obrzedowość i fabuła obozu/zimowiska

Wydział Harcerski harcerze.zhp.pl
Zablokowany
jagoda84

Post autor: jagoda84 » 07 gru 2003, 14:20

W każdym obozie/zimowisku jest coś niepowtarzalnego. Tym czymś jest na pewno obrzedowość, a ona wywodzi się między innymi z fabuły obozu/zimowiska!!! Jest czymś niepowtarzalnym, wspaniały... Na pewno jedna lub kilka takich fabuł i obrzędów utkwiło wam w pamięci. Mam do was wielką proźbę opiszcie je!! Po latach na pewno miło będzie powspominać na jakim to fajnym obozie sie było :) , lub jaka to wystrzałową fabułę się ułożyło ;). Piszcie wszystko, co wam utkwiło w pamięci. :)

Komand

Post autor: Komand » 13 gru 2003, 21:34

a moim zdaniem dobry pomysł:)
każda drużyna która ma strone może tu wrzucić link;)

--
dh.Mateusz
przyboczny 4.D.H. "Sokoły"
Hufiec Ziemi Tyskiej

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 14 gru 2003, 00:11

A jesienią i w zimie to sarny tworzą rudle!! :):):)

Więc możecie stworzyć rudel! ;)

Perła
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Perła » 15 gru 2003, 11:50

Zawsze starałam się ułożyć fabułe pod zapotrzebowanie naukowe, jakkolwiek dziwnie to nie brzmi :) Czyli - chcemy na biwaku pogłebić wiedze z bosmanki (węzły) więc biwak był o wikingach, a jak wiadomo, Ci sporo plywali na statkach, a na statkach są liny, a na linach można wiazac węzły :) Były obozy rycerskie, na ludowo (kieckę swojskiej dziołchy mam do dzisiaj), magiczne, o starożytnych bogach, Robin Hoodzie, ekologiczne i całakupa innych. Wstarczy siąśc, zastanowic się co chcemy osiągnąć na tym obozie / biwaku / rajdzie / zimowisku a fabuła sama się dostusuje :D
phm. Agnieszka Pospiszyl HR
Biuro Zagraniczne GK ZHP
Szefowa Zespołu ds. Europy Środkowowschodniej
Komendantka ds. Programu IX Zlotu Skautów Europy Środkowowschodniej "Silesia 2008"

Komand

Post autor: Komand » 16 gru 2003, 17:05

--
dh.Mateusz
Hufiec Ziemi Tyskiej

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 16 gru 2003, 17:58

Jesieniom i zimą sarny żyją w stadzie. Stada saren nazywane są rudlami składają się z kóz, koźlaków i kozłów.

Czyli rudel to takie sarnie stado! ;)

Komand

Post autor: Komand » 21 gru 2003, 14:13

--
dh.Mateusz
Hufiec Ziemi Tyskiej

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 21 gru 2003, 14:18

Jest tam taki znaczek : ;) - o to chodziło!!

[Edytowany przez Boodzioo dnia 21.12.2003 o 14:18 ]

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 21 gru 2003, 21:31

Co do obrzedowosci : na moich obozach byly obrzedowosci --> INKOWIE, Indianie, Wikingowie, Kiedys nazywalismy sie GNIAZDO CZARNEGO KRUKA poniewaz caly oboz nosil nazwe CZARNOKRUCZA GROMADA czy odwrotnie... w kazdym razie jakos tak :P a chodzilo o przyblizenie postaci zalozyciela nazszego Hufca. Tak jak to juz wczesniej zostalo powiedziane ....zastanow sie co chcesz zrobic z ludzmi , a reszta sama sie dopasuje :))) zycze powodzenia.

Komand

Post autor: Komand » 22 gru 2003, 14:54

--
dh.Mateusz
Hufiec Ziemi Tyskiej

princessa

Post autor: princessa » 22 gru 2003, 22:46

Z Wiernej Rzeki to czytałam (a właściwie jeszcze czytam) tylko Druhno Oleńko! Druhu Andrzeju! Świetne, nie potrafię wyrazić słowami tej książki. A co dopiero całej serii... Fakt, te książki są drogie, egzemplarz, który cztam pożyczyłam z biblioteczki drużyny. Szkoda, że to jedyna pozycja z tej serii w biblioteczce, następną będę musiała już kupić...

--
Życie jest piękne, nie?

Joanna Lewczuk, Olsztyn

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 23 gru 2003, 11:23

Wszystko zależy od wykonania!!

miichall

Post autor: miichall » 24 gru 2003, 16:49

panwac napisał:

(..)

§ 8
Celami Galerii są:
1. Promocja idei harcerskiej i sposobów jej realizacji, propozycji programowych i akcji ZHP.
2. Promocja harcerstwa i jego pozytywnego wizerunku w społeczeństwie jako ruchu ludzi młodych, kreatywnych, wrażliwych na piękno, działających pozytywnie, dysponujących konkretnymi umiejętnościami i profesjonalnym przygotowaniem, rozwijających swe umiejętności.
3. Przyczynienie się do identyfikacji wizualnej ZHP i harcerstwa.
4. Kształtowanie wrażliwości na piękno i estetykę.
5. Promocja hobby i pomoc w odnajdywaniu pasji, wyszukiwanie i wspieranie talentów.
6. Stworzenie forum ułatwiającego rozwój i promocję techniki fotograficznej, dostarczanie nowych narzędzi pracy.
7. Propagowanie poszanowania dla obowiązującego prawa a w szczególności prawa autorskiego.
8. Szerzenie kultury słowa wśród młodych Polaków, szczególnie zaniedbanej w Internecie.
9. Doprowadzenie do powstawania podobnych miejsc w Internecie, prowadzonych na wzór Galerii, w oparciu o bardziej odpowiadające ich twórcom zasady.

Pozdrawiam
Piotr
Może tak po kolei tłumacząc sobie jak na mój prosty rozumek.

Jako, że pojęcia Galeria rozumiem jako medium internetowe operujące obrazem pod postacią zdjęcia jak mniemam, bo jeszcze się nie spotkałem tutaj z filmami video.

Stąd:

Na forach dyskusyjnych to się przejawia tak: mało komentarzy, mało odwiedzających, mała popularność -> śmierć.
Strony internetowe: mała ilość aktualizacji, mało nowości, nuda -> śmierć.
Chyba, według mnie, dokładnie można to samo odnieść do zdjęć.

Żyjemy w świecie gdzie ważny jest symbol i szybka rzeczowa informacja jaką jest m.in. obraz (stąd duża popularność TV).

Jeśli będzie mało zdjęć to chyba zbyt ludzi się nie zachęci do odwiedzania strony tym samym dla mnie byłaby to oznaka, że "Harcerstwo - a tam się nic nie dzieje". To już wtedy pierwsze trzy punkty celów działania idą do piachu. Smutne ale prawdziwe.

Ja to tak rozumiem.

--
Michał Kuźmicki
32 WrDH "Kilimandżaro"
22 WrDW "Wataha" - patrol "Poszedł i przepadł"

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 25 gru 2003, 12:31

Piękne okolice!! Idealne na spływ!!

Oleńka....
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Oleńka.... » 26 gru 2003, 13:41

mój najlepszy obóz nazywał się "RINGWAY-BABICZKI". Staliśmy wtedy szczepem i chłopcy byli Ringway- ośrodkiem szkoleniowym cichociemnych w Anglii w czasie wojny i pół obozu przygotowywali się do zrzutu do Polski, natomiast drużyna `żeńska to Babiczki- wieś w Polsce która przygotowuje się do odbioru skoczków-komandosów, ich aklimatyzacji i wspólnej walki w konspiracji. Wpołowie obozu odbyła się wielka, całodobowa GRA ZRZUT podczas której skoczkowie trafili do kraju. Wieczorem poślubili kobiety ze wsi i dalej juz wspólnie działaliśmy dla kraju :):):)dobre jheśl;i chcesz sie skupić na wychowaniu patriotycznym i harcerstwu na wsi (można zrobić fajne zajęcia dla dzieciaków ze wsi). było świetnie!!!!

Kiedyś nasz obóz (drużyny) był Odyseją Kosmiczną a zastępy załogami statków kosmicznych które razem wyruszały żeby zmienić świat i poznać kosmos. Dobrze można pod to ułożyc plan poid "wychowawczy charakter organizacji" biorąc za myśl przewodnią np. hasło "Per petua ad astra" czy jak to sie pisze :P

Wychowanie proeuropejskie: zabawa w Siódme Morze - odkrywamy nowe lądy np jako winkingowie (mozna to zrobić na skalę Europy ale też szersza)

Mam nadzieje że może coś CI się spodoba...powodzenia!
pwd Ola Depczyńska
drużynowa 54 ŁDH
Hufiec Łódź-Polesie

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Harcerze”