ROZLICZENIE

forum Wydziału Badań i Analiz GK ZHP badania.zhp.pl
cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 28 sty 2004, 14:50

royas napisał:
To na pewno nie jest dobre miejsce na takie pytanie. WBiA się tym nie zajmuje. Może faktycznie powinna być trochę zmieniona nazwa, no ale wtedy też trzeba się Harcerskim zająć, bo on przecież nie jest od "harcerstwa" ogólnie.
A to jest Wydział Harcerski? :P
Bo ja jakoś nie mogę go zlokalizować :D

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

royas
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: royas » 28 sty 2004, 14:53

Dobra. Może nie działa zbyt prężnie ;) ale swoje forum ma.
Tomasz Rojek

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 28 sty 2004, 19:36

Przepraszam za kilkudniową nieobecność.

Wydział badań i Analiz zajmuje się analizowaniem otoczenia społecznego Związku, analizowaniem trendów w obrębie organizacji.

W tym celu przeprowadza badania (stąd nazwa Badań i Analiz). Największym naszym badaniem jest powszechnie znany spis harcerski (badanie ilościowe na próbie stuprocentowej - dlatego każdy się ze spisem zetknął) - stad możliwe przekonanie, że niczym więcej (niż spisem) sie nie zajmujemy.

Wydzial przeprowadza głównie badania na zapotrzebowanie poszczególnych wydziałów GK.

Obecnie realizowane badania to badanie zmian metodycznych, badanie stopnia wdrożenia instrumentu metodycznego PROJEKT oraz (między innymi wspólnie z CBOS) badanie odbioru wśród społeczeństwa tzw. "jednego procenta".

Nie zajmujemy się analizą finansów organizacji (tym zajmuje sie Wydział Nadzoru i Kontroli oraz Centralna Komisja Rewizyjna).

Czy jest możliwe opublikowanie bilansu GK? (Bo do tego sprowadza się pytanie Alexa) Nie wiem. Wiem, że na stronie składkowej mozna zobaczyć ile pieniędzy wpłynęło do GK ze składek i ile zapłacono poszczególnym organizacjom międzynarodowym. Już sama lektura tej strony wiele wyjasnia w temacie "co się dzieje z naszymi pieniędzmi".

Pozdrawiam

Rafał

[Edytowany przez Rafal dnia 28.01.2004 o 19:40 ]
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 28 sty 2004, 19:37

P.S. Wiesiu... skończ tą stronę, bo Sebastian nam nie da żyć :)

i ma rację...

RK
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

naczelny
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: naczelny » 28 sty 2004, 22:12

Alex!
Jako komendant hufca doskonale powinieneś wiedzieć, skąd takie dane wziąć. :D

Nie wiem dlaczego, ale po raz któryś zadajesz tego typu pytanie na forum - zupełnie tak, jakby to był najlepszy sposób uzyskania informacji dotyczących Związku.
A ja znam lepsze - to znaczy szybsze. W tym konkretnie wypadku polecałbym Ci jedno z następujących rozwiązań:
1) Poproszenie o te dane któregoś członka Rady Naczelnej z Twojej chorągwi.
2) Napisanie maila do biura GK z prośbą o informację.
3) Napisanie z prośbą o dane do CKR.

Każde z tych powyższych źródeł ma te dane, bo one nie są tajne!

Uwaga 1: pewnie zestawienie za cały rok 2003 nie jest możliwe, bo jest jeszcze wcześnie (koniec stycznia).

Uwaga 2: jestem za jawnością i uważam, że KAŻDY instruktor bez problemu powienien je uzyskać. Jednak podanie takich danych na forum czy w ogóle w Internecie nie jest moim zdaniem dobre. Najlepszym dowodem są ostatnie publikacje w prasie, kiedy dziennikarze idą na skróty podając niesprawdzone informacje.
Krótko mówiąc: jawność do wewnątrz - TAK! jawność na zewnątrz - z umiarem.

To tyle.
Pozdrawiam!
Czuwaj!
hm. Grzegorz Całek
komendant Hufca Warszawa-Żoliborz (grzes@zhp.waw.pl)
redaktor naczelny "Czuwaj" (naczelny@czuwaj.pl)

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 29 sty 2004, 00:59

Witam!

Jak zawsze Rafał rozwiał, moim zdaniem, wszelkie wątpliwości związane z funkcjonowaniem WBiA. Dzięki.

Co zaś się tyczy:
Rafal napisał:
P.S. Wiesiu... skończ tą stronę, bo Sebastian nam nie da żyć :)

i ma rację...
to nie jest moim celem czepianie się stałe WBiA ;) I ciesze się, że Rafale zgadzasz się ze mną, że strona jest potrzebna.

Ale też doskonale rozumiem Rabiego i wiem, co to jest sesja.

Tak więc owocnej nauki (tym co jeszcze się uczą), pracy (tym co pracują), odpoczynku (tym, którzy się obijają).

Pozdrawiam serdecznie!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 29 sty 2004, 07:24

Ja wiem skąd wziąć te dane, ale po prostu zaproponowałem aby takie informacje umieścić na stronie ZHP. I właśnie na ten temat miała być dyskusja, czy umieszczać czy nie. Jest wiele osób, które nie zetknęły się z tym na co wydajemy pieniądze w Związku. A co do prasy i dziennikarzy, to dlaczego zniknęły informacje na temat artykułu ze strony ZHP-owskiej?
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 29 sty 2004, 11:50

Gdzie w internecie znajdę takie rozliczenie Twojego hufca??

Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

Jarrak

Post autor: Jarrak » 29 sty 2004, 11:51

W końcu nikt od początku nie jest asem i uczymy się całe życie...
No ale cóż, nie zmienia to faktu, że instruktorzy typowo niedokształceni istnieją i co gorsza, nie są tego świadomi i nie robią nic w tym kierunku.[/quote]
I to jest sedno sprawy. Nie sztuką jest tylko coś wiedzieć, nieprównanie większą sztuką jest uświadomić sobie , jak wiele jeszcze trzeba się nauczyć, by być dobrym instruktorem.

--
Jarrak

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 29 sty 2004, 12:09

Niestety nie mam strony internetowej hufca. No ale jeżeli takowa będzie to jak najbardziej takie rozliczenie może się tam znaleźć. Po za tym wszyscy instruktorzy wiedzą dokładnie na co idą pieniądze i skąd je pozyskujemy. Nie widzę w tym nic złego aby takie informacje mógł zobaczyć każdy w hufcu, jak równiez inne osoby. Było by to przejrzyste dla wszystkich... nawet dla rodziców. Czy nie można by doprowadzić aby takie rozliczenie znalazło się na stronie GK-i?
phm. Wojciech Cabaj

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 29 sty 2004, 12:11

Druhu Piotrze. W druha wypowiedzi czuję odrobinę ataku na to co zaproponowałem. Nie wiem czy to rozliczenie jest aż taką tajemnicą, żeby nie mogli go obejrzeć wszyscy zainteresowani na stronie GK-i.
phm. Wojciech Cabaj

Jarrak

Post autor: Jarrak » 29 sty 2004, 12:37

W końcu nikt od początku nie jest asem i uczymy się całe życie...
No ale cóż, nie zmienia to faktu, że instruktorzy typowo niedokształceni istnieją i co gorsza, nie są tego świadomi i nie robią nic w tym kierunku.[/quote]
I to jest sedno sprawy. Nie sztuką jest tylko coś wiedzieć, nieprównanie większą sztuką jest uświadomić sobie , jak wiele jeszcze trzeba się nauczyć, by być dobrym instruktorem.

--
Jarrak

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 29 sty 2004, 12:57

Alex napisał:
Druhu Piotrze. W druha wypowiedzi czuję odrobinę ataku na to co zaproponowałem. Nie wiem czy to rozliczenie jest aż taką tajemnicą, żeby nie mogli go obejrzeć wszyscy zainteresowani na stronie GK-i.
Rozliczenie nie jest tajemnicą. Ale podobnie jak Grześ Całek nie uważam, że powinno znajdować się na stronie internetowej.
Jeśli możesz spróbuj wskazać mi jakąś stronę gdzie znajdę takie sprawozdanie jakiegokolwiek stowarzyszenia.

Naprawdę uważam, że jawmość tak ale niekoniecznie ekshibicjonizm :-)

To nie jest atak. Naprawdę.

Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 29 sty 2004, 13:20

W takim układzie, jeżeli takie rozliczenie nie może znaleźć się na stronie GK-i, proponuję sporządzenie tego w formie pisemnej i przesłanie do wszystkich Komend Hufców. Tak abyśmy wiedzieli skąd i dokąd idą pieniądze Związku.
phm. Wojciech Cabaj

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 29 sty 2004, 13:27

http://www.wosp.org.pl/fundacja/finanse/bilans2002.php
To jest rozliczenie FUNDACJI WOŚP...
phm. Wojciech Cabaj