Spis 2008

forum Wydziału Badań i Analiz GK ZHP badania.zhp.pl
sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 22 maja 2008, 19:57

Madziu... to nie jest temat który można opisać na forum. Po pierwsze wierzę w metodę pracy grupowej i w mądrość zbiorową a nie w wypociny jednego przemądrego i oświeconego a więc nie napiszę sam jak ten system miałby działać i wygladać. Po drugie potrzebne jest do tego całe opracowanie a nie wypowiedź na forum
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Stary Wedrowiec
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Stary Wedrowiec » 22 maja 2008, 23:13

Jak się mamy dowiedzieć jak nie chcesz sie z nami tym podzielić? może właśnie jest to krok ku przemianą ?
pwd. Piotr Winiarski ćw.
Drużynowy 21 KWDW Grot
Członek KH
Hufiec Pionki

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 22 maja 2008, 23:25

No tak, ale wobec tego Twoje pisanie o zmianach niczego nie wnosi, oprócz kolejnego marudzenia malkontenta. Nie oczekuję, że nagle opiszesz mi konkretny, spojny i skuteczny program zmian. Po prostu pytam się jak to sobie wyobrażasz... Ja osobiście powiem tylko, że jestem lekko sfrustrowana, bo kursy, które mnie interesują albo są cywilne, albo dla minimum phm... Czyli co? Mam czekać teraz 2 lata, aż będę mogła pełnoprawnie robić to, co lubię i czym się interesuję? Zamrażarka i poczekalnia? To mi się nie podoba, bo dotyka mnie osobiście. Tak samo jak nie podoba mi się zwężenie pwd tylko do wychowawcy. Nie podoba mi się, że prowadząc pjo w innym środowisku, niż w tym, w którym mam przydział podstawowy, nie mam prawa głosu, choć działam i naprawdę się staram, a tymczasem papierowi harcmistrze maja... Nie podoba mi się, że ktoś kto jest od wypełniania papierków poucza mnie jak mam pracować, choć nie robił tego przynajmniej od 10 lat. Wiele rzeczy mi się nie podoba. O kilku pomysłach wspominałam przy innych okazajach< 4 ścieżki rozwoju "działaczy", oddzielenie administracji od wychowawców, unifikacja uprawnien( uprawnienia zdobyte w ZHP respektowane poza nim i odwrotnie), wzmocnienie selekcji kadry na etapie przygotowania do pełnienia funkcji, specjalistyczne szkolenia w wąskich zakresach itd. >

Patrzę na to co chcę robić i z przykrością stwierdzam, żę ZHP nie daje mi szans na rozwój w swoich ramach, więc nasuwa się pytanie po co mam biegać w mundurku, skoro mogłabym w ganiturze być Poważną Panią Od Szkoleń?
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

Mata
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mata » 23 maja 2008, 09:13

A czy nikomu nie przyszło do głowy, że wyniki spisu związane są głównie ze składkami??? Wszak druzynowy czy hufcowy wypełniając spis wie dobrze o tym, że ilu poda członków w hufcu ze tylu będzie musiał płacić składki. Gdyby 60% składek zostawało w hufcu zobaczylibyście jakie byłyby wyniki spisu. GK musi sobie odpowiedzieć na pytanie: gdzie są harcerze?? w GK która pobiera 40% składek czy w druzynach i hufcach które otrzymują po 20% ze składki. Rozumie że władze naczelne należy utrzymać... ale czy ktoś się pyta hufcowego jak on ma utrzymać hufiec?? Składki, opłaty za obsługę finansowo- prawną i inne opłaty których nie mozna rozliczyć w żadym wniosku o granty... wynika że hufoec musiałby albo naliczać dodatkowe opłaty drużynom, albo .... no właśnie albo co???
Spis nigdy nie będzie prawdziwy jeśli od jego wyników będą zależały kwoty które należy później płacić... niestety w tym przypadku prawda i nasze ideały przegrywają z prawami ekonomii.

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 23 maja 2008, 14:52

albo zrobić akcję zarobkową, ponadto promować szeroko akcję 1% procent... jest wyjść...
Poza tym to jedna strona... czasem tworzy sie papierowych harcerzy tylko po to, by drużyna nie upadła... :]
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

Mata
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Mata » 27 maja 2008, 06:39

Tak można zrobić akcję zarobkową.... można promować akcję 1%.... tylko jak wytłumaczyć harcerzom, że środki które zebrali w trakcie akcji zarobkowej oddajemy gdzieś wyżej?? A jak wytłumaczyć to rodzicom?? Wygląda to tak- dzieci maja zarobić by instruktorzy mogli utrzymywać struktury.... To brzmi jak wieści z Chin...
Będę się upierał- zuchy i harcerze są na dole i to tam muszą trafiać finanse na ich działalność...
Pewnie są papierowe druzyny... tylko chyba coraz mniej- i tak się zastanawiam jak wyglądałby spis 2008 gdyby odrzucić wszystkie drużyny które nie spełniają wymogów (choćby liczebnych)... a przeglądając wyniki spisu widzę że i wiele hufców ma problemy by mieć wymagane 10 jednostek :( smutne to ale prawdziwe. Coś tu trzeba chyba zmienić.

blazej
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: blazej » 19 sty 2009, 18:10

Do kńca stycznia ma być podany przez hufiec stan liczbowy, natomiast do czerwca ma być wpisany każdy harcerz oddzielnie.

Dla mnie to jest "chore" poniewarz uwarzam, że nikomu nie sa potrzebne takie dane jak imiona i zawód rodziców. Osobiście uważam, że można ograniczyć sie do podstawowych danych.
phm. Błażej Górski HR

z-ca komendanta 1 Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Burza"

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 19 sty 2009, 20:50

Czy widział druh aktualny spis? Bo sądzę, że nie... po drugie, gratuluję odkopania nieboszczyka...

ostatni wpis w temacie z 2008-05-27 07:39:25

P.S. Ewidencje na poziomie hufca wpisujemy do 15 lutego proszę druha.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2009, 20:51 przez Fedajkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Badania i analizy”