za dlugie proby na krzyz...

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
harcerka_zhp
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: harcerka_zhp » 23 lip 2007, 19:00

Caleb pisze:
kiubik pisze:jeszcze nic z tym tematem nie zrobiłeś? hmm...
eee...a co ja moge ucznić? do drużynowej nie pojde bo głupio tak -,-
Ale nikt Tobie nie każe iść do drużynowego i powiedzieć: Druhu tego i tego dnia składam na druha ręce przyrzeczenie, bo już dłużej czekać nie będę!!!

Po prostu porozmawiaj z nim, jak się czujesz w obecnej sytuacji, że uważasz, że zasługujesz już na krzyż i zapytaj dlaczego Twój dh Tobie go jeszcze nie przyznał... Jak będziesz siedział w domu i próbował sam sobie odpowiedzieć na te pytania, to daleko nie zajdziesz... A skoro głupio Ci zapytać własną kadrę, to po co ten temat...?

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 24 lip 2007, 13:13

harcerzyk pisze:Aby otrzymać krzyż trzeba na niego zasłużyć, jak wiele osób już powiedziało.
Więc największą wartość mają krzyże wręczane pośmiertnie :]

BTW: jak w Urzędzie Miasta przeszło druha imię i nazwisko, druhu hmmm?
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

Caleb
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Caleb » 24 lip 2007, 13:29

harcerka_zhp pisze:Ale nikt Tobie nie każe iść do drużynowego i powiedzieć: Druhu tego i tego dnia składam na druha ręce przyrzeczenie, bo już dłużej czekać nie będę!!!
Tak na pewno bym nie zrobił -,-
Po prostu porozmawiaj z nim, jak się czujesz w obecnej sytuacji, że uważasz, że zasługujesz już na krzyż i zapytaj dlaczego Twój dh Tobie go jeszcze nie przyznał... Jak będziesz siedział w domu i próbował sam sobie odpowiedzieć na te pytania, to daleko nie zajdziesz...
Mamy teraz nową drużynową, siostre byłej drużynowej. A ona jeszcze nigdy chyba nie robiła przyrzeczeń.
A skoro głupio Ci zapytać własną kadrę, to po co ten temat...?
Wybaczy Druhna, ale nie ja zakładałem ten temat :)
Ostatnio zmieniony 24 lip 2007, 13:30 przez Caleb, łącznie zmieniany 1 raz.
HO Marcin Walkowicz
33HDT Włóczykije im. Jerzego Kukuczki, ZPiI
Hufiec Ziemi Mikołowskiej

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 24 lip 2007, 13:42

harcerzyk pisze:Według mnie każdy członek zhp odbywa próbę indywidualnie !! Nie ma takiego czegoś jak próba na czas. Główna Kwatera podaje nam określony czas na próbe na harcerza od 3 do 6 miesięcy. Ale jest to tylko przykład. Aby otrzymać krzyż trzeba na niego zasłużyć, jak wiele osób już powiedziało. Znam osobę która boryka się o dostanie krzyża już ósmy rok ale nadal swoją postawą nie pokazuje że jest harcerką.
Równie dobrze można by powiedzieć że nazwa ZHP, umundurowanie, krzyż, metodyki są też przykładami i np. kazać wędrownikom nosić zuchowe mundury...

W naszych dokumentach ZTCW słowo "powinień" znaczy "musi" i tyle. Szczerze mówiąc mam już dosyć tej "tradycji" drużyn która burzy wszystko i odwraca harcerstwo do góry nogami.

3 do 6 miesięcy, jeśli nie złoży PH a były do tego okazje to znaczy że nie jest członkiem ZHP. Jak ma czuć się taka osoba? Ja nie dopuściłem człowieka do złożenia Przyrzeczenia przez kilka miesięcy dłużej bo nie było okazji(tak mi się wydawało wtedy - teraz wiem że jak nie ma to trzeba to inaczej rozwiązać) i teraz bardzo mocno tego żałuje.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

kowalska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowalska » 24 lip 2007, 22:02

Nie wiem jak Was druhny i druhowie ale mnie już powoli męczy ten wątek...
phm. Gracja Bober HR
Hufiec Łagiewniki, Chorągiew Dolnośląska
Kierowniczka Wydziału Starszoharcerskiego GK
Zapraszamy na kursy http://4zywioly.zhp.net.pl/

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 24 lip 2007, 23:15

czytając forum mam wrażenie, że ciągle piszemy o tym samym- w kółko te same argumenty, te same riposty... Załamka...
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 25 lip 2007, 00:45

A ja myślałem, że uświadamiamy nieuświadomionych, wprowadzamy w życie ustalone dawno standardy, wyjaśniamy niedomówienia. Ale po ostatnim poście Caleba trochę mi ręce opadły. Proponuję EOT. Błękitne!
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

kowalska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowalska » 25 lip 2007, 21:07

Tak masz rację... Wciąż chodzimy po własnych śladach.. I chyba to bardziej siebie przekonujemy, dowodzimy, że tak powinno być.. Jęśli to co pisaliśmy dotarło choć do jednej osoby, jednego drużynowego, instruktora to uważam to za sukces.. Nie liczy się ilość a jakość.. Dlatego napisałam, że ten wątek staje się już męczący.. Kochani - zacznijmy od własnych hufców, naprawiajmy od wewnątrz...
phm. Gracja Bober HR
Hufiec Łagiewniki, Chorągiew Dolnośląska
Kierowniczka Wydziału Starszoharcerskiego GK
Zapraszamy na kursy http://4zywioly.zhp.net.pl/

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”