.
58. ŁWDH "Rzeka"
Szczep 58. ŁWDH

stasiu
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: stasiu » 07 mar 2004, 21:11

Najprościej- naśladujcie to co on robił (na przykład wiem, że jedna drużyna im. B-P określająca siebie jako "zboczonych w stronę zuchów" mieli cykl zbiórek, na jednej np. odtwarzeli Mafeking). A moze zdradź nam, kto jest tym szczęśliwcem (bohaterem:P) to ci coś konkretnego podpowiemy?
hm. Stanisław Nowak HR
http://www.6szczep.pl

paunow
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: paunow » 08 mar 2004, 20:39

Jak na razie Kampania Bohater jest dopiero w planie.Chciałabym żeby bohaterem mojej drużyny był Zarembowicz-był to drużynowy 1 Wrocławskiej Drużyny Harcerskiej która działała przed wojną we Wrocławiu :)

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 09 mar 2004, 00:36

paunow napisał:
Saper-wiem że powinnAM się wystrzegać zbiórek typu rocznica urodzin i śmierci :-)
nie wystrzegać tylko robić ciekawe!
to jest różnica! my coroku organizujemy kominek w rocznicę urodzin, na który zapraszamy żyjących jeszcze przyjaciół Tadka(nasz patron-Tadeusz Maślonkowski ps. "Sosna"-żołnierz batalionu Zośka, przed wojną prowadził drużynkę w grudziądzu-ale nie ważne)i oni w ciekawy sposób opowiadają o nim! ale nie że był patriotą, że służył bliżnim itp. To wiemy! kiedyś jego sympatia (teraz żona jego najlepszego przyjaciela)opowiadała nam jak ją podrywał! inni opowiadają nam o drużynie do której nalężeli razem z Tadkiem! Jakie skecze odwalali na ogniskach...dziś połowa by się zgorszyła! (nie były nieprzyzwoite)
możesz nawiązać kontakt z żyjącymi jeszcze jego kumplami, porozmawiać-może dostaniecie jakieś pamiątki, zdjęcia!
I nie traktować bohatera jak BOGA tylko jak człowieka! jeśli będzie niedościgniony-to nudny dla większości!
jak byś miała jakieś pytanka jeszcze to możesz pytać np.mailem albo na forum.
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 05 cze 2004, 21:36

U na praca z bohaterem wyglada w ten sposob :
z racji ze jest to himalaista Jerzy Kukuczka jezdzimy na roznego rodzaju biwaki, zdobywamy odznaki PTTK , juz mamy OPT i zabieramy sie za GOT ...niedawno bylismy na biwaku w Istebnej gdyz tam tez Kukuczka bywal, a poza tym jest tak kilka rodzin z tym tez nazwiskiem. niestety ja na nim nie bylam wiec nie moge powiedziec na czym ten biwak dokladnie polegal. Innym pomyslem na prace z bohaterem jest zorganizowanie np. wystawy na jego temat ( jak moja druzyna tez kiedys uczynila w Miejskiej Bibliotece Publicznej). Najlepszym sposobem na prace z boharterem jest nasladowanie tego co on sam robil, ale trzeba przy tym pamietac ze to byl czlwoiek taki sam jak my tylko dokonal rzeczy troszke innych niz my :):)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”