"Nigdy więcej (...) wojny i zabijania"

forum poświęcone historii harcerstwa
dżaro

Post autor: dżaro » 10 maja 2003, 21:23

nie bardzo wiem gdzie poruszyc ten wątek ale mam pytanie. gdy drużyna zakańza działalność czy jej majątek jest przejmoany przez hufiec? przez majątek rozumiem w tym wypadku sprzęt sportowy itp
jesli tak to czy istnieje mozliwosc odsprzedania lub przekazania sprzetu szczepowi?
wazne!!!

--

wioora
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wioora » 15 maja 2003, 22:33

Fakt - masz rację i całkowicie sie z Tobą zgadzam.
Ale udeża mnie, ze historie, o których się mówi, które maja usprawiedliwić tą wojnę nie zaczęły się wczoraj, ani rok temu.
Ale wcześnej (czyt.: dopóki nie widziano w tej wojnie kożyści) jakoś nikt się tym nie przejmował.
I zastanawiam się, czy ta wojna była faktycznie konieczna dlatego, ze to "mniejsze zło", czy dlatego, ze komuś sie opłacała i zaczynam myśleć, czy nie było jakiegoś innego, może mniej opłacalnego rozwiązania tego problemu?
Ale oczywiście mogę się mylić.
wiewi00ra
phm.Marta Drozd
Hufiec ZHP Szczecin-Dąbie
---------------------------------
"Drogę wyznacza się idąc..."

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 18 maja 2003, 12:50

Musze powiedzieć to Jogurtowi On napewno zacznie tłumaczyć że wojna była konieczna(z czym się nie zgadzam). :)
phm. Michał "misiek" Markucki H.R.
szczepowy Szczepu "Gniazdo" im. Kedywu
drużynowy 101.ŁDW "Sad" im. hm.kpt.A.Romockiego "Morro"
"carpe diem quam minimum credula pastero"

jogurt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jogurt » 20 maja 2003, 13:10

starywilk napisał:

Niemcy i Francuzi budowali Husajnowi schrony w/g technologii Nato, jak też i reaktor atomowy /czuł się biedak źle bez własnego plutonu na Bombę/, zniszczony nalotem izraelskim /kto to pamięta/. Jak Husajn
mordował ludność delty Tygrysu i Eufratu niszcząc jeden z cudów świata -pływające ogrody, jak truł całe miasteczka Kurdów, Świat oślepł i ogłuchł. Jak Amerykanie zrobili z tym
megapotworem porządek Chiracy tego Świata robią wrzask niebotyczny, bo przecież tracą .....pieniądze. Polacy w/g niemieckiej prasy są "osłem trojańskim" Europy. Pewnie dlatego, że nauczeni lekcją jałtańską stanęli przeciw kolejnemu "stalinowi" , a Niemcy swego "husaina" długo , długo
popierali w tym co robił np. w Oświęcimiu.
Tak naprawdę, jedynym głosem godnym szacunku przeciw tej wojnie, był głos
Ojca Świętego. Jednak, gdy dziś telewizje pokazują odkrywane co chwila zbiorowe mogiły irakijczyków, całe wsie mordowane przez "husajnmanów" w ramach prewencji politycznej, to jednak ta wojna miała sens. Gdyby Świat
nie słuchał sprzeciwów, to kilkanaście lat temu czerwoni khmerowie nie wymordowaliby MILIONÓW kambodżańczyków
w socjalistycznym ...eksperymencie.
AMEN!!!
dziękuje za ten głos! wreszcie powiedział ktoś coś co ja chciałem wykrzyczeć a nie mogłem bo mam szczepowego, który jest poniekąd moim sumieniem.

> Wiooreczko! Lepiej później niż wcale.

> Widzisz mort, a jednak jakoś poszlo!!!

[Edytowany przez jogurt dnia 20.05.2003 o 14:12 ]
pwd. Maciej "Jogurt" Trojanowski
ZHP Hufiec Łódź- Bałuty "Promienistych"
Szczep "GNIAZDO"

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 21 maja 2003, 14:47

Ja będę czepialski nie było Cudu o nazwie Pływające Ogrody tylko Wiszące Ogrody. Ale to nic osobistego poprostu lubie ścisłość, więc nie denerwuj się Wilku.
Jogurt ja poprostu jestem przeciwnikiem wojny ponieważ nie lubię jak cierpią niewinni. Nigdy nie powiedziałem, że Saddam to spoko koleś,wręcz przeciwnie. Ale nadal nie uważam, wojny za dobrą rzecz. Ani tej ani żadnej innej.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 22 maja 2003, 09:38

mort napisał:
Ja będę czepialski nie było Cudu o nazwie Pływające Ogrody tylko Wiszące Ogrody. Ale to nic osobistego poprostu lubie ścisłość, więc nie denerwuj się Wilku.
Jogurt ja poprostu jestem przeciwnikiem wojny ponieważ nie lubię jak cierpią niewinni. Nigdy nie powiedziałem, że Saddam to spoko koleś,wręcz przeciwnie. Ale nadal nie uważam, wojny za dobrą rzecz. Ani tej ani żadnej innej.
Michale, JEDNAK "pływające ogrody" i POTOCZNIE uważane za jeden z cudów WSPÓŁCZESNEGO świata. Tak się przyjęło, gdy BYŁA to atrakcja turystyczna Iraku. Byłem, widziałem. Wyobraź sobie jeziorka i kanały ,labirynt, po których pływają setki tratw z trzciny, pokrytych ziemią, na tych wysepkach stoją domki i mieszkają całe rodziny uprawiając owoce , jarzyny, kwiaty i drzewka. Bajka z 1000 i jednej nocy.Raj na ziemi, I tych ludzi husajn wymordował a deltę częściowo zmeliorował spychaczami, bo bał się powstania w czasie wojny z Iranem na tyłach swych wojsk.
A wiszące ogrody były też :-), ale bardziej na północ i to w starożytnym świecie , który też bywał...okrutny.

[Edytowany przez StaryWilk dnia 22.05.2003 o 10:56 ]

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 23 maja 2003, 01:02

O jaaaaaaaaaa...
Też chce tam pojechać. Ale cóż już tego nie zobacze :(. Wojna jest beznadziejna.

jogurt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jogurt » 23 maja 2003, 10:10

mort napisał:
Jogurt ja poprostu jestem przeciwnikiem wojny ponieważ nie lubię jak cierpią niewinni.
>ja też nie lubie gdy cierpią niewinni i dlatego bylem za wojną, która była koniecznością!!!

[Edytowany przez jogurt dnia 23.05.2003 o 11:10 ]
pwd. Maciej "Jogurt" Trojanowski
ZHP Hufiec Łódź- Bałuty "Promienistych"
Szczep "GNIAZDO"

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 23 maja 2003, 10:38

Macie obaj rację i jesteście wspaniali w swych poglądach. Trzeba zmieniać ten świat, by dla ratowania dzieciństwa i szczęścia dzieci w wielu, wielu krajach nie trzeba było napychać portfeli producentom broni. By nie strzelać do wroga diamentami /Gajcy, Baczyński/, by nie było kolejnych kamieni rzucanych przez Boga na Szaniec !!!!
I po to istnieje i powinien się rozwijać ruh harcerski/skautowy.

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 23 maja 2003, 11:51

A Ty także Wilku jesteś wspaniały za ten post :)

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 23 maja 2003, 11:52

Czy chyba poprawniej za tego posta :P

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 01 cze 2003, 19:37

No i po wojnie; pierwszy raz Polska jest krajem-okupantem a nie okupowanym; a minister Belka wprowadzi winiety na wielbłądy ;)

czarnuch

Post autor: czarnuch » 01 cze 2003, 23:48

ehhh...życie ratownika jest wyjątkowe, chodźby na przykładzie fedajkina, kto by o takiej sytuacji pomyślał??? to jest właśnie wspaniały urok tego wszystkiego, no i przynajmniej satysfakcja zawsze gwarantowana:D

jednak trzeba było kurde jechać yhhhhhhhh....a tak to sie siedziało na nudnym balu....

--
wyw. Andrzej Brandt
zastępo KORNIKI
43 Bełchatowska Samarytańska Drużyna Harcerska "Buki"
Związek Drużyn Bełchatowskich

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 02 cze 2003, 10:07

Drogi Michale, niestety Polska już parę razy okupowała, np. Kreml chyba dwukrotnie, a raz Zaolzie. W powojennych Niemczech parę ładnych lat utrzymywaliśmy Misję Wojskową, w ramach ....okupacji. Co do misji gen. Żeligowskiego i aneksji Wilna też można mieć, powiedzmy "wąty". :-)).
Mimo zgody , co do zła tej i innych wojen, lepiej że husajn już nikomu nie każe pływać w kwasie.
Co do Belki, szkoda że nie wysłano obecnego ministra, ale wtedy na opłacenie podatków Irakijczkom zabrakłoby piasku na pustyni.

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 02 cze 2003, 21:32

Kreml kiedy?? Przy Dymitriadach?? to nie byla oficjalna wojna Polski tylko jedngo wojewody. A Wilno cóz mógłbym się chyba też sprzeczać.;)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Historia”