jak postrzegacie skauting

forum poświęcone historii harcerstwa
g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 04 kwie 2003, 00:54

Kurczę weź jakoś ortografię sprawdzaj, bo aż się odpowiadać nie chce. JA rozumiem jakieś małe błędy , ale kurde pisać TERAS zamiast TERAZ to już jest total porażka :/
hm. Michał "g00rek" Górecki
I love BP

jogurt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jogurt » 07 kwie 2003, 17:27

>czepiasz się i myślę że schodzisz z tematu.
pwd. Maciej "Jogurt" Trojanowski
ZHP Hufiec Łódź- Bałuty "Promienistych"
Szczep "GNIAZDO"

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 07 kwie 2003, 17:30

Nie czepiam się. to jest forum na którym dyskutuje się w języku polskim a nie w nowomowie jakiejś. Przynajmniej podstawy ortografii obowiązują.
I love BP

jogurt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jogurt » 07 kwie 2003, 21:14

>A pokaż mi w regulaminie forum, gdzie jest ta wzmianka o języku!
Szczep "GNIAZDO"

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 07 kwie 2003, 22:17

Jogurt się czepia bo jemu też ktoś zwrócił kiedyś uwagę na ortografię jego wypowiedzi.Jogo tu TRZEBA pisać po polsku!
phm. Michał "misiek" Markucki H.R.
szczepowy Szczepu "Gniazdo" im. Kedywu
drużynowy 101.ŁDW "Sad" im. hm.kpt.A.Romockiego "Morro"
"carpe diem quam minimum credula pastero"

jogurt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jogurt » 09 kwie 2003, 14:41

>ja miałem całą batalie o tą sprawę więc doskonale rozumiem "błędnych pisarzy". :D

[Edytowany przez jogurt dnia 09.04.2003 o 11:41 GMT]
Szczep "GNIAZDO"

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 09 kwie 2003, 20:07

Ale wiesz jak sobą coś chcesz reprezentować to wypada pisać po polsku :)
phm. Michał "misiek" Markucki H.R.
szczepowy Szczepu "Gniazdo" im. Kedywu
drużynowy 101.ŁDW "Sad" im. hm.kpt.A.Romockiego "Morro"
"carpe diem quam minimum credula pastero"

g00rek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: g00rek » 09 kwie 2003, 23:35

Rany miałeś całą batalię i nic nie zrozumiałeś? Na tak prosty temat? Ehhh. Czy to takie trudne że należy pisać bez błędów?!? W każdym języku? To chyba się tłumaczy dzieciom w 1 klasie podstawówki...
I love BP

jarrak

Post autor: jarrak » 11 kwie 2003, 11:02

W końcu nikt od początku nie jest asem i uczymy się całe życie...
No ale cóż, nie zmienia to faktu, że instruktorzy typowo niedokształceni istnieją i co gorsza, nie są tego świadomi i nie robią nic w tym kierunku.[/quote]
I to jest sedno sprawy. Nie sztuką jest tylko coś wiedzieć, nieprównanie większą sztuką jest uświadomić sobie , jak wiele jeszcze trzeba się nauczyć, by być dobrym instruktorem.

--
Jarrak

princessa

Post autor: princessa » 15 kwie 2003, 15:42

Z Wiernej Rzeki to czytałam (a właściwie jeszcze czytam) tylko Druhno Oleńko! Druhu Andrzeju! Świetne, nie potrafię wyrazić słowami tej książki. A co dopiero całej serii... Fakt, te książki są drogie, egzemplarz, który cztam pożyczyłam z biblioteczki drużyny. Szkoda, że to jedyna pozycja z tej serii w biblioteczce, następną będę musiała już kupić...

--
Życie jest piękne, nie?

Joanna Lewczuk, Olsztyn

gmen

Post autor: gmen » 16 kwie 2003, 11:04

Czuwaj! Z gury przepraszam za ortografie...

W kazdym razie: Scouting...strzescie sie tego. Calkowity luzik jest, poparcie od rodzicow jest, czego brakuje jest tozsamoszci narodowej. Jak dlugo pamietam w ZHP wkuwali mi w glowe : Narod, Ojczyzna, Szare Szeregi, walka o wolnosc, pamietaj...itp...

Bylem w USA scoutach...bylem tez w Kanada Scoutach...i ani razu nie slyszalem do boju...lub poloczenia z obrona kraju...lub z sluzba wojskowa...lub nawet z musztra....

Calkowity luzik....program jest....zbiera sie pienadze na wyjazdy przez zbior butelek..itp....rodzice maja pieniadze....w mundurach sie nie chodzi bo nie wygodne...i tak naprawde ta naszywka na sercu tak cos malo znaczy...twoj wodz jest ojcem twoim ....nie mozesz wyjechac z dziecmi jezeli nie masz 25 lat....i jak masz to wtedy mozesz wziasc tylko 7 dmiu.....zjazdy zadko sie zdazaja....polaczenia z druhnami nie ma....glowny kommendant nie nalezy do scoutingu lecz kontroluje przez rade gospodarcza i jes psychoanalytikiem....hehe...nie jest tak fajnie...

W ZHP zostaje jeden Wedrownik z setki harcerzy, w Scouts Canada masz szczscie jak ci sie uda jednego na tysiac : ALE - ten jeden to szpec porownalny do harcmistrza, zna wszystko, wie wszystko. Co do stopni? hehe....jakie stopnie...przeciez to moze wroszyc nie positivnie na samo poczucie harcerza jak wyroznisz jednego na szesciu...

Programy maja dobre..bardzo dobre...dlatego ze grupy sa male...wiekszasc czasu tylko 7 osob bo jeden 25 latek moze miec siedem osob. On jest ojcem jednego ze scoutow...a jezeli jest oficjalnym instruktorem to ma do pomocy jakiegos rodzica...wyobraz sobie zastepy ZHP prowadzone przez Harcmistrzy z pomoca assistenta....latwo by bylo i jak by byli fajnie zorganizowani....

Jeden maly problem....dziecko odchodzi i odchodzi rodzic i pomocnik...jak oni odchadza to niknie caly zastep bo kadra jest nie istniejaca...szczegulnie w Kanadzie...w USA jest troche innaczej maja jeszcze dobra mala ale dobrze przeszkolana kadara.... zastepowy system jeszcze jest respectowany.....druzynowy system troche bardziej do kitu....

I ostatni punkt na temat Skautingu...jest bardziej expectowany uczyc dzieci o naturze niz czym kolwiek...w Canadzie jest malo scatow.. ale Cadetow w Mundurach, z silna Kadra Officerska, przecwiczana i takze dobrze przyszykowana do boju....jest ich bardzo duzo....w wiekszych miastach maja nawet swoje szkoly ....u nas jest tak zwana "Vimy Ridge Academy" ...szkola gdzie dzieci musza same przyjsci i sie zapisac...i chodza w mundurze co dziennie....nawet maja bardzo podobny program do duzo ZHP druzyn...

Jestem w Wojsku i nie jeden raz bylem z Cadetami w polu....oni bardziej mi przypominaja ZHP niz Scoutci Canadyjscy....

Mam nadzieje ze moji bracia Scoutci sie nie czuja obrazeni...kazdy system ma wady i tez dobre strony...nawet Polski :))

G.Fadiejew
Przewodnik
ZHP PGK
Hufiec Pomorze

[Edytowany przez gmen dnia 16.04.2003 o 08:07 GMT]

[Edytowany przez gmen dnia 16.04.2003 o 08:10 GMT]

[Edytowany przez gmen dnia 16.04.2003 o 08:12 GMT]

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 16 kwie 2003, 11:33

Rzeczywiście jest o czym podumać. Tu na forum to chyba pierwsza taka relacja. Druhu Grześku /?/, nasze harcerstwo "od zawsze" opierało się o szkoły. To jest nadal znacząca różnica, która rzutuje na pracę polskiego skautingu. Na marginesie, zapraszam na www.hr.bci.pl. Pogadamy na scoutchacie.

[Edytowany przez StaryWilk dnia 16.04.2003 o 08:35 GMT]

Komand

Post autor: Komand » 14 gru 2003, 14:19

a moim zdaniem dobry pomysł:)
każda drużyna która ma strone może tu wrzucić link;)

--
dh.Mateusz
przyboczny 4.D.H. "Sokoły"
Hufiec Ziemi Tyskiej

Molcia

Post autor: Molcia » 30 sty 2004, 15:13

Mysle, ze taki problem moze byc spowodowany mowieniem na "ty" do kadry. Poprostu czasami mlodsi harcerze nie znaja granicy, tego co im wolno, a czego nie. Prowadzi to do wielu nieporozumien,moze tez byc powodem malego zachwiania autorytetow.A mysle, ze starsi dla mlodszych autorytetami jednak byc powinni!

--
Życie jest piękne:)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Historia”