ROZLICZENIE

forum Wydziału Badań i Analiz GK ZHP badania.zhp.pl
Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 26 sty 2004, 09:06

Mam pewną propozycję. A może by tak GK-a zamieściła na stronie internetowej dokładne rozliczenie wydanych pieniędzy w 2003 r.? Ucięło by to dyskusje, w wielu kręgach, na temat wydawanych pieniędzy. Można tam wrzucić to, jakie były wpływy... jakie wydatki.... i do czego dokładaliśmy.... (może wtedy padną propozycje z całego kraju - co zrobić aby zmienić zadłużenia).
Oczywiście nie chodzi o wyszczególnianie faktur, ale mozna to podzielić na jakieś sensowne działy i opublikować. Co myślicie na ten temat?
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

royas
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: royas » 26 sty 2004, 20:42

Oj. To chyba forum nie tego wydziału. WBiA zajmuje się innymi badaniami i analizami.
Tomasz Rojek

hanuka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hanuka » 27 sty 2004, 11:46

No zdecydowanie nie ten adres. :P
Wiesiek Romanowski phm.
Instruktor HSR
http://konieckropka.art.pl

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 27 sty 2004, 15:16

hanuka napisał:
No zdecydowanie nie ten adres. :P
Wydaje mi się, że to pokazuje bardzo dobrze, że dla ludzi spoza GKi to, czym zajmują się poszczególne Wydzialy, a już szczególnie WBiA (bo w wypadku np. Wydziału Starszoharcerskiego wskazuje na to mniej więcej nazwa) jest całkowicie niejasne. I to chyba bardzo niedobrze.

Mi osobiście brakuje informacji o tym, czym właściwie jest WBiA i czym się zajmuje. Bo jeśli jego działalność ogranicza się li tylko do przeprowadzania Spisu Harcerskiego, to nazwa Wydział zdaje mi się nazbyt szumna.

Ale to tylko takie moje osobiste refleksje.

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

hanuka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hanuka » 27 sty 2004, 22:14

cadfael napisał:
Mi osobiście brakuje informacji o tym, czym właściwie jest WBiA i czym się zajmuje. Bo jeśli jego działalność ogranicza się li tylko do przeprowadzania Spisu Harcerskiego, to nazwa Wydział zdaje mi się nazbyt szumna.
Zajrzyj na stronę wydziału. Co prawda narazie jest ona jeszcze w przebudowie, i póki jest sesja, to nie będzie na niej wszystkich docelowych treści. Ale znajdują się na tej stronie informacje, które mówią o tym czym poza spisem zajmuje się wydział. To co tam się znajduje to oczywiście nie wszystko.

Pozdrawiam.
Wiesiek Romanowski phm.
Instruktor HSR

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 27 sty 2004, 22:34

hanuka napisał:
Zajrzyj na stronę wydziału. Co prawda narazie jest ona jeszcze w przebudowie, i póki jest sesja, to nie będzie na niej wszystkich docelowych treści. Ale znajdują się na tej stronie informacje, które mówią o tym czym poza spisem zajmuje się wydział. To co tam się znajduje to oczywiście nie wszystko.
Hehehe... Jest kilka rzeczy których nie lubię, a jedną z nich jest odsyłanie mnie na niedziałające strony.
Zadałem sobie trud zajrzenia na stronę http://www.wba.zhp.org.pl i co? I wielka kupa :)

A tak na serio, może ja nie potrafię szukać, ale dla mnie taki info powinno być na stronie WBA w dziale "Wydział" na podstronie "Co robimy?" (http://www.wba.zhp.org.pl/robimy.html)

Każdy kto kliknie na ten link, zobaczy to samo co ja, czyli nic.

Więc bardzo proszę. Po pierwsze - jak już nie wierzysz w to, że nie robię zadymy, ale szukam informacji to zapytaj.

Po drugie - zdaj sobie trud, żeby sprawdzić, czy podana przez Ciebie informacja i strona jest aktualna i czy COKOLWIEK na niej jest.

Rozumiem w pełni to, że do końca sesji nic na stronie nie będzie. Jednakże bardzo mnie ciekawi odpowiedź na moje poprzednie pytanie i mam nadzieję, że mimo sesji ją otrzymam.

Pozdrawiam serdecznie!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 28 sty 2004, 07:23

Jeżeli mój wątek nie został usunięty z forum WBiA to znaczy, że raczej powinien tu się znaleźć lub po prostu nie jest aż tak poważny jak Zawiszy bo jego usunięto z dnia na dzień. No cóż może ktoś odpowie na pytanka i wszystko będzie jasne. Pozdrawiam.
phm. Wojciech Cabaj

royas
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: royas » 28 sty 2004, 09:06

A może powodem nie(usunięcia/przeniesienia) jest np. kilkudniowa nieobecność moderatora? :P
Tomasz Rojek

hanuka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hanuka » 28 sty 2004, 09:14

Cadfael, napisałem Ci przecież, a i również na stronie jest napisane, że jest obecnie w przebudowie, i nie wszystkie linki działają. Stąd wzburzanie się na to, co w danej chwili wie kazdy jest bez sensu. A odnośnie tego co robi wydział oprócz spisu, to proszę Cię, zajrzyj do działu 'Raporty' i tam kliknij na link 'Dlaczego spadamy?' - masz choćby jeden przykład tego co wydział robi oprócz spisu. Są również na stronie informacje odnośnie innych zajęć wydziału, tylko, ze nie są podane wprost. Czasem trzeba chcieć poszukać.

A po sesji strona będzie kompletna. Wydział ten ma to do siebie, że jego ogromną większość stanowią studenci, w tym również admin strony. No i pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć.
Wiesiek Romanowski phm.
Instruktor HSR

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 28 sty 2004, 10:57

hanuka napisał:
Cadfael, napisałem Ci przecież, a i również na stronie jest napisane, że jest obecnie w przebudowie, i nie wszystkie linki działają. Stąd wzburzanie się na to, co w danej chwili wie kazdy jest bez sensu. A odnośnie tego co robi wydział oprócz spisu, to proszę Cię, zajrzyj do działu 'Raporty' i tam kliknij na link 'Dlaczego spadamy?' - masz choćby jeden przykład tego co wydział robi oprócz spisu. Są również na stronie informacje odnośnie innych zajęć wydziału, tylko, ze nie są podane wprost. Czasem trzeba chcieć poszukać.
Wiesz, nie rozumiem jednego. Dlaczego, skoro jest postawione jasno pytanie na Forum, nikt nie odpowie na nie równie wprost, ale stara się odesłać człowieka, żeby sobie poszukał. Nie każdy musi chcieć przebijać się przez jakieś materiały na Waszej stronie, które zresztą nie stanowią wprost odpowiedzi na pytanie.
Albo powiedz, że tak na prawdę nie wiesz, czym zajmuje się WBiA, albo zechciej, jako współpracownik tegoż wydziału, odpowiedzieć, a nie odsyłasz zainteresowanych na niedziałającą stronę.

Nie podoba mi się to zdecydowanie, ale wiem, że i tak tego nie przeskoczę. I znów wychodzi postawa MY - WY, przy czym WY możecie sobie pytać, a MY Was i tak zbyjemy.
A po sesji strona będzie kompletna. Wydział ten ma to do siebie, że jego ogromną większość stanowią studenci, w tym również admin strony. No i pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć.
Owszem, nie da się. Ale mam nadzieję, że sesja i to, że większość to studenci nie będzie powodem tego, że na wyniki spisu znów będzie trzeba czekać rok.

Pozdrawiam mimo to serdecznie!

[Edytowany przez cadfael dnia 28.01.2004 o 10:59 ]

hanuka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hanuka » 28 sty 2004, 11:52

W żadnym wypadku nie ma postawy MY-WY. To chyba jakieś nieporozumienie. Jesli chodzi o to czym zajmuje się wydział orócz spisu, to odpowiedź ogólna - przeprowadzaniem badań socjologicznych dotyczących ZHP (jest to bardzo szerokie rozumienie zagadnienia), a tam gdzie Cię odesłałem masz po prostu pewne konkrety.

Odnośnie czekania na wyniki spisu, to owszem były poślizgi. I wnioski zostały wyciągnięte, w końcu każdy ma prawo popełniać błędy, i oby ich było jak najmniej. Natomiast jest jedna rzecz, od której jesteśmy uzależnieni - dzień, w którym spłyną wszystkie dane do GieKi. W zeszłym roku pwoinny do nas te dane dotrzeć w marcu, a dotarły w połowie maja (czy chyba nawet później), kiedy już się zaczynały zaliczenia i sesja. No i mamy nadzieję, że w tym roku, bez w zględu na to, kiedy dotrą dane do wydziału, postaramy się je jak najszybciej zanalizować i upublicznić.

Pozdrawiam.

[Edytowany przez hanuka dnia 28.01.2004 o 11:57 ]
Wiesiek Romanowski phm.
Instruktor HSR

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 28 sty 2004, 12:06

Druhowie. Nie było moim zamiarem wywołanie jakichkolwiek nieporozumień związanych z forum dotyczącym WBiO. Jednak nazwa WBiO jest dla mnie jednoznaczna. Badania i analizy. Jeżeli pole działania wydziału jest zawęźone to należy to podać w jego nazwie np WBiO ds/...... . I sprawa byłaby jasna. Prosiłbym wrócić do mojego pytania (wątku) i odpowiedzieć czy jest ewentualna szansa na umieszczenie takich informacji na stronie GK-i?
phm. Wojciech Cabaj

hanuka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: hanuka » 28 sty 2004, 12:22

Alex, nie WBiO, tlyko WBiA - Wydział Badań i Analiz. :) A tak swoją drogą jestem ciekaw, co miałoby oznaczać to "O". ;)
Wiesiek Romanowski phm.
Instruktor HSR

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 28 sty 2004, 13:09

tak WBiA - przepraszam za pomyłkę - to wynik zbyt małej ilości czasu na pisanie.
phm. Wojciech Cabaj

royas
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: royas » 28 sty 2004, 14:38

Może wyciągnę esencję głównego (pod)wątku w tym wątku:
Alex: <pytanie o rezliczenie GK z pieniędzy>
hanuka,royas:WBiA się tym nie zajmuje.
Alex: jeśli ten wątek nie został usunięty to znaczy, że pytam w dobrym miejscu.
royas: moderator od kilku dni tu nie zagląda.
Alex: dla mnie nazwa BiA jest jednoznaczna - WBiA zajmuje się tym - czekam na odpowiedz.

To na pewno nie jest dobre miejsce na takie pytanie. WBiA się tym nie zajmuje. Może faktycznie powinna być trochę zmieniona nazwa, no ale wtedy też trzeba się Harcerskim zająć, bo on przecież nie jest od "harcerstwa" ogólnie.
Możesz czekać na odpowiedź tutaj. Nie sądzę, że ktoś z WBiA jest w stanie Ci odpowiedzieć, ale może ktoś tu zaglądnie i może odpowie. Możesz też spróbować zapytać innych (Inne, może pozyskiwanie środków).

PS. Sam chętnie bym zobaczył takie rozliczenie.

[Edytowany przez royas dnia 28.01.2004 o 14:39 ]
Tomasz Rojek

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Badania i analizy”