porozmawiajcie ze starszymi!!

forum poświęcone historii harcerstwa
Zablokowany
dżaro

Post autor: dżaro » 15 kwie 2003, 21:33

nie bardzo wiem gdzie poruszyc ten wątek ale mam pytanie. gdy drużyna zakańza działalność czy jej majątek jest przejmoany przez hufiec? przez majątek rozumiem w tym wypadku sprzęt sportowy itp
jesli tak to czy istnieje mozliwosc odsprzedania lub przekazania sprzetu szczepowi?
wazne!!!

--

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 16 kwie 2003, 11:39

Aniu, spisz te Twoje materiały i przyślij nam do Haera. www.hr.bci.pl
Opublikujemy, a i sprawność Redaktora, lub Historyka zdobędziesz. :-)

dżaro

Post autor: dżaro » 16 kwie 2003, 16:41

nie bardzo wiem gdzie poruszyc ten wątek ale mam pytanie. gdy drużyna zakańza działalność czy jej majątek jest przejmoany przez hufiec? przez majątek rozumiem w tym wypadku sprzęt sportowy itp
jesli tak to czy istnieje mozliwosc odsprzedania lub przekazania sprzetu szczepowi?
wazne!!!

--

princessa

Post autor: princessa » 10 cze 2003, 15:39

Z Wiernej Rzeki to czytałam (a właściwie jeszcze czytam) tylko Druhno Oleńko! Druhu Andrzeju! Świetne, nie potrafię wyrazić słowami tej książki. A co dopiero całej serii... Fakt, te książki są drogie, egzemplarz, który cztam pożyczyłam z biblioteczki drużyny. Szkoda, że to jedyna pozycja z tej serii w biblioteczce, następną będę musiała już kupić...

--
Życie jest piękne, nie?

Joanna Lewczuk, Olsztyn

dżaro

Post autor: dżaro » 10 cze 2003, 23:25

wazne!!!

--

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 19 cze 2003, 16:53

Princessa nie wierzę, że w Olsztynie nie ma nikogo z SzSz. Ja tak kiedyś myślałem o Grudziądzu i... znalazł się jeden "parasolarz" i kilku "zośkowców" (ale ci już niestety nie żyją). Szukajcie a znajdziecie, chyba,że jesteś z Olsztyna koło Częstochowy!
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 19 cze 2003, 19:29

Obawiam się, że niestety może być faktycznie tak, że w Olsztynie nie będzie SzSz.
Pamiętaj, że Olsztyn w okresie działalności SzSz (1939 - 1945) leżał poza granicami Rzeczypospolitej. A więc nie był objęty stricte działalnością SzSz (możliwe, że istniały tam jakieś pomniejsze jednostki, jednakże w III tomowym opracowaniu PWN "Szare Szeregi" nie mogłem się tego doszukać).

Inaczej za to sprawa ma się z Grudziądzem, a inaczej nawet z Częstochową, gdzie istniał Samodzielny Hufiec Częstochowski "Rój Obraz", a Olszytn k/Częstochowy we wspomnianym opracowaniu występuje jako "stałe środowisko SzSz".

A co do kontaktu z SzSz, zapraszam do Warszawy. U nas jest jeszcze dużo żyjących SzSz zrzeszonych w kołach, do których zawsze można pójść i z którymi można zawsze porozmawiać.

A z ciekawostek, to na terenie warszawskiego Żoliborza co roku na jesieni jest organizowany przez Szczep 305 WDHiZ "Wir" (http://www.szczep305.org) "Rajd Barykady Żoliborza", gdzie kombatanci z SzSz stoją na punktach i opowiadają historię oraz odpowiadają na pytania.

Serdecznie zapraszam!

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 26 cze 2003, 23:15

Chodzi mi o ludzi z SzSz, którzy przenieśli się tam po wojnie z terenów na wschodzie, które Polska utraciła.
Może warto podpytać w Warszawie o koło SzSz w Olsztynie?
Jeśli chodzi o Wasz rajd to może przyjedziemy?
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 27 cze 2003, 10:02

saper napisał:
Chodzi mi o ludzi z SzSz, którzy przenieśli się tam po wojnie z terenów na wschodzie, które Polska utraciła.
Może warto podpytać w Warszawie o koło SzSz w Olsztynie?
Hmmm... Może racja, ale myślę, że są to raczej jednostki. Chociaż pewnie jakby zapytać coś by powiedzieli w Wawie.
saper napisał:
Jeśli chodzi o Wasz rajd to może przyjedziemy?
W imieniu organizatorów zapraszam. Myślę, że tak około września/października powinno pojawić się info na stronie http://www.warszawazoliborz.zhp.org.pl

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 27 cze 2003, 14:29

Jeśli chodzi o Olsztyn to może warto dać komunikat do prasy, że taka a taka drużyna szuka kontaktu z SzSz i w jakim celu itp. Może się uda, warto spróbować. A może telewizja kablowa...

[Edytowany przez saper dnia 27.06.2003 o 15:30 ]

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Historia”