Birmingham 1913

forum poświęcone historii harcerstwa
Zablokowany
tygrysek_16
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: tygrysek_16 » 07 lip 2006, 16:21

Czuwaj! :)
Poszukuję wszelkich informacji o Zlocie w Birmingham w 1913 roku. Odwiedziłam mnóstwo stron w seci i wszędzie napisane jest to samo i są to niestety 2-3 zdania.
Zazwyczaj wyglada to tak: "1913- Wszechbrytyjski Zlot Skautów w Birmingham, w którym uczestniczy 51-osobowa delegacja skautów polskich z trzech zaborów". (Czesem jest to 56- osobowa delegacja :P)
Dodana jest również informacja, że Polacy rozbili obóz pod Polską flagą, a Andrzej Małkowski otrzymał medal "Za zasługę".
Chciałabym jednak dowiedziec się, jak taki Zlot wyglądał, ile trwał, czym sie zajmowano, czy delegacje przygotowywały jakieś prezentacje itp. ;)
Jestem pewna, że dzięki takim informacjom dużo bardziej zaciekawię drużynę harcerską historią ZHP, a właśnie taką tematykę mają zajęcia, które przygotowuję na obóz ;)
Jeśli ktoś dysponuje bardziej szczegółowymi informacjami, zdjęciami, stroną internetową (może byc po angielsku), albo mógłby mi podpowiedzieć tytuł książki, w której mogłabym znaleźć takie informacje, to będę bardzo wdzięczna:D
Z góry wielkie dzięki :D
"Pesymista to ktoś, kto ma złe samopoczucie, mimo, że czuje się dobrze- ze strachu, że poczuje się gorzej, gdy poczuje się lepiej"

Lucumon
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Lucumon » 07 lip 2006, 21:32

Małkowski Andrzej, Jak skauci pracują, Kraków 1914, nakładem autora [reprint fotooffsetowy KAW Kraków 1990] - ta książka jest relacją ze zlotu w Birmingham.
Szczep "Leśni" Poznań / 11 PDH "Tajga" www.lesni.fla.pl
"Harcerz Rzeczypospolitej" www.hr.bci.pl
Historia harcerstwa P-ń NM www.historiahpnm.jdm.pl
RPM 21 http://rpm21.socjum.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Historia”