Drużyny próbne

forum Wydziału Badań i Analiz GK ZHP badania.zhp.pl
sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 02 paź 2007, 08:36

Owszem, w tym ujęciu jest, ale nie ma żadnych podstaw by nakładać na drużyny harcerskie jakikolwiek haracz. Hufce raczej powinny dążyć do jak najszybszej zmiany obowiązującego mechanizmu wyliczania składek...
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 02 paź 2007, 08:57

poranek pisze:Mam w drużynie osiem osób i tyle ma zgłosić?? Trochę bez sensu bo za miesiąc będzie ich 11 i zamkniemy okres próbny (mam nadzieję). A jeśli mimo wszystko się nie uda to co ze składkami?? Instruktor z Komendy Hufca powiedział że mam od razu zgłosić 10 osób ale mnie nie usmiecha się płacenie z własnej kieszeni składek za "martwe dusze".
To jest problem na szerszą skale, moim zdaniem powinnaś zgłosić tyle ile masz 1.01 na liście osób(czyli 8), jeżeli osoby dojdą później to umieścisz je na spisie 1.01 ale rok później. Pamiętaj: Na słowie Harcerza polegaj jak na Zawiszy, czyli wpisuj prawdę, nie zależnie jaka by niebyła.

To bardzo dziwna metoda z tym spisem, bo powinien być sprawdzany na bieżąco, ale patrząc na wielkość naszej organizacji, nie byłoby to chwilowo możliwe. Może w przyszłości.
"Nie kłaniać się nikomu i nigdy bez potrzeby" - J.Piłsudski

www.82odh.fora.pl

mania
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mania » 02 paź 2007, 09:10

sikor pisze:To że hufiec musi płacić według spisu to problem komendy hufca a nie Twój.
To jest jego problem, bo on jest drużynowym, a nie Komendant Hufca. Nie wiem czy zauważyłeś, ale zawsze drużynowy płaci za składki dla tylu osób ile wykazał w spisie(podstawowe hasło Naszej finansistki hufca ;/), i to owszem płacą ludzie (a nie drużyna!).

Swoją droga fakt, że jest to chore..bo grudniu mogłam mieć 40, a teraz mam 20 .. no ale to swoją drogą.

Jakby nie było, składki są najmniej przyjemną sprawą w naszym działaniu ... ;/
~mania~
pwd.Marta Szwarocka HO
szczepowa II Tyskiego Szczepu Harcerskiego "Horyzonty"

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 02 paź 2007, 09:12

mania pisze:
sikor pisze:To że hufiec musi płacić według spisu to problem komendy hufca a nie Twój.
To jest jego problem, bo on jest drużynowym, a nie Komendant Hufca. Nie wiem czy zauważyłeś, ale zawsze drużynowy płaci za składki dla tylu osób ile wykazał w spisie(podstawowe hasło Naszej finansistki hufca ;/), i to owszem płacą ludzie (a nie drużyna!).

Swoją droga fakt, że jest to chore..bo grudniu mogłam mieć 40, a teraz mam 20 .. no ale to swoją drogą.

Jakby nie było, składki są najmniej przyjemną sprawą w naszym działaniu ... ;/
Jak mówiłem warto zgłaszać tyle ile się ma.

Kiedyś chyba było tak(mogę się mylić), ze jak się miało więcej niż 16 to i tak płaciło się za 16.:)
"Nie kłaniać się nikomu i nigdy bez potrzeby" - J.Piłsudski

www.82odh.fora.pl

mania
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mania » 02 paź 2007, 10:00

hmm w ZHP jestem od dwóch lat z kawałkiem, więc nie wiem jak było ;)
W każdym razie składki to problem odwieczny we wszystkich organizacjach ;)
I chyba rzeczywiście trzeba wreszcie siąść nad tym i pomyśleć, żeby ustalić te składki tak, żeby nie cierpiał ZHP, ani drużynowi ani dzieci.
Może płaćmy jakoś procentowo ;p?
~mania~
pwd.Marta Szwarocka HO
szczepowa II Tyskiego Szczepu Harcerskiego "Horyzonty"

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 02 paź 2007, 12:36

mania pisze:Nie wiem czy zauważyłeś, ale zawsze drużynowy płaci za składki dla tylu osób ile wykazał w spisie(podstawowe hasło Naszej finansistki hufca ;/), i to owszem płacą ludzie (a nie drużyna!).
Ja płacę tyle ile zbiorę. Zgodnie ze statutem. A to co było w spisie mam w nosie. Drużyna nie może płącić składek. Również ludzie nie mogą płacić składek za kogoś. Każdy płąci za siebie i tyle ile się zbierze tyle się odprowadza. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w ZHP.
Oczywiście trzeba pamiętać, że to działa w obie strony. Jak na spisie mam 16 a drużyna ma 40 to płacę za 40 bo tyle zebrałem.
W ten sposób hufiec jest zainteresowany stałym wzrostem ilości harcerzy. Oczywiście teoretycznie tak powinno być.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Badania i analizy”