Ciekawy artykuł

forum poświęcone historii harcerstwa
Zablokowany
aim1
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: aim1 » 13 cze 2006, 08:19

Kazimierz Koźniewski, wieloletni publicysta "Polityki", był jednym z najcenniejszych współpracowników UB i SB

Sławomir Cenckiewicz
Piotr Gontarczyk

Jestem zawsze lojalnym obywatelem, który nigdy nie oszukał państwa na grosz, nigdy kilometra nie przejechał bez biletu". Tak mówił w jednym z wywiadów publicysta tygodnika "Polityka" Kazimierz Koźniewski (1919-2005). To prawda, Koźniewski był lojalnym obywatelem PRL. Służył ludowej ojczyźnie od początku aż do ostatnich dni jej istnienia. Świadczy o tym jego oficjalna i nieoficjalna biografia. Jego biografia nie wskazywała na to, że będzie wyjątkowo gorliwym konfidentem.

Pełny tekst w najnowszym 1227. numerze tygodnika "Wprost". W sprzedaży od poniedziałku 12 czerwca.

http://www.wprost.pl/ar/?O=91313

Szczegolowe dokumenty maja sie pojawic w najnowszym numerze "Arcanow"...
pwd.Jarosław Kowalski
Wielkopolska Chorągiew Harcerzy
Zespół Historyczny Okręgu Wlkp. ZHR

harcerka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: harcerka » 15 cze 2006, 20:03

to smutne że ludzie których czasem uważaliśmy za uczciwych którzy nie "sprzedawali" Polski i nie zdradzali komunistom okazują sie inni po wielu latach ukrywania prawdy...nie chodzi mi konkretnie o tego jednego człowieka ale z każdym dniem tygodniem dowiadujemy sie PRAWDY o ludziach....ale uważam że powinno sie o tym mówić a nie ukrywać prawdy chociaż czasem może boleć...

aim1
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: aim1 » 12 mar 2007, 21:08

Dziś dla zainteresowanych na TVP 1 o 23.25 program o K. Koźniewskim.
pwd.Jarosław Kowalski
Wielkopolska Chorągiew Harcerzy
Zespół Historyczny Okręgu Wlkp. ZHR

kamila23
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kamila23 » 02 kwie 2007, 19:54

A w sobotę w "Rzeczpospolitej" był tekst uzupelniający niejako tamten artykuł z "Wprost" - pt. "Słowo harcerza". Niestety nie jest już dostępny w bezpłatnym archiwum on-line, ale może zainteresowani dotrą do papierowego wydania.
Przyznam, że włos mi się trochę zjeżył na głowie, jak to czytałam.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Historia”