Analiza spisu 2006

forum Wydziału Badań i Analiz GK ZHP badania.zhp.pl
dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 14 cze 2006, 11:42

Kiedys takowa osoba w GK odpowiedzialna za akademików była. O kręgach bywało w "Na Trupie". Teraz... no cóż, widocznie jest inaczej.

U nas (Toruń) osoba - student przychodząca do KH dostaje zawsze namiar na komendantkę. Ile studentów - harcerzy się pojawia? I czemu tak mało? Czemu ten student, harcerz, nawet instruktor, nawet nie zajdzie, nie zainteresuje się?

Kręgi działały / działają: Poznań, Toruń, Warszawa, Gdańska, Opole, Kraków, Wrocław, Bydgoszcz (kolejność przypadkowa). Pewnie i więcej, o tylu pamiętam "z dawnych dobrych czasów". Dwa razy do roku sa (były) zloty akademików: Skipper (wiosna) i Diablak (jesień).
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

kalimu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kalimu » 22 cze 2006, 08:39

dalkow pisze:w Polsce mamy prawie 900 tys. studentów dziennych, czyli młodych ludzi prowadzących tryb studencki, a ilu mamy akademików? dlaczego nie znalazłem niczego w spisie ( tego mogłem niezauważyć ) ? ile jest kręgów, 3 jak w 2001roku czy 11 jak w 2002roku?
Ponieważ zajmowałem się również analizą kręgów przy tegorocznym spisie - w częsci mogę odpowiedzieć na to pytanie. Równeiż nie wiele znalazłem o kręgach akademickich w spisie z winy zapewne samych kręgów.
Obecnie krąg akadmicki może działać jako np. krąg instr. lub starsz. W ankiecie spisowej zaznacza wtedy tylko w nazwie że jest "KA". Jednak chyba tylko 2 czy 3 wpisy potrafiłem znaleźć przeszukując bazę nazw które można było doszukać się czegoś związanego z akademikami.
Te dane są wg mnie bardzo słabe, bo nie wiadomo czy są trzy kręgi czy jest dzisięć tylko reszta kręgów nie potrafiła tego zaznaczyć... chociaż może właśnie taka uwaga powinna się znaleźć w analizie dot. wszystkich kręgów.

Co do reszty uwag trudno mi się wypowiedzieć bo te pytania trzeba raczej kierować do ścisłej GK a nie do wydziału badań i analiz. Ale zgadzam się, że o harcerzach w studenckim wieku możnaby więcej pomyśleć.
phm. Kamil Wais

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 14 lip 2006, 10:29

Ponieważ pojawiła się analiza "Specjalności" to muszę zauważyć że byłoby dobrze gdyby "analitycy" mieli czasem podstawową wiedze w "temacie" który analizują.
http://www.badania.zhp.pl/index.php?opt ... &Itemid=33
Obraz innych jednostek organizacyjnych jest niestety niepełny; w spisie nie ma
danych mówiących wprost o specjalnościowych ośrodkach centralnych (CWM i COL.
Problem w tym że od października 2005 COL już nie istnieje (uchwała GK ZHP). Więc danych o nim nie ma, bo być nie może.

Ta podstawowa wiedza pozwoliłaby unikąć różnych "kuriozów" np. w tabeli 8.3 albo w tab. 11 (chyba 8.11 ?) oraz innych.
Podejrzewam ze są to błędy "techniczne" ale należy je poprawić bo jest ich zbyt dużo.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2006, 10:43 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

mgr_scout
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mgr_scout » 14 lip 2006, 15:00

Co do COL to zgadzam się z Druhem.

Jednakże, jeśli Druh mógłby określić bardziej szczegółowo "kurioza" o których Druh wspomina. Pozwoliłoby to na uniknięcie błędów. Poza oczywistą omyłką w numeracji tabeli 11.
Wydział Badań i Analiz GK ZHP .. a niedługo będą zmiany ;)

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 14 lip 2006, 15:36

mgr_scout pisze:Co do COL to zgadzam się z Druhem.

Jednakże, jeśli Druh mógłby określić bardziej szczegółowo "kurioza" o których Druh wspomina. Pozwoliłoby to na uniknięcie błędów. Poza oczywistą omyłką w numeracji tabeli 11.
Niestety nie ma 304 druzyn lotniczych, a tak wskazują tabele: 8.3, 8.14 i 8.17.
Jeśli sie nie mylę to ten sam problem dotyczy drużyn jeździeckich.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

mgr_scout
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mgr_scout » 17 lip 2006, 23:56

Dziękuję Druhu Czesławie za zwrócenie uwagi. Szczerze mówiąc sam nie wiem skąd takowe kurioza się wkradły :/ Podejrzewam, że to może być przesunięcie w kodach (oby ;) ) Sprawdzę też dla pewności w zestawieniach.
Wydział Badań i Analiz GK ZHP .. a niedługo będą zmiany ;)

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 26 wrz 2006, 10:22

Przypominam się w sprawie wymiany pliku z analizą specjalności.
Bo jeśli dobrze rozumiem to 2 miesiące wystarczyły na korektę "przesunięcia w kodach" ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Badania i analizy”