spis faq

forum Wydziału Badań i Analiz GK ZHP badania.zhp.pl
Zablokowany
jotkaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jotkaf » 03 lut 2004, 13:07

W związku z powtarzającymi się pytaniami właściwie o to samo, postanowiłem przybliżyć kilka informacji:

1. Aplikacja była tworzona i testowana głównie na Accessie 2000. Na tej platformie działają wszystkie funkcje i procedury. Access XP jest oczywiście zgodny z Accessem 2000, ale jak pokazuje życie nie zupełnie. Inną sprawą jest to czy na waszych systemach zainstalowane są wszystkie komponenty pakietu Office. W większości wypadków wiem, że raczej nie. Podejrzewam, że to właśnie jest powodem problemu z exportem do BAZY w aplikacjach pracujących pod Accessem XP. W takim przypadku wykonujcie proszę export do plików TXT, lub ściągnijcie z Internetu wszystkie możliwe poprawki do pakietu Office.

2. Na dzień dzisiejszy poprawnie w waszych aplikacjach będzie działać tylko procedura obliczeń OGÓŁEM. Wszystkie pozostałe NIE SĄ WYKONYWANE!!!. W poszczególnych polach zobaczycie co najwyżej same ZERA, aplikacja pokaże również komunikat „BRAK UPRAWNIEń DO DALSZYCH OBLICZEń”. Nie jest to błąd. Uprawnienia zostaną dodane dla wszystkich chorągwi, które prześlą dane z wszystkich hufców działających na ich terenie w ustalonym na spotkaniu szefów biur terminie. Chorągwie, które oddadzą spis w terminie późniejszych takich uprawnień nie nabiorą, a co za tym idzie hufce z tej chorągwi również.

3. Jeżeli w wasza aplikacja nie pozwala wprowadzenie więcej niż jednego kręgu instruktorskiego w hufcu, a macie taką potrzebę – pobierzcie nową wersje ze strony. Chorągwie powinny to zrobić obowiązkowo.

4. Na stronie spis.wbd.pl znajdziecie zawsze najbardziej aktualną wersję. Wykryte drobne problemy usuwamy na bieżąco.

5. Jeżeli macie jakikolwiek problemy z aplikacją, to w instrukcji na końcu znajdziecie mój adres internetowy. Piszcie bezpośrednio do mnie. Szybciej będę mógł wam pomóc, odpowiedzieć na wasze problemy. Nie zawsze mam czas by być na forum, ale pocztę odbieram codziennie.

hm. Jacek Kaflowski
Szef Zespołu ESHD

iwan

Post autor: iwan » 08 lut 2004, 15:05

Czuwaj!
Tytuł posta zamieściłem w nazwiązaniu do tytułu informacji zamieszczonej na głównej stronie ZHP. Myślę, ze odnosi się on do sotatniej posługi - wędrówki, która będzie swoistą drogą na drugą stronę ofiarowaną przez harcerzy Ojcu Świętemu w dniu jego pogrzebu.
Jasną sprawą jest, że Ojciec Święty będzie zawsze z nami obecny na wędrówkach tatrzańskimi szlakami nawet po swoim pogrzebie.
Czuwaj

--
phm Robert Nowak "IwaN", h.o.
HSR "Skrzyżowanie", Śląsk

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Badania i analizy”