Podpis instruktora na karcie spisowej

forum Wydziału Badań i Analiz GK ZHP badania.zhp.pl
Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 14 lut 2005, 13:26

Mam taki problem. Otóż - trzech instruktorów nie podpisało karty spisowej "KADRA" zapewne uważając, że nie chcą ujawniać swojego numeru PESEL. Tak sprytnie skonstruowana jest ta karta spisowa, że osoba podpisująca ankietę automatycznie zgadza się na udostępnienie danych osobowych. Tym razem nie mam tych podpisów a są to zarazem drużynowi. Proszę o podpowiedź jak mam wprowadzić drużyny do programu spisowego, kiedy nie mogę ujawniać numeru PESEL tych instruktorów (bo byłoby to niezgodne z prawem)?
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 14 lut 2005, 20:21

Wystarczy poprosić tych druhów, zeby podpisali kartę.

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 14 lut 2005, 21:34

A jak nie podpiszą ?
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 15 lut 2005, 00:10

To będzie znaczylo, że komendant hufca jest bardzo slaby :)

Rafal

Tomek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Tomek » 15 lut 2005, 00:27

Widzę pewien problem: bo na karcie nigdzie chyba nie jest napisane, że kartę należy wypełniać osobiście i zdarzało się, że przyboczny wypełniał kartę za drużynowego który jest na studiach gdzieś daleko. A podpisywał się własnym nazwiskiem bo podpis był interpretowany nie jako zgoda na przetwarzanie danych a jako potwierdzenie prawdziwości danych zawartych w ankiecie.
hm. Tomasz Rawski HR
Hufiec Ziemi Gliwickiej ZHP

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 15 lut 2005, 07:13

Z tego co mi się wydaje, STATUT ZHP zapewnia nas, że nasze dane i dane osób przynależących do ZHP nie będą dalej przetwarzane i podawane są do użytku publicznego.... jeżeli jest inaczej, miłoby było dowiedzieć się o tym!

P.S. Rafał - co to znaczy, że "Komendant Hufca jest bardzo słaby"? Wogle, co to za moga, żeby powiedzieć o kimkolwiek, że jest "bardzo słaby"?
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 15 lut 2005, 07:45

Tak sobie poczytałem te wypowiedzi i odpowiem tak... Słaby??? - nie wiem - nie oceniam siebie (proponuję telefon do KCH - tam uzyska się wiarygodną odpowiedź). A wracając do meritum - nawet jeśli to przyboczny czy zastępowy wypełniał, to jest tam klauzula o danych osobowych. Ja mam konkretny problem - nie podpisana ankieta bądź nie wypełnione pole PESEL ( na to samo wychodzi.... bo o to samo chodzi.... PESEL) - PO CO KOMU PESEL? No ale nie rozważajmy teraz po co komu, tylko jak wpisać do aplikacji spisowej te drużyny??? Jeśli nie wpiszę drużynowego w aplikacji KADRA, to dalej nie wprowadzę drużyny.... i koło się zamyka.....a drużynowego nie wpiszę, bo nie mogę użyć jego numeru PESEL. Skończyły się chyba czasy kiedy decydowano za kogoś - każdy dziś decyduje o swoich danych sam i sam wybiera to, czy podaqć PESEL czy nie!!!! Pozdrawiam.
PS. No to co to znaczy słaby?...
phm. Wojciech Cabaj

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 15 lut 2005, 08:25

W mojej opinii komendant hufca powinien doprowadzić do sytuacji pelnej realizacji spisu harcerskiego na terenie swojego hufca.

Jeżeli jacyś instruktorzy nie chca wypelnić ankiety, - to dla mnie oznacza - że komendant ma na nich niski wplyw, albo nie daje sobie rady z zarządzaniem hufcem.

A slowo slaby bylo razem z taką buźką :)

Rafal

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 15 lut 2005, 08:34

Druhu Rafale. Oni wypełnili ankiety!!! Oni nie podpisali się pod klauzulą o danych osobowych bądź nie wypełnili pola PESEL. Nie będę nikogo zmuszał do podawania takich danych bo uważam sam osobiście, że to jest zbyteczne. I powtórzę moje pytanie:
Jak wpisać takiego instruktora i jego drużynę do aplikacji spisowej? (czyżby twórcy tego programu nie przewidzieli takiej sytuacji? - przecież nie ma obowiązku w ZHP ujawniania swojego numeru PESEL.
phm. Wojciech Cabaj

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 15 lut 2005, 09:21

Nie przewidzieliśmy takiej sytuacji.

Wypelnić ankietę, to znaczy wypelnić wszystkie pola zgodnie z instrukcją. Jeżeli ktoś nie zastosowal się do instrukcji i wypelnil tylko niektóre pola - to w moim odczuciu - nie wypelnl ankiety.

Rafal

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 15 lut 2005, 09:39

Ale tutaj nie moze byc mowy o odczuciach druhu. Ankieta jest wypelniona. Nie można jej po prostu wprowadzic do komputera bo nie ma PESELU, bądź podpisu (przecież to już pisałem). Odczucia zostawmy na boku a zajmijmy się faktami i tym jak rozwiązać problem.
phm. Wojciech Cabaj

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 15 lut 2005, 09:52

Fakt jest taki, że ankietę trzeba wypelnić w calości, zgodnie z instrukcją zawartą na odwrocie.

Realizatorzy spsiu nie przewidzieli sytuacji, że jakiś instruktor ZHP nie będzie chcial poddać się obowiązkowi spisowemu, lub poddać częściowo.

Rafal

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 15 lut 2005, 10:16

Hola, hola druhu. Proszę mi w takim układzie pokazać podstawę prawną tego, że instruktor MUSI podać swój PESEL.
phm. Wojciech Cabaj

repik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: repik » 15 lut 2005, 10:22

Alex napisał:
przecież nie ma obowiązku w ZHP ujawniania swojego numeru PESEL.
A ja mam wrażenie, że jest taki obowiązek. Jedna z naczelnych władz naszej organizacji - Główna Kwatera ZHP - nakazała przeprowadzenie spisu harcerskiego. Równocześnie wskazała dane jakie należy przy okazji spisu podać. Jedną z nich jest numer PESEL.

Nie wiem jaki można mieć problem z podaniem tego numeru. Posługujemy się nim w setkach sytuacji. Nie widzę nic złego w tym, że moja organizacja będzie miała mój numer PESEL. Szczególnie, że spis zawiera klauzulę, że "dane zawarte w niniejszej karcie spisowej będą wykorzystane i przetwarzane TYLKO w celu realizacji ZADAń STATYTOWYCH ZHP".

Dla zwolenników teorii spiskowych proponuje zejście do podziemia i założenie „Szarych Szeregów” BIS. Nie będą musieli wtedy ujawniać jakichkolwiek danych osobowych ;) i oczywiście płacić składek :lol
hm. Ryszard Polaszewski
44 Szczep Harcerski "KRZEMIEń"
komendant Hufca Gniezno

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 15 lut 2005, 10:30

Odpowiem tak - na kartach nie mam dwóch podpisów i na jednej karcie kadra nie mam PESELU. Jest to trzech drużynowych. Cała sprawa dotyczy przede wszystkim programu, który został nam udostępniony. Pytam więc po raz kolejny:
Jak wprowadzić te osoby???
Nie będę ich zmuszał do podania danych bo to jest ich prywatna sprawa. A to, ze sobie ktoś wymyślił, że ma być tak a nie inaczej, to już nie moja wina. Jest jak jest i trzeba to rozwiązać.
phm. Wojciech Cabaj

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Badania i analizy”