mam w koncu krzyz

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
simone

Post autor: simone » 09 paź 2004, 20:53

mam nadzieje ze to nie wyszło tak ze ja uwazam ze nie ma harcerzy prawdziwych..:p

--
"My też jesteśmy kamieniami rzuconymi na szaniec. Mamy te same ideały! Nie musimy pięknie umierać. Ale czy umiemy pięknie żyć?."

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 09 paź 2004, 22:26

Moje przyrzeczenie... ehhh... :) Jakie miałem szczęście, iż mogłem otrzymać krzyż na 70-leciu drużyny ;) dnia 6 września 2003
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

mielczar

Post autor: mielczar » 15 paź 2004, 18:25

Pojecie kary jest względne.... Zależy to od tego kogo będziemy karać. Ja nigdy nie pomyslałbym nawet, że harcerze w mojej drużynie mogą za karę robić pompki albo satelitki.

Ale sam działam w drużynie wędrowniczej i podejrzewam, że wobec niektórych taka forma karania jest w szczególnych przypadkach dopuszczalna....
Wędrownik jest w wieku w którym powinien ponosić konsekwencje swoich poczynań. Zarówno tych złych jak i dobrych.

W mojej drużynie nasz drużynowy jest dla wszystkich takim autorytetem, że sama krytyka postępowania któregoś z harcerzy jest często wystarczającą karą.... I wierzcie mi, że wolałbym robić satelitki niż usłyszeć : "Mielczar.... Wiesz.... Teraz to już przesadziłeś....". Coś okropnego... ;) Jakieś kary mamy opracowywać ale ta tutaj opisana jest najbardziej skuteczna...:)

--
Mielczar
7 Wieluńska Drużyna Wędrownicza im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

best
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: best » 22 paź 2004, 19:27

Ja Też Ci serdecznie gratuluję! Chociaż mam dopiero chustę (i sie z Niej ogrooomnie cieszę) ale w te wakacje byłam na obozie zuchowym i zdobyłam chustę i takze znaczek Zucha. Poleciały mi łzy, taki był nastrój. Pierwszy raz się tak wzruszyłam. Nie śmiejcie się! :lol
w szarym mundurze lepszy jest świat...

simone

Post autor: simone » 22 paź 2004, 21:03

mam nadzieje ze to nie wyszło tak ze ja uwazam ze nie ma harcerzy prawdziwych..:p

--
"My też jesteśmy kamieniami rzuconymi na szaniec. Mamy te same ideały! Nie musimy pięknie umierać. Ale czy umiemy pięknie żyć?."

pawko
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pawko » 24 gru 2004, 23:26

gratulacje!!!
tylko jedno mnie ciekawi ile czau minęło międzo biegiem na krzyż a dopuszczeniem do przyrzeczenia??

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”