Działalność analityków ;-)

forum Wydziału Badań i Analiz GK ZHP badania.zhp.pl
Zablokowany
Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 13 sty 2005, 22:40

Nie znajdziesz książkowej definicji, ponieważ jest to związek frazeologiczny luźny, a takich się w słownikach nie definiuje (bo nie ma po co, to po prostu zwykła suma znaczeń słów wchodzących w skład frazeologizmu). Związek międzyludzki to relacja zachodząca między osobnikami gatunku homo sapiens. Tyle. Jeśli koniecznie chcesz sięgać po słownik, to sprawdź definicję rzeczownika związek i przymiotnika międzyludzki.

--
Igor Kuranda HO
Szczep 7 Wieluńskich Drużyn Harcerskich

royas
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: royas » 13 sty 2005, 23:16

Może to będzie interesujący link:
http://badania.zhp.pl/index.php?do=stan ... =0012,0003
Tomasz Rojek

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 13 sty 2005, 23:43

Wydzial w pierwszej kolejności opacowuje te badania, na które ma zlecenie. Jeśli np. Rada Naczelna chce coś wiedzieć o efektywności chorągwi - operacowujemy metodologię, narzędzia i realizujemy badanie.

Tzw. badań wlasnych prawie nie robimy - bo nie mamy czasu - choć badanie OMNIBUS przeprowadzone na Zlocie Drużynowych w 2003 roku takim badaniem wlaśnie jest. A pomyslow mamy więcej niż możliwości ich realizacji.

Podstawowy problem to niemożność zbadania niektórych rzeczy metodami ilościowymi (czyli ankietami). A na metody jakościowe trochę nas nie stać, bo poczlaniają baaaardzo dużo czasu, którego niemamy. A jak już mamy czas to i tak pierszeństwo mają badania zlecone - a nie wlasne...

Ale wszelkie inspiracje, pomysly są w naszym gronie mile widziane :)

Rafal
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 15 sty 2005, 22:29

Nie znajdziesz książkowej definicji, ponieważ jest to związek frazeologiczny luźny, a takich się w słownikach nie definiuje (bo nie ma po co, to po prostu zwykła suma znaczeń słów wchodzących w skład frazeologizmu). Związek międzyludzki to relacja zachodząca między osobnikami gatunku homo sapiens. Tyle. Jeśli koniecznie chcesz sięgać po słownik, to sprawdź definicję rzeczownika związek i przymiotnika międzyludzki.

--
Igor Kuranda HO
Szczep 7 Wieluńskich Drużyn Harcerskich

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 16 sty 2005, 20:33

Nie będzie odzewu.

Niektóre wydzialy GK wysylają różne ankiety wprost do środowisk (na adres domowy drużynowego) z prośbą o wypelnienie i odeslanie i... nic.

Jedna koleżanka wyslala ankietę do wszystkich druzynowych jednej ze specjalności i nkit nie odpisal...

Boję się zbyt idealistycznie podchodzisz do takich badań...

Rafal

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 16 sty 2005, 20:35

Igor, ale żeby Cie nie zniechęcać...

Czasem udaje się. Innymi wprawdzie kanalami, ale udaje się sporo zbadać.
Zresztą powszechna ankieta ma też i swoje wady, więc może nawet lepiej, że robimy tak jak robimy...

Zapraszam na naszą stronę www.badania.zhp.pl

Rafal

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 18 sty 2005, 20:04

Rafal napisał:
Nie będzie odzewu.
Niektóre wydzialy GK wysylają różne ankiety wprost do środowisk (na adres domowy drużynowego) z prośbą o wypelnienie i odeslanie i... nic.
Rafal
Od kilku lat w arkuszu spisowym "KADRA" na pytanie czy chcę dostawać na adres mailowy różne materiały z GK odpowiadałem "tak", już nie pamietam dokładnie jakie tematy odhaczałem, ale na pewno zaznaczałem "Program ZHP" i jeszcze jakieś inne. I jeszcze ani razu nic z GK na mój adres nie przyszło. Więc jak się nie zadaje pytań, to nie należy oczekiwać odpowiedzi...
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 18 sty 2005, 23:13

Na usprawiedliwienie podam, że prośbę o dopisanie tej rubryki zglosily wydzialy GK ZHP.
WBA przekazuje po spisie adresy mailowe do odpowiednich wydzialów i one na te adresy wysylają informacje.

Z tego co wiem, to informacje są wysylane, więc może Druha adres ktoś źle wpisal w aplikację i stąd bląd :(

W mojej opinii skuteczniejsze by chyba bylo logowanie się na news listę na stronie np. programu niż zbieranie przez kilka szczebli (hufciec, chorągiew, WBA) adresów mailowych i przekazywanie do odpowiednich wydzialów...

Pozdrawiam

Rafal

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 18 sty 2005, 23:44

OK, ja nie mam pretensji o to, na tyle często zaglądam na stronę GK że jestem z nowościami w miarę na bieżąco i brak maili mnie do tej pory jakoś specjalnie nie martwił.

Podałem to tylko jako przykład - że w spisie się oczekuje podania jakichś tam informacji, ale nic z tego nie wynika potem. Spisy są robione, oczekuje się od ludzi jakichś informacji i podawania adresów mailowych, ale albo ktoś wyżej z tego nie umie skorzystać, albo gdzieś są przerwy w obiegu informacji. Prawie jak w Brukseli;)

A co do samych ankiet spisowych to też ich konstrukcja w wielu punktach jest dyskusyjna, ale o tym napiszę jak znajdę chwilkę na spokojne zebranie uwag.

pozdrawiam
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

qrak

Post autor: qrak » 04 cze 2005, 00:10

Na kiedy jest przewidywane opublikowanie wyników tegorocznego spisu harcerskigo ZHP?

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 08 cze 2005, 20:11

Prezentacja z danymi wisi juz dobry miesiąc.

Reszte orpacowujemy. Z powodu na moja przprowadzke potrwa to pewnie trochę dłużej :(

Rafał

orite
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: orite » 08 cze 2005, 22:01

to miło, że wisi, choć dane nie zawsze cieszę :(

ale piszę tu, bo na @ nikt mi nie odpowiedział a reakcji brak...
mianowicie: pliki pdf umieszczone na stronie "Badania własne" nie otwierają się pod IE (nie jest to tylko mój problem, temat rzucony był na innym forum więc nie sieję fałszywego zamętu). Pod Mozillą wszystko chodzi ok.
Idę by dotrzeć, wręcz idę by iść - czynność jest skutkiem, przyczyną jest myśl...

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 09 cze 2005, 22:32

Rzeczywiście, tak jest, że wszystkie chyba poza *ppt się nie otwierają. Ale na pewno się otwierały, bo mój raport sprawdzałem po umieszczeniu. Być może więc to jakiś problem po przenosinach serwera?
M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Badania i analizy”