Nowa strona WBA

forum Wydziału Badań i Analiz GK ZHP badania.zhp.pl
Zablokowany
michalina32
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalina32 » 24 kwie 2006, 12:20

Witam,
z przyjemnością informuję, że w sieci zawisła nowa strona WBA.
Dziękuję Kamilowi za jej przygotowanie i wszystkim, którzy pomogli w jej publikacji ze szczególnym uwzględnieniem Marcina Golemana.
Pozdrawiam i zapraszam na www.badania.zhp.pl
Anna Nowakowska
hm. Anna Michalina Nowakowska HR

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 24 kwie 2006, 13:16

zawisła....
Fatal error: Cannot instantiate non-existent class: dmconfig in /administrator/components/com_docman/classes/DOCMAN_config.class.php on line 88
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 24 kwie 2006, 13:53

Powinno juz dzialac, dziwny ten swiat czasem czlowiek meczy tematy wiele lat po cichu i cisza, a tu za 5 min roboty slyszy podziekowanie ;) dziwny ten swiat ;)
.........................
# wedrownik.net

michalina32
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalina32 » 24 kwie 2006, 15:24

Z punktu widzenia Kamila wyglądało to inaczej: on męczył się z ZI do spółki przez ostatni miesiąc, a Ty w 5 minut pozbawiłeś go kłopotu!
:)
A podziękowań nigdy za wiele :D
hm. Anna Michalina Nowakowska HR

Speedy
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Speedy » 24 kwie 2006, 17:03

Moje uwagi będą natury technicznej i wizualnej:

http://www.badania.zhp.pl/index.php?opt ... emid=12345

i prawe menu znika :O .

Nawet fajne, tylko trochę to niedopracowane:
W plikowni napis "szczegóły" jakoś śmiesznie wychodzi poza ten "przycisk", a po najechaniu na daną pozycję podświetla się ona na żółty kolor, co wg mnie kompletnie nie pasuje kolorystycznie do całości szaty graficznej strony.
Dlaczego opcje w galerii są po angielsku? Czy cała strona jest po angielsku? Nie należy robić takich mixów językowych, bo wyglądają nieciekawie i powinno się konsekwentnie pisać w jednym języku.

teraz mała dygresja:

btw. Dlaczego ta strona pracuje na innym systemie, który nie jest zintegrowany z systemem funkcjonującym na stronie głównej ZHP? (widać po nazwach zmiennych).
Na początku powstawania nowego serwisu ZHP.pl jakoś to było organizowane, a teraz zauważyłem coraz większą decentralizację tych wszystkich serwisów i podstron.
Czy nie będzie to generować ponownej niespójności poszczególnych serwisów względem siebie, jak to miało miejsce w czasie funkcjonowania poprzedniej strony ZHP.pl?
Nie wytworzy to kolejnego bałaganu? W moim odczuciu tego właśnie chciano uniknąć...
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2006, 23:14 przez Speedy, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Piotr Wittchen
Wydział Systemów Informatycznych GK ZHP

kalimu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kalimu » 18 maja 2006, 01:19

Speedy pisze:Moje uwagi będą natury technicznej i wizualnej:

http://www.badania.zhp.pl/index.php?opt ... emid=12345

i prawe menu znika :O .
dziękuję za uwagi.
moje uwagi do uwag będą natury konkretyzująco-pytająco-wyjaśniającej

Co to znaczy, że "znika prawe menu"? w jakich momentach? przy jakiej przeglądarce, wersji i rozdzielczości? czy przeszkadza to w czymś? (prawe menu nie zawsze jest potrzebne stąd czasami się wyłączą zgodnie z zamiarem moim)
Tego typu uwagi proszę najlepiej wysłać na adres adminstratora strony, który z racji innych zadań rzadko zagląda na to forum.
Speedy pisze:Nawet fajne, tylko trochę to niedopracowane:
W plikowni napis "szczegóły" jakoś śmiesznie wychodzi poza ten "przycisk", a po najechaniu na daną pozycję podświetla się ona na żółty kolor, co wg mnie kompletnie nie pasuje kolorystycznie do całości szaty graficznej strony.
Dlaczego opcje w galerii są po angielsku? Czy cała strona jest po angielsku? Nie należy robić takich mixów językowych, bo wyglądają nieciekawie i powinno się konsekwentnie pisać w jednym języku.
1) postaramy się z czasem "dopracować" stronę - zależało nam na funkcjonalności i szybkości ukazania się stąd może te rażące estetykę braki.
2) mnie żółty kolor nie razi, ale moge to jeszcze przemyśleć
3) opcje w galerii są po angielsku dlatego że zdecydowałem się na zastosowanie najnowszego komponentu (ze względu na fukncjonalności pewnośc działania), który jeszcze nie doczekał się polskiego tłumaczenia - a samodzielne tłumaczenie jest dość czasochłonne. co do "mixów" językowych - zgadzam się
4) jak łatwo zauważyć, cała strona nie jest po angielsku, jest w większości po polsku.
Speedy pisze:teraz mała dygresja:

btw. 1)Dlaczego ta strona pracuje na innym systemie, który nie jest zintegrowany z systemem funkcjonującym na stronie głównej ZHP? (widać po nazwach zmiennych).
Na początku powstawania nowego serwisu ZHP.pl jakoś to było organizowane, a teraz zauważyłem coraz większą decentralizację tych wszystkich serwisów i podstron.
2) Czy nie będzie to generować ponownej niespójności poszczególnych serwisów względem siebie, jak to miało miejsce w czasie funkcjonowania poprzedniej strony ZHP.pl?
3) Nie wytworzy to kolejnego bałaganu? W moim odczuciu tego właśnie chciano uniknąć...
ad.1) ponieważ wydziałowi zależało na większej funkcjonalności serwisu i większych możłiwościach administracyjnych bardziej rozbudowanego cmsa - na zintegrowaniu z innymi serwisami, prócz szaty graficznej, nam nie zależało.
ad.2) nie sądzę. nic nie stoi na przeszkodzie żeby ten jak i inne serwisy centralne stosowały podobne rozwiazania wizualne, standardy szablonów, informacji itp. - dostosujemy się do wymagań ZI i Promocji, jednak wymuszanie na poszczególnych koorkach jednolitych rozwiązań, które ograniczają ich działalność, podczas gdy gotowe rozwiazania są w zasięgu ręki jest moim zdaniem bezsensowne.
ad.3) jw. dodatkowo chciałbym zauważyć, że centralny dedykowany cms był moim zdaniem dobrym pomysłem, jednak pod warunkiem że były stale rozwiajany i dostosowywany do potrzeb poszczególnych wydziałów, tak się niestety nie stało - jego rozwój został zahamowany, więc decyzja ZI o zezwoleniu na tworzenie serwisów wydziałowych opartych na wybranych cmsach, była w mojej opnii słuszna i bardzo porządana.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2006, 01:20 przez kalimu, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Kamil Wais

kalimu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kalimu » 18 maja 2006, 01:22

michalina32 pisze:Z punktu widzenia Kamila wyglądało to inaczej: on męczył się z ZI do spółki przez ostatni miesiąc, a Ty w 5 minut pozbawiłeś go kłopotu!
:)
A podziękowań nigdy za wiele :D
nic dodać - nic ująć
podpisuję się pod tym również :)
Kamil
phm. Kamil Wais

Speedy
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Speedy » 18 maja 2006, 14:59

kalimu pisze:Co to znaczy, że "znika prawe menu"? w jakich momentach? przy jakiej przeglądarce, wersji i rozdzielczości? czy przeszkadza to w czymś? (prawe menu nie zawsze jest potrzebne stąd czasami się wyłączą zgodnie z zamiarem moim)
Tego typu uwagi proszę najlepiej wysłać na adres adminstratora strony, który z racji innych zadań rzadko zagląda na to forum.
No wiesz... Dlaczego znika, to ja nie wiem... Kodu strony do wglądu nie miałem - sam powinieneś to wiedzieć :P. Ja mogę jedynie spekulować, że zmienna "Itemid" jest odpowiedzialna za jakieś operacje związane z prawym menu i podczas gdy poda się nieistniejącą wartość, to można sobie to prawe menu wyłączyć w dowolnym miejscu serwisu. Nie jest to jakiś straszliwy defekt - opcjonalnie można to odpuścić, gdyż taki błąd na nic nie wpływa, ale nie powinno się dawać nikomu możliwości do jakiejkolwiek manipulacji zmiennymi. Jak już wcześniej wspomniałem, nie jest to aż tak złe, żeby nie można było tego zbagatelizować i rozwodzić się nad tym.
kalimu pisze:4) jak łatwo zauważyć, cała strona nie jest po angielsku, jest w większości po polsku.
Nie napisałem, że cała strona jest po angielsku ;).
kalimu pisze:ad.3) jw. dodatkowo chciałbym zauważyć, że centralny dedykowany cms był moim zdaniem dobrym pomysłem, jednak pod warunkiem że były stale rozwiajany i dostosowywany do potrzeb poszczególnych wydziałów, tak się niestety nie stało - jego rozwój został zahamowany, więc decyzja ZI o zezwoleniu na tworzenie serwisów wydziałowych opartych na wybranych cmsach, była w mojej opnii słuszna i bardzo porządana.
A szkoda, że został zahamowany. Cóż, w takim przypadku, to chyba rozsądne wyjście.

Na tym zakończę mą wypowiedź.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 18 maja 2006, 15:00 przez Speedy, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Piotr Wittchen

kalimu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kalimu » 18 maja 2006, 16:03

Speedy pisze:No wiesz... Dlaczego znika, to ja nie wiem... Kodu strony do wglądu nie miałem - sam powinieneś to wiedzieć :P....
Nie zrozumieliśmy się. Nie proszę o wyjaśnienie "dlaczego", tylko o opisanie "kiedy". Rozumiem, że Druh chce żebym naprawił jakiś feler, ale nie wiem co to za feler i kiedy występuje.
Speedy pisze:Nie napisałem, że cała strona jest po angielsku ;).
Zapytał Druh "czy cała strona jest po angielsku?". Ja odpowiedziałem.
Speedy pisze:A szkoda, że został zahamowany. Cóż, w takim przypadku, to chyba rozsądne wyjście.

Na tym zakończę mą wypowiedź.

Pozdrawiam
Pozdrawiam również
phm. Kamil Wais

Speedy
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Speedy » 18 maja 2006, 18:39

kalimu pisze:Nie zrozumieliśmy się. Nie proszę o wyjaśnienie "dlaczego", tylko o opisanie "kiedy". Rozumiem, że Druh chce żebym naprawił jakiś feler, ale nie wiem co to za feler i kiedy występuje.
Prawe menu znika wtedy, gdy poda się nieistniejącą wartość parametru o nazwie "Itemid", a nie wtedy, gdy powinno. W jego miejscu pojawia się wówczas puste pole.
pwd. Piotr Wittchen

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Badania i analizy”